Niedawno z słonym rozbawieniem przeglądał odwołania z Neapolu. Oraz na nich smoki i zabawki z imionami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) i Lavezziego (El Pocho).

W składzie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką misternie ustaloną w rysunek litery C (jak Cavani) i liczby 7 (jak jego punkt na koszulce), pojawiły się oraz obiektywy z wyrażeniem reklamowym: Niesione poprzez mister Mazzarriego. Stwierdzić, że w Neapolu czczą nasze gwiazdy, to prawie nic nie powiedzieć. Zapór je czczą. Kolejne dowody? Przypominam szczególnie…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę układa fryzura i’ la Hamsik i krajowi barbieri wymagali się nauczyć wstawiać na inteligencji takie rarytasy. Pełne ręce rzeczy planują więcej tatuażyści, którzy po wyczerpującym poznaniu się z mapą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory doradzają użytkownikom. O Cavanim powstała księga a pieśń pod terminem „Alza le mani… arriva Cavani” (Kończyny w górę… nadchodzi Cavani…), której bogata posłuchać chociażby na YouTubie. Neapol to kolebka pizzy także chyba jakiś pizzolaio zdoła na żądanie przyrządzić pizzę o firmie Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć punkty obu, a bynajmniej nigdzie się nie doszukałem. Że ktoś, kto ostatnio napomknął o Neapol, mógłby ukoić moją uwaga?
To arkadyjski krajobraz piłkarskiego Neapolu, jakiego nie zmąciła ostatnia przegrana z Udinese. Są wszelako takie centra, gdzie kochają przeciwnie…
Była 2.30 w czerni. Autokar zbliżał się do hotelu, na którego parkingu piłkarze zostawili służbowe samochody. Posiadali chociaż odebrać ładunki oraz rozjechać się domów. Ostro w przednią szybę uderzył sporych obszarów kamień, oraz autokar w mgnieniu otoczyła grupa blisko trzydziestu zakapturzonych czyli ciągnących motocyklowe kaski na górach mężczyzn. Obrzucali pojazd prostymi egzemplarzami a strzelali w niego kijami. Domagali się włożenia do mózgu. Weszli. Nikogo z mieszkających (wprawdzie w takiej kondycji właściwie obecnie trwających) za nie uderzyli, ale przyjęli ciężkimi wyzwiskami oraz szacunek nastraszyli, rzucając hasła w wzorze: Partie A ewentualnie śmierć.
Takie minuty grozy przeżyli odzyskujący z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Nie całkowici, skoro większość wyszła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez i Palombo najedli się strachu. Żyć chyba ukończyło się gorzej, gdyby wśród nasyconych nie było Angelo Palombo – kapitana sycącego się poważaniem nawet niezwykle ekstremalnych kibiców(?).
Nocne przejście w Genui każdych we Włoszech poruszyło, toż nie było doskonałym ani jedynym modelem tak wielkiej agresji, bodaj nie całe zawierały szczerzy układ z figurą piłkarzy na boisku, lecz po nisku z uderzającym w oczy ich szczęściem.
Drinkowi z bohaterów tej kolejki Abelowi Hernandezowi z Palermo nie dalej gdy mało miesięcy bieżącemu przestępca w biały dzień wprowadził lufę pistoletu do ust i odarł z banknotów oraz kosztowności. Więcej w ciągach sztuki w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed ostrymi złodziejami zajeżdżającymi opcję na motocyklach. Nawet Hamsik w Neapolu skłonił się, iż nie wszędzie pewno doświadczać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po wystąpieniu z galerii handlowej, do jego pojazdu podjechało dwóch zamaskowanych mężczyzn na motocyklu, wybili boczną szybę, poprzez którą umieściliśmy pistolet i Słowak musiał zdać zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co fantazyjne natomiast fenomenalne w owym fragmencie, kilkoro dni później tenże tenże zegarek mu odesłano!), 800 euro a łączne dokumenty. Nierzadko słucha się o atakach rabunkowych na mieszkania piłkarzy, ponieważ śledzący układ kolejek złodzieje dużo wiedzą, jak mocna ich nie spotkać w apartamentach (a momentem oraz zatem nie jest trudnością – nieco na aktualny problem wie na dowód Clarence Seedorf).
Z kolejce wielu prezydentów klubowych w bojaźni przed kibicami porywa się z odrębną ochroną. Prezydent Lazio Claudio Lotito nierzadko oraz powoli otrzymuje pogróżki oraz perspektywy, a kapitan drużyny Stefano Mauri w miejscowym i nie jedynie w bliskim nazwisku powiedział, że przy atmosferze rządzącej na Stadio Olimpico nie odda się zawsze pracować. Dużej napięcia rzeczy nie złagodziła nawet nadspodziewanie właściwa sylwetka Lazio w ostatnim periodzie.
Mógłbym przyozdobić również trochę takich bajce, kiedy kibice w wielorakiej konstrukcji protestowali przeciw piłkarzom, jednak widocznie już wystarczy. Dziś powiedział o poboczach Partie Oraz: moment na mile, mało na źle. Choć jestem gotowy, że kształty wyjątkowo nie przesłonią ogni bycia bramkarzem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.