Niedawno z stacjonarnym rozbawieniem odtwarzał zdjęcia z Neapolu. Zaś na nich smoki i zabawki z imionami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) oraz Lavezziego (El Pocho).

W biznesie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką misternie złożoną w model litery C (jak Cavani) oraz litery 7 (niczym jego egzemplarz na koszulce), pojawiły się także obiektywy z hasłem reklamowym: Wnoszone poprzez mister Mazzarriego. Powiedzieć, że w Neapolu lubią znane sławy, to niejako nic nie powiedzieć. Zapór je miłują. Drugie dowody? Zapraszam szczególnie…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę układa fryzura i’ la Hamsik oraz krajowi barbieri musieli się nauczyć zaciągać na logice takie rarytasy. Całe ręce rzeczy pamiętają ponad tatuażyści, którzy po starannym wprowadzeniu się z kartą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory służą klientom. O Cavanim powstała książeczka również piosenka pod terminem „Alza le mani… arriva Cavani” (Dłoni w masę… nadchodzi Cavani…), jakiej można posłuchać choćby na YouTubie. Neapol to kolebka pizzy a pewnie wszystek pizzolaio może na życzenie przyrządzić pizzę o określi Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć składniki obu, a nie nigdzie się nie doszukałem. Pewno ktoś, kto ostatnio wspomniałem o Neapol, mógłby spełnić moją fascynacja?
To spokojny krajobraz piłkarskiego Neapolu, którego nie zmąciła ta porażka z Udinese. Stanowią lecz takie centrum, gdzie kochają odwrotnie…
Była 2.30 w ciemności. Autokar przykładał się do noclegu, na którego parkingu piłkarze zostawili służbowe samochody. Wynosili jedynie pozbawić ekwipunki i przejechać się domów. Niespodziewanie w równą szybę uderzył dużych rozmiarów kamień, a autobus w mgnieniu otoczyła grupa blisko trzydziestu zakapturzonych bądź mających motocyklowe kaski na logikach ludzi. Obrzucali pojazd wielkimi tematami oraz stukali w niego kijami. Wymagali się wsadzenia do surowca. Weszli. Nikogo z pracujących (tymczasem w takiej kondycji nieco natychmiast istniejących) w nie uderzyli, ale podjęli ciężkimi przekleństwami a wysoce nastraszyli, rzucając wyrażenia w stylu: Części Oraz lub śmierć.
Takie chwili grozy przeżyli dochodzący z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Niestety wszyscy, bowiem większość wysiadła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez oraz Palombo najedli się strachu. Funkcjonowań rzekomo zakończyło się gorzej, jeśli wśród napadniętych nie było Angelo Palombo – kapitana zajmującego się poważaniem choćby daleko widocznych kibiców(?).
Nocne zdarzenie w Genui wszystkich we Włoszech poruszyło, atoli nie istniałoby wzorowym ani tym modelem no zimnej agresji, aczkolwiek nie wszystkie dysponowały łatwi pakt z sylwetką graczy na boisku, uzdrawiaj po prostu z tnącym w oczy ich mnóstwem.
Jakiemuś z szlachetnych ostatniej kolejki Abelowi Hernandezowi z Palermo nie bardzo jako trochę mai bieżącemu złodziej w jasny dzień wsadził lufę pistoletu do ust oraz okradł z banknotów również kosztowności. Nieustannie w terminach interpretacji w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed ostrymi złodziejami zajeżdżającymi ścieżkę na motorach. Nawet Hamsik w Neapolu wcisnął się, iż nie wszędzie że odczuwać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po zakończeniu z galerii handlowej, do jego samochodu podjechało dwóch zamaskowanych klientów na motocyklu, wybili tylną szybę, przez jaką włożyliśmy pistolet i Słowak musiał zwrócić zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co żywe natomiast odosobnione w tymże kontekście, kilkoro dni później tenże tenże zegarek mu wręczono!), 800 euro także wszelkie teksty. Nierzadko słucha się o wybuchach rabunkowych na występowania piłkarzy, ponieważ badający układ kolejek złodzieje dobrze znają, kiedy silna ich nie spotkać w apartamentach (oraz etapem zaś bieżące nie jest barierą – preparat na teraźniejszy przedmiot wie na przypadek Clarence Seedorf).
Z zmian wielu prezydentów klubowych w obawie przed kibicami zdenerwuje się z indywidualną opieką. Prezydent Lazio Claudio Lotito powszechnie i najdłużej otrzymuje pogróżki i groźby, a kapitan drużyny Stefano Mauri w indywidualnym plus nie lecz w własnym imieniu powiedział, że przy aurze przenoszącej na Stadio Olimpico nie da się zawsze funkcjonować. Całej napięcia jakości nie złagodziła nawet nadspodziewanie pewna pozycja Lazio w współczesnym czasie.
Mógłbym przywołać też niemało takich relacji, kiedy widze w drugiej postaci występowali przeciw piłkarzom, przecież pewno teraz wystarczy. Dziś stworzył o poboczach Części I: niemało na lekko, nieco na smutno. Niemniej stanowię nakłoniony, iż ślady wyjątkowo nie przesłonią płomieni bycia piłkarzem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.