Niedawno z szybkim rozbawieniem odtwarzał zwolnienia z Neapolu. Zaś na nich smoki i maskotki z imionami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) oraz Lavezziego (El Pocho).

W zakładzie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką misternie ustaloną w wygląd litery C (jak Cavani) i litery 7 (gdy jego format na koszulce), pojawiły się i okulary z mottem reklamowym: Przenoszone poprzez mister Mazzarriego. Powiedzieć, iż w Neapolu uwielbiają znane sławy, to jakby nic nie stwierdzić. Tam je podziwiają. Następne dowody? Wywołuję bardzo…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę układa fryzura i’ la Hamsik oraz miejscowi barbieri pragnęli się nauczyć wykładać na główce takie cuda. Pełne ręce roboty cierpią także tatuażyści, którzy po wnikliwym zapoznaniu się z kartą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory proponują użytkownikom. O Cavanim powstała kreacja oraz kompozycja pod terminem „Alza le mani… arriva Cavani” (Dłoni w kupę… nadchodzi Cavani…), jakiej ważna posłuchać nawet na YouTubie. Neapol to ojczyzna pizzy także pewno jakiś pizzolaio zdoła na wymaganie przyrządzić pizzę o nazwie Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć składniki obu, ale bynajmniej nigdzie się nie doszukałem. Że człowiek, kto ostatnio nadmieniłem o Neapol, mógłby ukoić moją ciekawość?
To spokojny krajobraz piłkarskiego Neapolu, jakiego nie zmąciła ostatnia wpadka z Udinese. Są wprawdzie takie miasta, gdzie lubią inaczej…
Była 2.30 w nocy. Autokar zbliżał się do hotelu, na którego parkingu piłkarze zostawili prywatne samochody. Liczyli dopiero zabrać ciężary oraz rozjechać się domów. Gwałtownie w idealną szybę uderzył dużych obszarów kamień, a autokar w okamgnieniu otoczyła liczba około trzydziestu zakapturzonych albo przechodzących motocyklowe kaski na inteligencjach ludzi. Obrzucali pojazd wielkimi egzemplarzami i uderzaliśmy w niego kijami. Wymagali się włożenia do preparatu. Weszli. Nikogo z goszczących (tymczasem w takiej pozycji nieco teraz siedzących) wewnątrz nie uderzyli, ale przyjęli ciężkimi wyzwiskami oraz bardzo nastraszyli, rzucając hasła w charakteru: Partie I czy śmierć.
Takie chwile grozy przeżyli wspominający z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Nie kompletni, skoro większość wyszła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez i Palombo najedli się strachu. Funkcjonowań zapewne zapomniało się gorzej, gdy wśród nasyconych nie było Angelo Palombo – kapitana zajmującego się ważeniem choćby niezwykle jaskrawych kibiców(?).
Nocne sprawienie w Genui ogólnych we Włoszech poruszyło, jednakowoż nie istniałoby pierwszym ani tym przykładem tak groźnej agresji, niemniej nie całe zajmowały bliski kontakt z pozą piłkarzy na boisku, ale po wiejsku z kłującym w oczy ich szczęściem.
Samemu spośród bohaterów poprzedniej fazy Abelowi Hernandezowi z Palermo nie dalej jak kilka mai temu złodziej w papierowy dzień wsadził lufę pistoletu do ust oraz obrabował z groszy również kosztowności. Stale w czasach sztuki w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed gwałtownymi złodziejami zajeżdżającymi relację na motocyklach. Nawet Hamsik w Neapolu namówił się, że nie wszędzie widać odczuć się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po opuszczeniu z wystawie handlowej, do jego samochodu podjechało dwóch zamaskowanych mężczyzn na skuterze, wybili tylną szybę, poprzez którą włożyliśmy pistolet oraz Słowak musiał dostarczyć zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co fajne oraz inne w tym układzie, parę dni później ten indywidualny zegarek mu rozliczono!), 800 euro oraz ogólne dowody. Często postrzega się o atakach rabunkowych na bycia piłkarzy, bo śledzący układ kolejek złodzieje dokładnie rozumieją, gdy można ich nie zastać w domkach (natomiast momentem również teraźniejsze nie stanowi trudnością – specyfik na bieżący problem umie na przykład Clarence Seedorf).
Z serii wielu prezydentów klubowych w bojaźni przed kibicami rusza się z prywatną ochroną. Prezydent Lazio Claudio Lotito powszechnie i skrupulatnie otrzymuje groźby i perspektywy, i kapitan drużyny Stefano Mauri w przystępnym i nie właśnie w zwyczajnym nazwisku powiedział, iż przy aurze czołowej na Stadio Olimpico nie odda się normalnie pracować. Dużej napięcia spraw nie złagodziła nawet nadspodziewanie pozytywna postawa Lazio w obecnym etapie.
Mógłbym wyszczególnić także kilka takich historyjek, kiedy kibice w różnorodnej organizacji byliśmy przeciwko piłkarzom, lecz podobno już wystarczy. Dziś powiedział o poboczach Serie Oraz: delikatnie na jasno, grosze na smutno. A stanowię pewien, że cienie nigdy nie przesłonią blasków bycia bramkarzem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.