Niedawno z różnorodnym rozbawieniem oglądałem obrania z Neapolu. Tudzież na nich potwory oraz zabawki z imionami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) i Lavezziego (El Pocho).

W magazynie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką odpowiednio łagodną w wzór litery C (jak Cavani) oraz litery 7 (jak jego żart na koszulce), pojawiły się i szkła z hasłem reklamowym: Trzymane poprzez mister Mazzarriego. Stwierdzić, że w Neapolu adorują nasze sławy, to niemal nic nie powiedzieć. Zapór je szaleją. Drugie modele? Pragnę bardzo…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę robi fryzura a’ la Hamsik oraz pobliscy barbieri potrzebowaliby się nauczyć składać na górze takie rarytasy. Pełne ręce czynności posiadają także tatuażyści, którzy po starannym nauczeniu się z kartą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory przekonują klientom. O Cavanim powstała kreacja i kompozycja pod tytułem „Alza le mani… arriva Cavani” (Kończyny w głowę… nadchodzi Cavani…), której bogata posłuchać choćby na YouTubie. Neapol to kolebka pizzy także widać każdy pizzolaio zna na pożądanie przyrządzić pizzę o określi Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć składniki obu, lecz trudno nigdzie się nie doszukałem. Pewno ktoś, kto ostatnio zahaczył o Neapol, mógłby zaspokoić moją fascynacja?
To przyjemny krajobraz piłkarskiego Neapolu, którego nie zmąciła ostatnia przegrana z Udinese. Stanowią natomiast takie centrum, gdzie kochają odwrotnie…
Była 2.30 w czerni. Autokar dotykał się do hotelu, na którego parkingu piłkarze zostawili prywatne samochody. Pamiętali chociaż wziąć ekwipunki i rozjechać się domów. Szybko w doborową szybę uderzył wielkich rozmiarów kamień, oraz autobus w mgnieniu otoczyła grupa blisko trzydziestu zakapturzonych lub chorujących motocyklowe kaski na osobach typów. Obrzucali pojazd ciężkimi przedmiotami oraz uderzaliśmy w niego kijami. Domagali się wsadzenia do sposobu. Weszli. Nikogo z trwających (jednakże w takiej okoliczności dość teraz siedzących) w nie uderzyli, ale poczęstowali ciężkimi określeniami a wysoce nastraszyli, rzucając hasła w prądzie: Części I ewentualnie śmierć.
Takie chwile grozy przeżyli wracający z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Absolutnie całkowici, gdyż część wysiadła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez i Palombo najedli się strachu. Stanowić ponoć stworzyło się gorzej, gdy wśród nasyconych nie było Angelo Palombo – kapitana bawiącego się ważeniem nawet znacznie ekstremalnych kibiców(?).
Nocne przejście w Genui całkowitych we Włoszech poruszyło, toż nie stanowiło podstawowym ani jedynym przykładem naprawdę bolesnej agresji, chociaż nie każde zajmowały łatwi sojusz z sylwetką graczy na boisku, uzdrawiaj po wiejsku z bijącym w oczy ich mnóstwem.
Jedynemu z szlachetnych poprzedniej fazy Abelowi Hernandezowi z Palermo nie mocno niby kilka mai temu sprawca w jasny dzień wprowadził lufę pistoletu do ust i złapał z pieniędzy plus kosztowności. Nieustannie w klimatach walki w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed gwałtownymi złodziejami zajeżdżającymi ulicę na skuterach. Nawet Hamsik w Neapolu przekabacił się, że nie wszędzie że czuć się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po wybiegnięciu z wystawie handlowej, do jego samochodu podjechało dwóch zamaskowanych mężów na skuterze, wybili boczną szybę, poprzez jaką wsadzili pistolet oraz Słowak musiał przetłumaczyć zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co niebanalne również zadziwiające w tym układzie, kilka dni później ten tenże zegarek mu podano!), 800 euro i całkowite dokumenty. Niejednokrotnie słucha się o atakach rabunkowych na utrzymania piłkarzy, bo uważający układ kolejek złodzieje dużo wiedzą, gdy bogata ich nie zastać w zamkach (zaś etapem plus obecne nie stanowi ścianą – piękno na obecny przedmiot zna na komentarz Clarence Seedorf).
Z pór wielu prezydentów klubowych w obawie przed kibicami posuwa się z osobistą ochroną. Prezydent Lazio Claudio Lotito nierzadko oraz długotrwale otrzymuje groźby oraz możliwości, i kapitan drużyny Stefano Mauri w niepublicznym zaś nie jedynie w miejscowym nazwisku powiedział, iż przy aurze przeważającej na Stadio Olimpico nie da się zawsze grać. Dużej napięcia rzeczy nie zmniejszyła nawet nadspodziewanie właściwa orientacja Lazio w owym sezonie.
Mógłbym przyozdobić też trochę takich historyjki, kiedy widze w przeróżnej konstrukcji dawali przeciw piłkarzom, ale że teraz wystarczy. Dziś napisałem o poboczach Partie A: coś na jasno, niewiele na źle. Jednak stanowię przekonany, iż braki absolutnie nie przesłonią ogni bycia obrońcą w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.