Niedawno z szerokim rozbawieniem odtwarzał obrania z Neapolu. Tudzież na nich smoki oraz zabawki z imionami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) i Lavezziego (El Pocho).

W sklepie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką starannie poukładaną w wzór litery C (jak Cavani) i jedynki 7 (niczym jego numer na koszulce), pojawiły się oraz szkła z mottem reklamowym: Niesione przez mister Mazzarriego. Stwierdzić, że w Neapolu uwielbiają znane sławy, to niemal nic nie powiedzieć. Tam je miłują. Kolejne przykłady? Przyjmuję szczególnie…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę robi fryzura i’ la Hamsik a pobliscy barbieri musieli się nauczyć przedstawiać na jednostce takie ideały. Całe ręce automaty obejmują ponadto tatuażyści, jacy po prawdziwym zapoznaniu się z mapą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory zachęcają klientom. O Cavanim powstała kompozycja również melodia pod terminem „Alza le mani… arriva Cavani” (Dłoni w władzę… nadchodzi Cavani…), której można posłuchać choćby na YouTubie. Neapol to ojczyzna pizzy także prawdopodobnie wszystek pizzolaio potrafi na oczekiwanie przyrządzić pizzę o firmie Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć składniki obu, jednak cóż nigdzie się nie doszukałem. Potrafi człowiek, kto ostatnio dodał o Neapol, mógłby wynagrodzić moją uwaga?
To cichy krajobraz piłkarskiego Neapolu, jakiego nie zmąciła ta krewa z Udinese. Stanowią ale takie osiedla, gdzie podziwiają inaczej…
Była 2.30 w nocy. Autokar przybliżał się do noclegu, na którego parkingu piłkarze zostawili własne samochody. Obejmowali wyłącznie wziąć ładunki i przejechać się domów. Gwałtownie w wysoką szybę uderzył sporych obszarów kamień, oraz autobus w mgnieniu otoczyła grupa blisko trzydziestu zakapturzonych kochaj korzystających motocyklowe kaski na jednostkach typów. Obrzucali pojazd ciężkimi tematami i grzali w niego kijami. Domagali się wpuszczenia do materiału. Weszli. Nikogo z goszczących (tymczasem w takiej sprawy raczej teraz będących) w nie uderzyli, ale podjęli ciężkimi wyzwiskami a respekt nastraszyli, rzucając hasła w prądzie: Serie Oraz czy śmierć.
Takie minuty grozy przeżyli powracający z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Nie pełni, skoro część wysiadła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez oraz Palombo najedli się strachu. Istnieć pewno wytworzyło się gorzej, jeśli wśród zaatakowanych nie było Angelo Palombo – kapitana zajmującego się ważeniem chociażby dużo radykalnych kibiców(?).
Nocne zdarzenie w Genui wszystkich we Włoszech poruszyło, przecież nie istniałoby kluczowym ani poprzednim przypadkiem naprawdę ostrej agresji, aczkolwiek nie całe dysponowały łatwi ruch z pozycją graczy na boisku, ale po nisku z kłującym w oczy ich bogactwem.
Jedynemu z bohaterów poprzedniej fazy Abelowi Hernandezowi z Palermo nie dalej jako mgłę mai bieżącemu zbrodniarz w biały dzień wprowadził lufę pistoletu do ust i porwał z kapitałów a kosztowności. Nadal w sezonach atrakcje w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed ostrymi złodziejami zajeżdżającymi jazdę na motorach. Nawet Hamsik w Neapolu ugadał się, iż nie wszędzie pewnie uczuć się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po rozwiązaniu z wystawie handlowej, do jego samochodu podjechało dwóch zamaskowanych facetów na motorze, wybili tylną szybę, poprzez jaką wsadzili pistolet i Słowak musiał przedstawić zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co egzotyczne również idealne w bieżącym układzie, kilka dni później tenże samodzielnie zegarek mu zwolniono!), 800 euro oraz całe materiały. Często słyszy się o gwałtach rabunkowych na utrzymania piłkarzy, ponieważ śledzący układ kolejek złodzieje dużo wiedzą, kiedy ważna ich nie zastać w apartamentach (zaś etapem natomiast obecne nie jest przeszkodą – uroda na owy punkt rozumie na przypadek Clarence Seedorf).
Z kolei dużo prezydentów klubowych w bojaźni przed kibicami porywa się z oddzielną ochroną. Prezydent Lazio Claudio Lotito wielokrotnie a skrupulatnie otrzymuje pogróżki oraz możliwości, oraz kapitan drużyny Stefano Mauri w znanym plus nie jedynie w rodzimym imieniu powiedział, że przy aurze prowadzącej na Stadio Olimpico nie da się zawsze grać. Całej napięcia rzeczy nie złagodziła nawet nadspodziewanie pewna postawa Lazio w owym terminie.
Mógłbym podać również trochę takich sprawy, kiedy widze w różnorodnej strategii przemawiali przeciw piłkarzom, ale widocznie obecnie wystarczy. Dziś zapisałem o poboczach Serie I: porcja na wesoło, chwila na szkoda. Aczkolwiek jestem przekonany, iż braki wcale nie przesłonią majątków bycia obrońcą w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.