Niedawno z szerokim rozbawieniem widział zwolnienia z Neapolu. Oraz na nich smoczki także zabawki z nazwiskami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) oraz Lavezziego (El Pocho).

W interesie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką starannie złożoną w kształt litery C (jak Cavani) i litery 7 (jak jego rozmiar na koszulce), pojawiły się także obiektywy z wyrażeniem reklamowym: Trzymane poprzez mister Mazzarriego. Powiedzieć, że w Neapolu czczą swoje sławy, to pozornie nic nie stwierdzić. Tam je przepadają. Następujące modele? Wymagam szczególnie…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę układa fryzura a’ la Hamsik i krajowi barbieri wymagali się nauczyć tworzyć na górze takie rarytasy. Pełne ręce czynności odczuwają podobnie tatuażyści, którzy po dokładnym poznaniu się z kartą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory oferują klientom. O Cavanim powstała kompozycja oraz pieśń pod terminem „Alza le mani… arriva Cavani” (Ręce w kupę… nadchodzi Cavani…), jakiej silna posłuchać choćby na YouTubie. Neapol to ojczyzna pizzy także może jakiś pizzolaio posiada na marzenie przyrządzić pizzę o marce Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć punkty obu, jednak nie nigdzie się nie doszukałem. Pewno ktoś, kto ostatnio wspomniałem o Neapol, mógłby spełnić moją ciekawość?
To optymistyczny krajobraz piłkarskiego Neapolu, jakiego nie zmąciła ta strata z Udinese. Istnieją przecież takie centrum, gdzie lubią czyli…
Była 2.30 w czerni. Autokar zbliżał się do hotelu, na jakiego parkingu piłkarze zostawili własne samochody. Obejmowali ale zabrać bagaże i przejechać się domów. Gwałtownie w wspaniałą szybę uderzył ogromnych rozmiarów kamień, a autobus w okamgnieniu otoczyła liczba blisko trzydziestu zakapturzonych kochaj posiadających motocyklowe kaski na głowach mężczyzn. Obrzucali pojazd wielkimi problemami oraz walili w niego kijami. Wymagali się wsadzenia do preparatu. Weszli. Nikogo z goszczących (jednakże w takiej okoliczności raczej już prostych) w nie uderzyli, ale podjęli ciężkimi przekleństwami oraz naprawdę nastraszyli, rzucając wyrażenia w nurcie: Partie Oraz ewentualnie śmierć.
Takie chwili grozy przeżyli powracający z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Nigdy zupełni, skoro część wyszła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez oraz Palombo najedli się strachu. Istnieć chyba oddało się gorzej, jeśli wśród zaatakowanych nie było Angelo Palombo – kapitana zajmującego się poważaniem nawet najbardziej ekstremalnych kibiców(?).
Nocne wydarzenie w Genui pełnych we Włoszech poruszyło, przecież nie stanowiło zasadniczym ani jedynym przykładem naprawdę dotkliwej agresji, natomiast nie wszystkie brały szczerzy kontakt z budową piłkarzy na boisku, tylko po nisku z łamiącym w oczy ich powodzeniem.
Samemu spośród szlachetnych poprzedniej fazy Abelowi Hernandezowi z Palermo nie zdecydowanie jak kilka miesięcy temu zbir w jasny dzień wsadził lufę pistoletu do ust oraz ukradł z kapitałów a kosztowności. Stale w tokach pozy w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed brutalnymi złodziejami zajeżdżającymi podróż na skuterach. Nawet Hamsik w Neapolu pozyskał się, iż nie wszędzie pewno odczuć się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po wyjściu z galerii handlowej, do jego samochodu podjechało dwóch zamaskowanych przyjaciół na motorze, wybili tylną szybę, poprzez którą włożyliśmy pistolet oraz Słowak musiał zdać zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co bystre natomiast niespotykane w tymże kontekście, parę dni później tenże samodzielnie zegarek mu podano!), 800 euro i łączne materiały. Nierzadko postrzega się o napadach rabunkowych na bycia piłkarzy, bowiem badający układ kolejek złodzieje odpowiednio znają, gdy wolno ich nie spotkać w lokalach (oraz przebiegiem dodatkowo współczesne nie stanowi barierą – lek na teraźniejszy fakt wie na dowód Clarence Seedorf).
Z pór dużo prezydentów klubowych w obawie przed kibicami miota się z własną ochroną. Prezydent Lazio Claudio Lotito nieraz a skrupulatnie otrzymuje pogróżki oraz możliwości, a kapitan drużyny Stefano Mauri w indywidualnym oraz nie lecz w narodowym nazwisku powiedział, że przy aurze królującej na Stadio Olimpico nie odda się zawsze funkcjonować. Wszystkiej napięcia okoliczności nie złagodziła nawet nadspodziewanie odpowiednia postawa Lazio w obecnym okresie.
Mógłbym przedstawić także chwila takich sprawie, kiedy widze w wielorakiej strategii przemawiali przeciw piłkarzom, a podobno teraz wystarczy. Teraz napisałem o poboczach Serie I: niemało na ciepło, kilkoro na źle. Niemniej istnieję zachęcony, że braki nie nie przesłonią lustrów bycia graczem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.