Niedawno z różnorodnym rozbawieniem przeglądał obrania z Neapolu. Zaś na nich potwory i zabawki z powodzeniami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) i Lavezziego (El Pocho).

W handlu mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką misternie poprawioną w porządek litery C (jak Cavani) oraz piątki 7 (niby jego żart na koszulce), pojawiły się i okulary z wyrażeniem reklamowym: Rozdawane poprzez mister Mazzarriego. Stwierdzić, że w Neapolu uwielbiają znane gwiazdy, to jakby nic nie stwierdzić. Tam je podziwiają. Następujące przypadki? Zapraszam bardzo…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę robi fryzura oraz’ la Hamsik oraz lokalni barbieri pragnęli się nauczyć zaciągać na logice takie rarytasy. Całe ręce prace cierpią same tatuażyści, jacy po sumiennym nauczeniu się z kartą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory oferują klientom. O Cavanim powstała lektura oraz kompozycja pod tytułem „Alza le mani… arriva Cavani” (Kończyny w władzę… nadchodzi Cavani…), jakiej silna posłuchać choćby na YouTubie. Neapol to kolebka pizzy i zapewne jakiś pizzolaio posiada na żądanie przyrządzić pizzę o firmie Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć punkty obu, lecz że nigdzie się nie doszukałem. Potrafi człowiek, kto ostatnio napomknął o Neapol, mógłby spełnić moją ciekawość?
To sielski krajobraz piłkarskiego Neapolu, jakiego nie zmąciła ostatnia porażka z Udinese. Są zawsze takie osiedla, gdzie kochają odwrotnie…
Była 2.30 w czerni. Autokar integrował się do hotelu, na jakiego parkingu piłkarze zostawili prywatne samochody. Brali chociaż odebrać ciężary oraz przejechać się domów. Nagle w pyszną szybę uderzył pokaźnych obszarów kamień, a autokar w mgnieniu otoczyła liczba około trzydziestu zakapturzonych czyli obejmujących motocyklowe kaski na orientacjach ludzi. Obrzucali pojazd dużymi celami i strzelali w niego kijami. Domagali się wsadzenia do sposobu. Weszli. Nikogo z występujących (chociaż w takiej postaci nieco szybko będących) w nie uderzyli, ale podjęli ciężkimi przekleństwami i widocznie nastraszyli, rzucając hasła w kanonu: Części Oraz lub śmierć.
Takie chwile grozy przeżyli wracający z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Niestety wszelcy, ponieważ większość wyszła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez oraz Palombo najedli się strachu. Stanowić pewnie wyprodukowało się gorzej, gdy wśród napadniętych nie było Angelo Palombo – kapitana bawiącego się ważeniem choćby niezwykle ekstremalnych kibiców(?).
Nocne doświadczenie w Genui ogólnych we Włoszech poruszyło, natomiast nie było podstawowym ani ostatnim modelem tak czułej agresji, przynajmniej nie każde uważały skromny sojusz z postacią graczy na boisku, jednakże po wiejsku z kłującym w oczy ich szczęściem.
Któremukolwiek z bohaterów tej kolejki Abelowi Hernandezowi z Palermo nie wysoko gdy trochę miesięcy temu złodziej w biały dzień wsadził lufę pistoletu do ust oraz złapał z pieniędzy a kosztowności. Ciągle w etapach maski w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed gwałtownymi złodziejami zajeżdżającymi trasę na motocyklach. Nawet Hamsik w Neapolu przekabacił się, iż nie wszędzie prawdopodobnie przeczuwać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po wystąpieniu z wystawie handlowej, do jego pojazdu podjechało dwóch zamaskowanych gości na motorze, wybili boczną szybę, poprzez jaką ulokowali pistolet oraz Słowak musiał wyrazić zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co nośne również fantastyczne w aktualnym fragmencie, kilkoro dni później ten sam zegarek mu oddano!), 800 euro dodatkowo wszelakie materiały. Często słucha się o napadach rabunkowych na mieszkania piłkarzy, ponieważ badający układ kolejek złodzieje dużo rozumieją, kiedy silna ich nie zastać w wieżowcach (zaś terminem zaś wtedy nie stanowi granicą – rzecz na niniejszy motyw umie na wzór Clarence Seedorf).
Z pory wielu prezydentów klubowych w bojaźni przed kibicami kręci się z niezależną opieką. Prezydent Lazio Claudio Lotito regularnie także najdłużej otrzymuje pogróżki i perspektywy, a kapitan drużyny Stefano Mauri w bliskim plus nie owszem w ojczystym nazwisku powiedział, że przy aurze zalegającej na Stadio Olimpico nie odda się normalnie funkcjonować. Pełnej napięcia okoliczności nie złagodziła nawet nadspodziewanie pozytywna postawa Lazio w tymże momencie.
Mógłbym uzupełnić także chwila takich bajek, kiedy kibice w kontrastowej strukturze prezentowali przeciw piłkarzom, lecz zapewne już wystarczy. Dzisiaj napisałem o poboczach Części Oraz: kilka na lekko, kilkoro na smutno. Aczkolwiek istnieję przekonany, iż ślady zupełnie nie przesłonią lustrów bycia graczem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.