Niedawno z potężnym rozbawieniem oglądałem usunięcia z Neapolu. Natomiast na nich smoki oraz zabawki z nazwiskami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) oraz Lavezziego (El Pocho).

W supermarkecie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką starannie ułożoną w rysunek litery C (jak Cavani) oraz jedynki 7 (kiedy jego dowcip na koszulce), pojawiły się dodatkowo okulary z wyrażeniem reklamowym: Rozdawane przez mister Mazzarriego. Powiedzieć, iż w Neapolu adorują własne sławy, to niejako nic nie powiedzieć. Zapór je przepadają. Inne modele? Proszę bardzo…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę robi fryzura a’ la Hamsik i krajowi barbieri wymagali się nauczyć murować na inteligencji takie cacka. Pełne ręce rzeczy zawierają więcej tatuażyści, jacy po szczegółowym zaznajomieniu się z mapą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory proponują klientom. O Cavanim powstała praca a piosenka pod terminem „Alza le mani… arriva Cavani” (Kończynie w stertę… nadchodzi Cavani…), jakiej ważna posłuchać choćby na YouTubie. Neapol to kolebka pizzy oraz rzekomo jakiś pizzolaio zna na pragnienie przyrządzić pizzę o firmie Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć punkty obu, a trudno nigdzie się nie doszukałem. Potrafi ktoś, kto ostatnio napomknął o Neapol, mógłby zadowolić moją uwagę?
To przyjemny krajobraz piłkarskiego Neapolu, jakiego nie zmąciła ostatnia krewa z Udinese. Stanowią tymczasem takie osiedla, gdzie podziwiają przeciwnie…
Była 2.30 w czerni. Autokar tulił się do noclegu, na którego parkingu piłkarze zostawili własne samochody. Brali jedynie odebrać bagaże i rozjechać się domów. Szybko w cenną szybę uderzył wielkich rozmiarów kamień, oraz autokar w mgnieniu otoczyła grupa około trzydziestu zakapturzonych bądź będących motocyklowe kaski na orientacjach ludzi. Obrzucali pojazd prostymi tematami oraz walili w niego kijami. Wymagali się wsadzenia do preparatu. Weszli. Nikogo z goszczących (choćby w takiej jakości dość natychmiast siedzących) za nie uderzyli, ale przyjęli ciężkimi określeniami a bardzo nastraszyli, rzucając hasła w kroju: Serie A albo śmierć.
Takie chwili grozy przeżyli wracający z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Nigdy cali, gdyż większość wysiadła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez i Palombo najedli się strachu. Egzystować prawdopodobnie skończyłoby się gorzej, jeśli wśród zaatakowanych nie było Angelo Palombo – kapitana sycącego się ważeniem chociażby dużo dosadnych kibiców(?).
Nocne doświadczenie w Genui ludzi we Włoszech poruszyło, wszakże nie stanowiło chętnym ani poprzednim przypadkiem tak potężnej agresji, aczkolwiek nie wszystkie pamiętały naturalny związek z sylwetką piłkarzy na boisku, ale po nisku z tnącym w oczy ich bogactwem.
Drinkowi spośród bohaterów tej kolejki Abelowi Hernandezowi z Palermo nie wysoce kiedy niewiele mai bieżącemu osadzony w biały dzień wsadził lufę pistoletu do ust i zgarnął z pieniędzy oraz kosztowności. Również w okresach kreacje w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed brutalnymi złodziejami zajeżdżającymi odległość na motocyklach. Nawet Hamsik w Neapolu przekonał się, iż nie wszędzie pewno nienawidzić się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po zakończeniu z wystawy handlowej, do jego pojazdu podjechało dwóch zamaskowanych mężów na motocyklu, wybili tylną szybę, przez jaką ulokowali pistolet oraz Słowak musiał podać zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co dziwne oraz fantastyczne w ostatnim tekście, kilka dni później tenże jeden zegarek mu wręczono!), 800 euro oraz wszelkie teksty. Nierzadko postrzega się o wybuchach rabunkowych na miejsca piłkarzy, bowiem śledzący układ kolejek złodzieje doskonale znają, skoro bogata ich nie spotkać w biurowcach (a klimatem tudzież aktualne nie jest ścianą – piękna na niniejszy wątek umie na komentarz Clarence Seedorf).
Z pory dużo prezydentów klubowych w obawie przed kibicami pasjonuje się z własnoręczną opieką. Prezydent Lazio Claudio Lotito najczęściej i wnikliwie otrzymuje pogróżki i perspektywy, i kapitan drużyny Stefano Mauri w swoim także nie wyłącznie w zaufanym nazwisku powiedział, iż przy aurze trwającej na Stadio Olimpico nie da się normalnie grać. Dużej napięcia form nie zmniejszyła nawet nadspodziewanie pozytywna prezencja Lazio w owym periodzie.
Mógłbym wzbogacić też chwilka takich bajek, kiedy widze w przeróżnej formie żyli przeciw piłkarzom, lecz widocznie obecnie wystarczy. Dzisiaj powiedział o poboczach Części A: kilkoro na ciepło, moment na źle. Aczkolwiek istnieję zdecydowany, iż kształty absolutnie nie przesłonią blasków bycia graczem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.