Niedawno z szalonym rozbawieniem widział usunięcia z Neapolu. A na nich smoki oraz zabawki z imionami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) i Lavezziego (El Pocho).

W interesie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką dobrze ułożoną w wzór litery C (jak Cavani) oraz piątki 7 (jak jego format na koszulce), pojawiły się także obiektywy z hasłem reklamowym: Ciągnięte poprzez mister Mazzarriego. Stwierdzić, że w Neapolu czczą swoje sławy, to nieomal nic nie powiedzieć. Zapór je uwielbiają. Następne przykłady? Pytam bardzo…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę układa fryzura i’ la Hamsik i miejscowi barbieri potrzebowaliby się nauczyć zaciągać na indywidualności takie ideały. Pełne ręce prace przeżywają również tatuażyści, którzy po wnikliwym nauczeniu się z kartą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory przekonują klientom. O Cavanim powstała twórczość i pieśń pod tytułem „Alza le mani… arriva Cavani” (Dłonie w administrację… nadchodzi Cavani…), której wolno posłuchać chociażby na YouTubie. Neapol to kolebka pizzy także chyba jakiś pizzolaio może na pożądanie przyrządzić pizzę o nazwie Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć elementy obu, ale cóż nigdzie się nie doszukałem. Pewno ktoś, kto ostatnio wspomniałem o Neapol, mógłby wynagrodzić moją fascynacja?
To szczęśliwy krajobraz piłkarskiego Neapolu, jakiego nie zmąciła ostatnia wpadka z Udinese. Istnieją wszak takie centrum, gdzie lubią przeciwnie…
Była 2.30 w czerni. Autokar podnosił się do noclegu, na jakiego parkingu piłkarze zostawili swoje samochody. Dysponowalibyśmy zaledwie odebrać ekwipunki oraz przejechać się domów. Gwałtownie w pyszną szybę uderzył dużych obszarów kamień, i autobus w mgnieniu otoczyła grupa około trzydziestu zakapturzonych ewentualnie cierpiących motocyklowe kaski na osobach mężczyzn. Obrzucali pojazd dużymi materiałami oraz burzyli w niego kijami. Wymagali się wsadzenia do klucza. Weszli. Nikogo z mieszkających (jakkolwiek w takiej formie nieco obecnie prostych) wewnątrz nie uderzyli, ale poczęstowali ciężkimi wyzwiskami i poważnie nastraszyli, rzucając hasła w fasonie: Serie I lub śmierć.
Takie minuty grozy przeżyli dochodzący z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Absolutnie całkowici, skoro część wyszła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez i Palombo najedli się strachu. Żyć przypuszczalnie przerwało się gorzej, gdyby wśród nasyconych nie było Angelo Palombo – kapitana zajmującego się poważaniem choćby dużo radykalnych kibiców(?).
Nocne doświadczenie w Genui ogólnych we Włoszech poruszyło, jakkolwiek nie istniałoby pierwotnym ani ostatnim modelem naprawdę drastycznej agresji, bodaj nie całe korzystały naturalny układ z postawą graczy na boisku, tylko po prostu z kłującym w oczy ich bogactwem.
Drinkowi spośród bohaterów tej fazy Abelowi Hernandezowi z Palermo nie wysoko gdy mało mai bieżącemu poszukiwany w jasny dzień wprowadził lufę pistoletu do ust i obrabował z kapitałów oraz kosztowności. Coraz w etapach muzyki w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed ostrymi złodziejami zajeżdżającymi receptę na motocyklach. Nawet Hamsik w Neapolu przekonał się, że nie wszędzie pewnie przypuszczać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po zakończeniu z wystawy handlowej, do jego pojazdu podjechało dwóch zamaskowanych mężczyzn na motorze, wybili boczną szybę, poprzez jaką włożyliśmy pistolet i Słowak musiał złożyć zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co chłonne natomiast szalone w ostatnim układzie, parę dni później ten sam zegarek mu przekazano!), 800 euro dodatkowo pełne materiały. Nieraz postrzega się o wybuchach rabunkowych na zajmowania piłkarzy, bowiem badający układ kolejek złodzieje dokładnie umieją, jak ważna ich nie zastać w kwadratach (natomiast klimatem zaś obecne nie jest ścianą – dodatek na tenże wątek umie na wzór Clarence Seedorf).
Z kolumn dużo prezydentów klubowych w bojaźni przed kibicami obraca się z własną ochroną. Prezydent Lazio Claudio Lotito regularnie i długotrwale otrzymuje groźby oraz perspektywy, i kapitan drużyny Stefano Mauri w prostym także nie właśnie w bliskim imieniu powiedział, że przy pogodzie wyrastającej na Stadio Olimpico nie da się normalnie funkcjonować. Całej napięcia form nie złagodziła nawet nadspodziewanie dobra postawa Lazio w współczesnym okresie.
Mógłbym poprzeć również mało takich przygodzie, kiedy kibice w bogatej formie istnieli przeciwko piłkarzom, lecz chyba już wystarczy. Dzisiaj napisałem o poboczach Serie I: coś na jasno, częściowo na źle. Tymczasem stanowię skory, iż strachy zupełnie nie przesłonią promieni bycia graczem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.