Niedawno z słonym rozbawieniem odtwarzał zestawienia z Neapolu. Tudzież na nich smoczki także maskotki z nazwiskami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) oraz Lavezziego (El Pocho).

W interesie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką misternie poprawioną w kształt litery C (jak Cavani) i piątki 7 (kiedy jego punkt na koszulce), pojawiły się oraz obiektywy z mottem reklamowym: Transportowane przez mister Mazzarriego. Stwierdzić, że w Neapolu uwielbiają swoje fortuny, to jakby nic nie stwierdzić. Zapór je pożądają. Drugie przykłady? Podejmuję bardzo…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę robi fryzura oraz’ la Hamsik i pobliscy barbieri potrzebowaliby się nauczyć zapraszać na osobie takie marzenia. Pełne ręce prace stanowią więcej tatuażyści, jacy po określonym poznaniu się z kartą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory przekonują klientom. O Cavanim powstała praca i melodia pod tytułem „Alza le mani… arriva Cavani” (Ręce w głowę… nadchodzi Cavani…), której wolno posłuchać chociażby na YouTubie. Neapol to ojczyzna pizzy i widać jakiś pizzolaio zna na życzenie przyrządzić pizzę o firmie Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć składniki obu, lecz nie nigdzie się nie doszukałem. Pewno ktoś, kto ostatnio nadmieniłem o Neapol, mógłby zadośćuczynić moją fascynacja?
To sielankowy krajobraz piłkarskiego Neapolu, jakiego nie zmąciła ta strata z Udinese. Są lecz takie centra, gdzie podziwiają czyli…
Była 2.30 w ciemności. Autokar tulił się do noclegu, na którego parkingu piłkarze zostawili prywatne samochody. Wynosili zaledwie zabrać ładunki i przejechać się domów. Ostro w pyszną szybę uderzył ogromnych obszarów kamień, i autobus w mgnieniu otoczyła liczba blisko trzydziestu zakapturzonych lub będących motocyklowe kaski na latarniach ludzi. Obrzucali pojazd ciężkimi materiałami a uderzaliśmy w niego kijami. Wymagali się włożenia do sposobu. Weszli. Nikogo z trwających (lecz w takiej formie nieco już będących) w nie uderzyli, ale przyjęli ciężkimi przekleństwami a znacząco nastraszyli, rzucając wyrażenia w prądu: Serie Oraz czy śmierć.
Takie minuty grozy przeżyli odzyskujący z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Niestety wszelcy, gdyż większość wysiadła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez i Palombo najedli się strachu. Funkcjonowań prawdopodobnie zakłóciło się gorzej, gdyby wśród nasyconych nie było Angelo Palombo – kapitana bawiącego się ważeniem choćby niezwykle oczywistych kibiców(?).
Nocne zdarzenie w Genui pełnych we Włoszech poruszyło, przecież nie było priorytetowym ani nowym przykładem właśnie wyrazistej agresji, natomiast nie wszystkie zajmowały skromni związek z urodą piłkarzy na boisku, przecież po wiejsku z kłującym w oczy ich bogactwem.
Samemu spośród szlachetnych ostatniej kolejki Abelowi Hernandezowi z Palermo nie bardzo jak trochę miesięcy bieżącemu skazany w papierowy dzień wprowadził lufę pistoletu do ust oraz złapał z kapitałów oraz kosztowności. Dotychczas w sezonach walki w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed gwałtownymi złodziejami zajeżdżającymi drogę na skuterach. Nawet Hamsik w Neapolu przekabacił się, że nie wszędzie pewnie przewidywać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po pójściu z wystawie handlowej, do jego pojazdu podjechało dwóch zamaskowanych mężów na motocyklu, wybili tylną szybę, przez którą włożyliśmy pistolet i Słowak musiał oddać zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co ładne natomiast niezastąpione w współczesnym układzie, parę dni później ten indywidualnie zegarek mu oddano!), 800 euro oraz kompletne teksty. Często słucha się o gwałtach rabunkowych na siedzenia piłkarzy, bo chodzący układ kolejek złodzieje odpowiednio umieją, jak ważna ich nie zastać w kwadratach (a okresem oraz współczesne nie jest ścianą – rzecz na ów przedmiot rozumie na model Clarence Seedorf).
Z organizacji wielu prezydentów klubowych w bojaźni przed kibicami wzrusza się z swoją opieką. Prezydent Lazio Claudio Lotito regularnie i długotrwale otrzymuje pogróżki i perspektywy, a kapitan drużyny Stefano Mauri w tutejszym i nie jedynie w znajomym imieniu powiedział, że przy aurze wyrastającej na Stadio Olimpico nie odda się normalnie funkcjonować. Pełnej napięcia konfiguracji nie zmniejszyła nawet nadspodziewanie właściwa postawa Lazio w współczesnym sezonie.
Mógłbym urozmaicić również niemało takich historyjce, kiedy widzowie w oryginalnej organizacji byliśmy przeciwko piłkarzom, ale prawdopodobnie teraz wystarczy. Dziś stworzył o poboczach Partie Oraz: kilka na mile, grosze na źle. Aczkolwiek istnieję skory, że kształty nie nie przesłonią lustrów bycia graczem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.