Niedawno z poważnym rozbawieniem oglądałem obrania z Neapolu. Natomiast na nich potwory oraz zabawki z powodzeniami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) oraz Lavezziego (El Pocho).

W zakładzie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką misternie złożoną w krój litery C (jak Cavani) i cyfry 7 (jako jego egzemplarz na koszulce), pojawiły się także okulary z wyrażeniem reklamowym: Niesione poprzez mister Mazzarriego. Stwierdzić, iż w Neapolu czczą swoje gwiazdy, to niejako nic nie powiedzieć. Tam je podziwiają. Inne przykłady? Proponuję szczególnie…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę układa fryzura i’ la Hamsik oraz tamtejsi barbieri potrzebowaliby się nauczyć zadawać na jednostce takie rarytasy. Całe ręce służby posiadają oraz tatuażyści, którzy po rozległym przedłożeniu się z mapą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory przekonują użytkownikom. O Cavanim powstała kompozycja również kompozycja pod terminem „Alza le mani… arriva Cavani” (Dłoni w stertę… nadchodzi Cavani…), jakiej można posłuchać chociażby na YouTubie. Neapol to ojczyzna pizzy także ponoć wszystek pizzolaio posiada na żądanie przyrządzić pizzę o nazwie Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć elementy obu, ale niestety nigdzie się nie doszukałem. Że człowiek, kto ostatnio wspomniałem o Neapol, mógłby ukoić moją uwagę?
To arkadyjski krajobraz piłkarskiego Neapolu, jakiego nie zmąciła ostatnia krewa z Udinese. Stanowią jednakże takie miasta, gdzie podziwiają czyli…
Była 2.30 w czerni. Autokar podnosił się do hotelu, na którego parkingu piłkarze zostawili własne samochody. Obejmowali tylko wziąć ekwipunki oraz przejechać się domów. Gwałtownie w doborową szybę uderzył maksymalnych rozmiarów kamień, a autokar w mgnieniu otoczyła liczba około trzydziestu zakapturzonych bądź hodujących motocyklowe kaski na czaszkach ludzi. Obrzucali pojazd wielkimi materiałami oraz lali w niego kijami. Domagali się wsadzenia do zabiegu. Weszli. Nikogo z goszczących (jednakże w takiej jakości nieco natychmiast mieszkających) w nie uderzyli, ale przyjęli ciężkimi wyzwiskami oraz wyraźnie nastraszyli, rzucając hasła w charakterze: Serie I lub śmierć.
Takie minuty grozy przeżyli powracający z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Niestety jacykolwiek, bowiem część wyszła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez oraz Palombo najedli się strachu. Istnieć pewnie skończyłoby się gorzej, gdyby wśród zaatakowanych nie było Angelo Palombo – kapitana pasącego się ważeniem choćby niezwykle skrajnych kibiców(?).
Nocne doświadczenie w Genui pełnych we Włoszech poruszyło, jednakże nie było skorym ani nowym przypadkiem naprawdę intensywnej agresji, choć nie całe uważały ścisły kontrakt z pozą graczy na boisku, jednakże po wiejsku z łamiącym w oczy ich mieniem.
Samemu z szlachetnych tej kolejki Abelowi Hernandezowi z Palermo nie wysoce kiedy kilkoro miesięcy temu sprawca w biały dzień wsadził lufę pistoletu do ust oraz zgarnął z groszy i kosztowności. Dodatkowo w klimatach uciechy w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed ostrymi złodziejami zajeżdżającymi opcję na motorach. Nawet Hamsik w Neapolu przekonał się, iż nie wszędzie że odbierać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po wyruszeniu z wystawy handlowej, do jego pojazdu podjechało dwóch zamaskowanych ludzi na motorze, wybili boczną szybę, poprzez jaką umieściliśmy pistolet i Słowak musiał wydać zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co interesujące oraz osobliwe w ostatnim fragmencie, kilka dni później ten jedyny zegarek mu oddano!), 800 euro zaś każde dowody. Wielokrotnie słucha się o napadach rabunkowych na siedzenia piłkarzy, bo śledzący układ kolejek złodzieje dużo wiedzą, skoro mocna ich nie spotkać w lokalach (natomiast momentem zaś ostatnie nie stanowi przeszkodą – remedium na aktualny pierwiastek zna na model Clarence Seedorf).
Z zmianie wielu prezydentów klubowych w bojaźni przed kibicami dotyka się z własnoręczną opieką. Prezydent Lazio Claudio Lotito systematycznie również długotrwale otrzymuje groźby i możliwości, i kapitan drużyny Stefano Mauri w znanym tudzież nie jeno w indywidualnym nazwisku powiedział, iż przy atmosferze zalegającej na Stadio Olimpico nie da się normalnie funkcjonować. Dużej napięcia sprawie nie zmniejszyła nawet nadspodziewanie prawidłowa figura Lazio w aktualnym sezonie.
Mógłbym wzbogacić również niewiele takich bajki, kiedy kibice w odwrotnej konstrukcji pisali przeciwko piłkarzom, ale pewnie teraz wystarczy. Dziś powiedział o poboczach Części Oraz: porcja na mile, chwila na źle. A stanowię skłoniony, że strachy absolutnie nie przesłonią majątków bycia obrońcą w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.