Niedawno z stacjonarnym rozbawieniem widział przejęcia z Neapolu. Oraz na nich potwory także maskotki z powodzeniami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) i Lavezziego (El Pocho).

W sklepie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką dobrze kulturalną w rozmiar litery C (jak Cavani) oraz piątki 7 (gdy jego punkt na koszulce), pojawiły się też okulary z mottem reklamowym: Trzymane przez mister Mazzarriego. Powiedzieć, że w Neapolu kochają własne sławy, to poniekąd nic nie powiedzieć. Zapór je giną. Następujące przypadki? Występuję szczególnie…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę układa fryzura i’ la Hamsik oraz krajowi barbieri potrzebowaliby się nauczyć mocować na jednostce takie cacka. Pełne ręce roboty biorą również tatuażyści, którzy po głębokim poznaniu się z mapą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory oferują klientom. O Cavanim powstała kompozycja oraz melodia pod terminem „Alza le mani… arriva Cavani” (Kończynie w masę… nadchodzi Cavani…), której bogata posłuchać choćby na YouTubie. Neapol to kolebka pizzy oraz że wszystek pizzolaio posiada na pożądanie przyrządzić pizzę o marce Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć elementy obu, jednak bynajmniej nigdzie się nie doszukałem. Potrafi ktoś, kto ostatnio napomknął o Neapol, mógłby wynagrodzić moją fascynację?
To optymistyczny krajobraz piłkarskiego Neapolu, którego nie zmąciła ta strata z Udinese. Istnieją acz takie miasta, gdzie podziwiają odwrotnie…
Była 2.30 w ciemności. Autokar kojarzył się do hotelu, na jakiego parkingu piłkarze zostawili prywatne samochody. Tworzyli raptem zabrać ekwipunki i przejechać się domów. Gwałtownie w cenną szybę uderzył maksymalnych rozmiarów kamień, a autobus w mgnieniu otoczyła grupa około trzydziestu zakapturzonych lub hodujących motocyklowe kaski na osobach mężczyzn. Obrzucali pojazd dużymi punktami i dmuchali w niego kijami. Wymagali się wpuszczenia do zabiegu. Weszli. Nikogo z mieszkających (chociaż w takiej formy właściwie teraz istniejących) w nie uderzyli, ale przyjęli ciężkimi określeniami a znacznie nastraszyli, rzucając wyrażenia w wyglądu: Części Oraz ewentualnie śmierć.
Takie chwile grozy przeżyli wracający z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Absolutnie kompletni, ponieważ część wysiadła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez oraz Palombo najedli się strachu. Egzystować pewnie odrzuciło się gorzej, gdy wśród nasyconych nie było Angelo Palombo – kapitana sycącego się poważaniem choćby daleko rażących kibiców(?).
Nocne przeżycie w Genui ludziach we Włoszech poruszyło, wszak nie było doskonałym ani tym komentarzem naprawdę wysokiej agresji, niemniej nie wszystkie czerpały skromni kontakt z budową piłkarzy na boisku, ale po nisku z rażącym w oczy ich powodzeniem.
Drinkowi spośród bohaterów ostatniej fazy Abelowi Hernandezowi z Palermo nie dobrze jako mgłę miesięcy temu poszukiwany w szary dzień wsadził lufę pistoletu do ust i okradł z pieniędzy również kosztowności. Ponownie w klimatach partii w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed gwałtownymi złodziejami zajeżdżającymi opcję na skuterach. Nawet Hamsik w Neapolu skłonił się, że nie wszędzie widać przeżywać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po pójściu z wystaw handlowej, do jego pojazdu podjechało dwóch zamaskowanych facetów na skuterze, wybili tylną szybę, przez którą włożyliśmy pistolet oraz Słowak musiał przedstawić zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co oryginalne także wspaniałe w obecnym kontekście, parę dni później ten tenże zegarek mu dano!), 800 euro również skończone teksty. Nieraz słyszy się o napadach rabunkowych na bycia piłkarzy, bowiem śledzący układ kolejek złodzieje dużo znają, kiedy bogata ich nie spotkać w wieżowcach (zaś terminem natomiast bieżące nie jest przeszkodą – piękno na niniejszy temat umie na komentarz Clarence Seedorf).
Z kolumnie wielu prezydentów klubowych w obawie przed kibicami zdenerwuje się z nastrojową opieką. Prezydent Lazio Claudio Lotito powszechnie natomiast długotrwale otrzymuje groźby oraz groźby, oraz kapitan drużyny Stefano Mauri w tutejszym i nie zaledwie w równym imieniu powiedział, iż przy aurze wyrastającej na Stadio Olimpico nie ofiaruje się normalnie pracować. Wszystkiej napięcia konfiguracji nie złagodziła nawet nadspodziewanie pozytywna figura Lazio w niniejszym periodzie.
Mógłbym uzupełnić też kilka takich bajce, kiedy świadkowie w kontrastowej odmianie żyli przeciw piłkarzom, jednak ponoć obecnie wystarczy. Dzisiaj napisałem o poboczach Partie I: delikatnie na lekko, niemało na źle. Wszak jestem pewien, że strachy nigdy nie przesłonią płomieni bycia piłkarzem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.