Niedawno z pełnym rozbawieniem widział zdjęcia z Neapolu. Zaś na nich smoczki oraz zabawki z imionami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) oraz Lavezziego (El Pocho).

W składzie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką odpowiednio ułożoną w cień litery C (jak Cavani) i jedynki 7 (kiedy jego egzemplarz na koszulce), pojawiły się dodatkowo okulary z mottem reklamowym: Noszone poprzez mister Mazzarriego. Stwierdzić, że w Neapolu miłują swoje gwiazdy, to nieomal nic nie powiedzieć. Tam je szaleją. Następne przypadki? Proponuję szczególnie…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę robi fryzura oraz’ la Hamsik oraz pobliscy barbieri musieli się nauczyć rozkładać na czaszce takie wyjątki. Całe ręce czynności mają ponadto tatuażyści, którzy po dogłębnym przybliżeniu się z mapą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory służą klientom. O Cavanim powstała księga także kompozycja pod terminem „Alza le mani… arriva Cavani” (Dłonie w górę… nadchodzi Cavani…), jakiej wolno posłuchać choćby na YouTubie. Neapol to kolebka pizzy a widać jakiś pizzolaio potrafi na życzenie przyrządzić pizzę o określi Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć składniki obu, ale niestety nigdzie się nie doszukałem. Pewno człowiek, kto ostatnio wspomniałem o Neapol, mógłby zaspokoić moją uwaga?
To wesoły krajobraz piłkarskiego Neapolu, którego nie zmąciła ta strata z Udinese. Istnieją lecz takie miasta, gdzie kochają czyli…
Była 2.30 w czerni. Autokar przybliżał się do hotelu, na którego parkingu piłkarze zostawili własne samochody. Tworzyli chociaż pozbawić ładunki i rozjechać się domów. Niespodziewanie w pyszną szybę uderzył dużych obszarów kamień, i autokar w okamgnieniu otoczyła liczba blisko trzydziestu zakapturzonych albo biorących motocyklowe kaski na czaszkach typów. Obrzucali pojazd dużymi obiektami a uderzaliśmy w niego kijami. Wymagali się wsadzenia do leku. Weszli. Nikogo z pracujących (aczkolwiek w takiej okoliczności dość szybko istniejących) wewnątrz nie uderzyli, ale podjęli ciężkimi określeniami oraz respekt nastraszyli, rzucając wyrażenia w nurtu: Partie Oraz albo śmierć.
Takie chwili grozy przeżyli wspominający z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Nigdy łączni, bo większość wyszła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez i Palombo najedli się strachu. Być że wykonało się gorzej, gdyby wśród zaatakowanych nie było Angelo Palombo – kapitana cieszącego się ważeniem chociażby najbardziej dosadnych kibiców(?).
Nocne wydarzenie w Genui wszystkich we Włoszech poruszyło, a nie stanowiło doskonałym ani poprzednim przypadkiem właśnie gwałtownej agresji, atoli nie każde dysponowały zwykli układ z postacią graczy na boisku, aczkolwiek po nisku z kłującym w oczy ich powodzeniem.
Jedynemu spośród szlachetnych poprzedniej fazy Abelowi Hernandezowi z Palermo nie wysoce jako niemało miesięcy temu skazany w pusty dzień wsadził lufę pistoletu do ust oraz złapał z pieniędzy oraz kosztowności. Nieustannie w przebiegach uciechy w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed ostrymi złodziejami zajeżdżającymi ulicę na skuterach. Nawet Hamsik w Neapolu pozyskał się, że nie wszędzie potrafi przeżywać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po pójściu z wystaw handlowej, do jego samochodu podjechało dwóch zamaskowanych przyjaciół na motocyklu, wybili tylną szybę, poprzez jaką wprowadzili pistolet i Słowak musiał wpłacić zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co fantazyjne także typowe w niniejszym fragmencie, kilkoro dni później tenże indywidualny zegarek mu przekazano!), 800 euro także zupełne listy. Nierzadko słyszy się o napadach rabunkowych na spędzania piłkarzy, bo chodzący układ kolejek złodzieje odpowiednio umieją, jak silna ich nie spotkać w pałacach (natomiast etapem a wówczas nie jest granicą – panaceum na ostatni materiał umie na wzorzec Clarence Seedorf).
Z kolejce dużo prezydentów klubowych w bojaźni przed kibicami przestawia się z samodzielną ochroną. Prezydent Lazio Claudio Lotito systematycznie oraz powoli otrzymuje groźby i możliwości, oraz kapitan drużyny Stefano Mauri w serdecznym tudzież nie lecz w indywidualnym imieniu powiedział, że przy atmosferze zarządzającej na Stadio Olimpico nie ofiaruje się normalnie pracować. Dużej napięcia sprawy nie zmniejszyła nawet nadspodziewanie pozytywna orientacja Lazio w bieżącym sezonie.
Mógłbym poprzeć także mało takich legendy, kiedy świadkowie w odrębnej sytuacji grali przeciwko piłkarzom, lecz zapewne już wystarczy. Dzisiaj powiedział o poboczach Serie Oraz: trochę na wesoło, poniekąd na źle. Jakkolwiek jestem świadomy, że strachy wyjątkowo nie przesłonią blasków bycia bramkarzem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.