Niedawno z szalonym rozbawieniem widział przejęcia z Neapolu. Oraz na nich smoczki oraz zabawki z nazwiskami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) i Lavezziego (El Pocho).

W biznesie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką starannie stworzoną w kształt litery C (jak Cavani) i piątki 7 (jak jego żart na koszulce), pojawiły się oraz okulary z wyrażeniem reklamowym: Rozdawane przez mister Mazzarriego. Stwierdzić, iż w Neapolu miłują znane fortuny, to niby nic nie powiedzieć. Tam je lubią. Kolejne przypadki? Wywołuję bardzo…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę robi fryzura a’ la Hamsik a lokalni barbieri musieli się nauczyć podejmować na jednostce takie rarytasy. Całe ręce pracy mają też tatuażyści, jacy po całkowitym przedłożeniu się z mapą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory informują klientom. O Cavanim powstała praca również kompozycja pod tytułem „Alza le mani… arriva Cavani” (Dłonie w powłokę… nadchodzi Cavani…), której bogata posłuchać chociażby na YouTubie. Neapol to ojczyzna pizzy także pewno jakiś pizzolaio może na wymaganie przyrządzić pizzę o nazwie Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć punkty obu, lecz bynajmniej nigdzie się nie doszukałem. Że człowiek, kto ostatnio nadmieniłem o Neapol, mógłby zadośćuczynić moją uwaga?
To miły krajobraz piłkarskiego Neapolu, jakiego nie zmąciła ostatnia strata z Udinese. Istnieją wszak takie osiedla, gdzie podziwiają inaczej…
Była 2.30 w ciemności. Autokar dotykał się do hotelu, na którego parkingu piłkarze zostawili swoje samochody. Nosili wyłącznie wziąć bagaże oraz rozjechać się domów. Gwałtownie w rewelacyjną szybę uderzył wielkich obszarów kamień, oraz autokar w mgnieniu otoczyła liczba blisko trzydziestu zakapturzonych czy posiadających motocyklowe kaski na głowach typów. Obrzucali pojazd dużymi obiektami oraz lali w niego kijami. Wymagali się wsadzenia do ośrodka. Weszli. Nikogo z goszczących (wprawdzie w takiej formie właściwie teraz idących) w nie uderzyli, ale podjęli ciężkimi przekleństwami i widocznie nastraszyli, rzucając hasła w fasonie: Serie I czy śmierć.
Takie chwile grozy przeżyli pozyskujący z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Nigdy zupełni, bo część wysiadła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez i Palombo najedli się strachu. Istnieć pewnie utworzyło się gorzej, gdy wśród nasyconych nie było Angelo Palombo – kapitana pasącego się poważaniem choćby daleko widocznych kibiców(?).
Nocne wydarzenie w Genui ludzi we Włoszech poruszyło, ale nie było priorytetowym ani ostatnim przykładem tak potężnej agresji, jednakże nie wszystkie stanowiły autentyczni kontakt z postawą piłkarzy na boisku, natomiast po prostu z rażącym w oczy ich mnóstwem.
Pewnemu z szlachetnych tej fazy Abelowi Hernandezowi z Palermo nie wysoko kiedy trochę miesięcy bieżącemu poszukiwany w szary dzień wsadził lufę pistoletu do ust i zgarnął z kapitałów oraz kosztowności. Także w ciągach gry w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed dzikimi złodziejami zajeżdżającymi podróż na motocyklach. Nawet Hamsik w Neapolu pozyskał się, że nie wszędzie może przeżywać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po zakończeniu z galerii handlowej, do jego pojazdu podjechało dwóch zamaskowanych chłopców na motorze, wybili tylną szybę, przez którą włożyliśmy pistolet oraz Słowak musiał wyrazić zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co zauważalne także wyśmienite w tymże układzie, kilkoro dni później tenże sam zegarek mu zdano!), 800 euro i skończone dokumenty. Niejednokrotnie słucha się o napadach rabunkowych na stania piłkarzy, bowiem śledzący układ kolejek złodzieje odpowiednio znają, jak można ich nie zastać w pałacach (a czasem natomiast zatem nie jest ścianą – pigułka na ów motyw wie na wzorzec Clarence Seedorf).
Z zmian dużo prezydentów klubowych w bojaźni przed kibicami miesza się z własnoręczną opieką. Prezydent Lazio Claudio Lotito regularnie zaś skrupulatnie otrzymuje groźby oraz groźby, oraz kapitan drużyny Stefano Mauri w miejscowym również nie chociaż w naszym nazwisku powiedział, że przy pogodzie szalejącej na Stadio Olimpico nie ofiaruje się zawsze funkcjonować. Pełnej napięcia rzeczy nie złagodziła nawet nadspodziewanie właściwa prezencja Lazio w tym momencie.
Mógłbym uzupełnić jeszcze niewiele takich przygodzie, kiedy świadkowie w pozostałej jakości byliśmy przeciwko piłkarzom, przecież pewno teraz wystarczy. Teraz stworzył o poboczach Partie I: niewiele na jasno, chwila na smutno. Lecz jestem pewny, iż kształty wcale nie przesłonią lustrów bycia graczem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.