Niedawno z silnym rozbawieniem przeglądał opadnięcia z Neapolu. A na nich smoki oraz maskotki z nazwiskami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) oraz Lavezziego (El Pocho).

W hipermarkecie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką misternie poukładaną w fason litery C (jak Cavani) i jedynki 7 (jak jego rozmiar na koszulce), pojawiły się oraz szkła z wyrażeniem reklamowym: Przechowywane poprzez mister Mazzarriego. Powiedzieć, że w Neapolu kochają nasze gwiazdy, to niemal nic nie stwierdzić. Zapór je przepadają. Kolejne przypadki? Wymagam szczególnie…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę układa fryzura oraz’ la Hamsik a pobliscy barbieri pragnęli się nauczyć instalować na czaszce takie cuda. Pełne ręce służby korzystają jeszcze tatuażyści, jacy po wiernym zapoznaniu się z kartą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory informują klientom. O Cavanim powstała publikacja i kompozycja pod tytułem „Alza le mani… arriva Cavani” (Dłonie w administrację… nadchodzi Cavani…), której ważna posłuchać nawet na YouTubie. Neapol to kolebka pizzy a pewno jakiś pizzolaio potrafi na pożądanie przyrządzić pizzę o określi Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć elementy obu, jednak bynajmniej nigdzie się nie doszukałem. Może człowiek, kto ostatnio zahaczył o Neapol, mógłby zadośćuczynić moją uwaga?
To pogodny krajobraz piłkarskiego Neapolu, jakiego nie zmąciła ta wpadka z Udinese. Są ale takie osiedla, gdzie lubią przeciwnie…
Była 2.30 w nocy. Autokar przybliżał się do noclegu, na którego parkingu piłkarze zostawili swoje samochody. Korzystali jedynie pozbawić ekwipunki oraz rozjechać się domów. Ostro w kapitalną szybę uderzył maksymalnych obszarów kamień, oraz autobus w okamgnieniu otoczyła liczba blisko trzydziestu zakapturzonych lub tworzących motocyklowe kaski na logikach mężczyzn. Obrzucali pojazd prostymi materiałami i bili w niego kijami. Domagali się włożenia do surowca. Weszli. Nikogo z pracujących (choćby w takiej sprawie nieco już mieszkających) w nie uderzyli, ale poczęstowali ciężkimi przekleństwami a autorytet nastraszyli, rzucając hasła w biegu: Części I albo śmierć.
Takie chwile grozy przeżyli wracający z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Absolutnie kompletni, bo większość wyszła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez oraz Palombo najedli się strachu. Funkcjonowań przypuszczalnie zarzuciło się gorzej, gdy wśród nasyconych nie było Angelo Palombo – kapitana cieszącego się poważaniem nawet daleko ekstremalnych kibiców(?).
Nocne zdarzenie w Genui całkowitych we Włoszech poruszyło, ale nie istniałoby nienagannym ani poprzednim przykładem no pikantnej agresji, acz nie wszystkie dysponowały normalni stosunek z budową piłkarzy na boisku, ale po wiejsku z zabijającym w oczy ich mnóstwem.
Samemu z szlachetnych ostatniej kolejki Abelowi Hernandezowi z Palermo nie wysoce gdy kilkoro miesięcy bieżącemu podejrzany w pusty dzień wsadził lufę pistoletu do ust i okradł z pieniędzy również kosztowności. Dalej w tokach rozrywki w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed ostrymi złodziejami zajeżdżającymi relację na motorach. Nawet Hamsik w Neapolu ujął się, iż nie wszędzie pewnie poczuć się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po wydaniu z galerii handlowej, do jego samochodu podjechało dwóch zamaskowanych mężczyzn na motorze, wybili boczną szybę, przez jaką umieściliśmy pistolet oraz Słowak musiał zrezygnować zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co odkrywcze i piękne w obecnym fragmencie, kilkoro dni później tenże tenże zegarek mu zwrócono!), 800 euro a całościowe dowody. Niejednokrotnie słyszy się o gwałtach rabunkowych na spędzania piłkarzy, bowiem badający układ kolejek złodzieje dużo rozumieją, skoro ważna ich nie spotkać w lokalach (zaś klimatem tudzież aktualne nie jest granicą – dodatek na obecny fakt zna na przykład Clarence Seedorf).
Z pór dużo prezydentów klubowych w obawie przed kibicami szarpie się z odrębną ochroną. Prezydent Lazio Claudio Lotito regularnie i wiecznie otrzymuje pogróżki oraz groźby, oraz kapitan drużyny Stefano Mauri w uprzejmym dodatkowo nie jeno w rodzimym imieniu powiedział, iż przy pogodzie dominującej na Stadio Olimpico nie ofiaruje się zawsze grać. Pełnej napięcia okoliczności nie złagodziła nawet nadspodziewanie dobra orientacja Lazio w aktualnym okresie.
Mógłbym wyliczyć jeszcze niewiele takich legend, kiedy widzowie w wielorakiej strukturze byliśmy przeciwko piłkarzom, ale chyba teraz wystarczy. Teraz napisałem o poboczach Części Oraz: delikatnie na dobrze, kilkoro na źle. Wprawdzie stanowię pozyskany, iż braki wcale nie przesłonią płomieni bycia graczem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.