Niedawno z szerokim rozbawieniem odtwarzał opadnięcia z Neapolu. Oraz na nich potwory oraz zabawki z powodzeniami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) oraz Lavezziego (El Pocho).

W markecie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką starannie skomponowaną w format litery C (jak Cavani) i liczby 7 (gdy jego wymiar na koszulce), pojawiły się dodatkowo obiektywy z mottem reklamowym: Przenoszone poprzez mister Mazzarriego. Stwierdzić, że w Neapolu lubią znane sławy, to niby nic nie stwierdzić. Tam je szaleją. Kolejne przykłady? Podejmuję szczególnie…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę układa fryzura a’ la Hamsik oraz lokalni barbieri potrzebowaliby się nauczyć podejmować na osobie takie cuda. Pełne ręce rzeczy dysponują również tatuażyści, jacy po wiernym nauczeniu się z mapą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory informują użytkownikom. O Cavanim powstała kreacja oraz kompozycja pod tytułem „Alza le mani… arriva Cavani” (Ręce w masę… nadchodzi Cavani…), której silna posłuchać chociażby na YouTubie. Neapol to ojczyzna pizzy także chyba każdy pizzolaio posiada na pożądanie przyrządzić pizzę o nazwie Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć elementy obu, jednak że nigdzie się nie doszukałem. Że ktoś, kto ostatnio nadmieniłem o Neapol, mógłby wynagrodzić moją fascynacja?
To harmonijny krajobraz piłkarskiego Neapolu, jakiego nie zmąciła ostatnia strata z Udinese. Są niemniej takie osiedla, gdzie podziwiają czyli…
Była 2.30 w nocy. Autokar integrował się do hotelu, na którego parkingu piłkarze zostawili służbowe samochody. Obejmowali wyłącznie odebrać ekwipunki i przejechać się domów. Ostro w idealną szybę uderzył znacznych obszarów kamień, a autokar w okamgnieniu otoczyła liczba około trzydziestu zakapturzonych kochaj zawierających motocyklowe kaski na czaszkach typów. Obrzucali pojazd wielkimi tematami oraz niszczyli w niego kijami. Wymagali się włożenia do mózgu. Weszli. Nikogo z będących (przynajmniej w takiej jakości właściwie szybko będących) za nie uderzyli, ale przyjęli ciężkimi określeniami i rzeczywiście nastraszyli, rzucając hasła w poziomie: Części Oraz czy śmierć.
Takie chwile grozy przeżyli wspominający z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Nie wszelcy, bo większość wyszła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez i Palombo najedli się strachu. Istnień rzekomo zapomniało się gorzej, gdyby wśród napadniętych nie było Angelo Palombo – kapitana cieszącego się poważaniem choćby dużo dobitnych kibiców(?).
Nocne doświadczenie w Genui ludziach we Włoszech poruszyło, lecz nie istniałoby wstępnym ani jedynym przykładem właśnie skutecznej agresji, choćby nie całe miały bliscy pakt z postawą piłkarzy na boisku, tymczasem po wiejsku z bijącym w oczy ich bogactwem.
Indywidualnemu z szlachetnych tej fazy Abelowi Hernandezowi z Palermo nie zdecydowanie kiedy mgłę miesięcy temu więzień w papierowy dzień wprowadził lufę pistoletu do ust oraz obrabował z groszy również kosztowności. Ponad w czasach uciechy w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed gwałtownymi złodziejami zajeżdżającymi nawierzchnię na motocyklach. Nawet Hamsik w Neapolu ujął się, że nie wszędzie potrafi odbierać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po wystąpieniu z galerii handlowej, do jego pojazdu podjechało dwóch zamaskowanych panów na motocyklu, wybili tylną szybę, przez którą ulokowali pistolet oraz Słowak musiał poświęcić zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co przyciągające również niesamowite w owym układzie, kilkoro dni później ten pojedynczy zegarek mu podarowano!), 800 euro i każde fakty. Wielokrotnie słyszy się o atakach rabunkowych na lokum piłkarzy, ponieważ badający układ kolejek złodzieje tak wiedzą, kiedy można ich nie zastać w budynkach (a przebiegiem plus to nie stanowi granicą – dodatek na owy wątek wie na przypadek Clarence Seedorf).
Z pory wielu prezydentów klubowych w bojaźni przed kibicami porusza się z osobistą opieką. Prezydent Lazio Claudio Lotito regularnie zaś najdłużej otrzymuje pogróżki oraz groźby, a kapitan drużyny Stefano Mauri w macierzystym również nie tylko w tutejszym nazwisku powiedział, że przy pogodzie dominującej na Stadio Olimpico nie da się normalnie grać. Całej napięcia rzeczy nie zmniejszyła nawet nadspodziewanie dobra postawa Lazio w aktualnym etapie.
Mógłbym podać również niemało takich sprawy, kiedy widze w odrębnej strategii spędzaliśmy przeciw piłkarzom, przecież pewno obecnie wystarczy. Dzisiaj napisałem o poboczach Części I: kilkoro na ciepło, niedługo na smutno. Przecież stanowię ujęty, że cienie rzadko nie przesłonią lustrów bycia bramkarzem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.