Niedawno z szybkim rozbawieniem odtwarzał ściągnięcia z Neapolu. A na nich potwory oraz zabawki z powodzeniami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) oraz Lavezziego (El Pocho).

W handlu mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką odpowiednio poukładaną w fason litery C (jak Cavani) i litery 7 (niby jego format na koszulce), pojawiły się też okulary z wyrażeniem reklamowym: Noszone przez mister Mazzarriego. Stwierdzić, że w Neapolu lubią swoje gwiazdy, to nieomal nic nie powiedzieć. Tam je podziwiają. Kolejne modele? Przypominam bardzo…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę robi fryzura i’ la Hamsik a lokalni barbieri potrzebowaliby się nauczyć wrzucać na czaszce takie cacka. Pełne ręce prace noszą też tatuażyści, którzy po dokładnym przedłożeniu się z mapą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory przekonują klientom. O Cavanim powstała praca i melodia pod terminem „Alza le mani… arriva Cavani” (Dłonie w władzę… nadchodzi Cavani…), jakiej można posłuchać choćby na YouTubie. Neapol to ojczyzna pizzy także widocznie jakiś pizzolaio może na oczekiwanie przyrządzić pizzę o firmie Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć składniki obu, ale cóż nigdzie się nie doszukałem. Pewno człowiek, kto ostatnio napomknął o Neapol, mógłby ukoić moją uwaga?
To radosny krajobraz piłkarskiego Neapolu, jakiego nie zmąciła ostatnia wpadka z Udinese. Stanowią tymczasem takie miasta, gdzie lubią przeciwnie…
Była 2.30 w ciemności. Autokar dotykał się do hotelu, na jakiego parkingu piłkarze zostawili prywatne samochody. Uznawali chociaż wziąć towary oraz przejechać się domów. Niespodziewanie w doskonałą szybę uderzył sporych rozmiarów kamień, i autobus w okamgnieniu otoczyła liczba około trzydziestu zakapturzonych czyli planujących motocyklowe kaski na czaszkach ludzi. Obrzucali pojazd prostymi problemami i lali w niego kijami. Domagali się wsadzenia do środka. Weszli. Nikogo z będących (choć w takiej form trochę natychmiast mieszkających) wewnątrz nie uderzyli, ale podjęli ciężkimi wyzwiskami oraz bardzo nastraszyli, rzucając hasła w rodzaju: Części I ewentualnie śmierć.
Takie minuty grozy przeżyli wracający z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Absolutnie wszyscy, bo większość wysiadła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez i Palombo najedli się strachu. Egzystować podobno zakończyło się gorzej, jeśli wśród zaatakowanych nie było Angelo Palombo – kapitana bawiącego się poważaniem choćby najbardziej wyrazistych kibiców(?).
Nocne przejście w Genui globalnych we Włoszech poruszyło, toż nie stanowiło kapitalnym ani jedynym komentarzem naprawdę ostrej agresji, atoli nie wszystkie pamiętały dostępni cech z postawą piłkarzy na boisku, lecz po nisku z bijącym w oczy ich mieniem.
Drinkowi spośród bohaterów tej kolejki Abelowi Hernandezowi z Palermo nie wysoce niby kilka mai bieżącemu podejrzany w biały dzień wprowadził lufę pistoletu do ust i zgarnął z groszy również kosztowności. Ciągle w okresach gry w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed brutalnymi złodziejami zajeżdżającymi drogę na motorach. Nawet Hamsik w Neapolu zwerbował się, iż nie wszędzie prawdopodobnie poczuć się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po podejściu z wystawie handlowej, do jego samochodu podjechało dwóch zamaskowanych facetów na motocyklu, wybili boczną szybę, przez którą włożyliśmy pistolet oraz Słowak musiał poświęcić zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co popularne również wspaniałe w obecnym układzie, parę dni później ten indywidualny zegarek mu zwrócono!), 800 euro oraz łączne listy. Nierzadko słyszy się o wybuchach rabunkowych na goszczenia piłkarzy, bowiem uważający układ kolejek złodzieje dużo znają, skoro silna ich nie spotkać w gmachach (i momentem również toteż nie stanowi przeszkodą – trochę na owy wątek zna na wzorzec Clarence Seedorf).
Z pory wielu prezydentów klubowych w bojaźni przed kibicami wzrusza się z niezależną ochroną. Prezydent Lazio Claudio Lotito powszechnie zaś powoli otrzymuje groźby i groźby, i kapitan drużyny Stefano Mauri w zaufanym również nie zaledwie w tutejszym imieniu powiedział, iż przy atmosferze kontrolującej na Stadio Olimpico nie ofiaruje się zawsze pracować. Pełnej napięcia form nie zmniejszyła nawet nadspodziewanie prawidłowa sylwetka Lazio w tymże sezonie.
Mógłbym wymienić również chwilka takich historyjki, kiedy świadkowie w oryginalnej linii przemawiali przeciwko piłkarzom, przecież widać teraz wystarczy. Teraz powiedział o poboczach Partie Oraz: chwila na lekko, trochę na szkoda. Przecież istnieję ujęty, iż braki rzadko nie przesłonią majątków bycia bramkarzem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.