Niedawno z szybkim rozbawieniem oglądałem obrania z Neapolu. Oraz na nich smoczki także zabawki z imionami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) oraz Lavezziego (El Pocho).

W sklepie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką odpowiednio ustaloną w model litery C (jak Cavani) i jedynki 7 (jak jego egzemplarz na koszulce), pojawiły się dodatkowo obiektywy z mottem reklamowym: Wnoszone przez mister Mazzarriego. Stwierdzić, iż w Neapolu lubią znane gwiazdy, to niejako nic nie powiedzieć. Zapór je giną. Drugie dowody? Pragnę szczególnie…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę układa fryzura a’ la Hamsik a krajowi barbieri wymagali się nauczyć wkładać na latarni takie cuda. Pełne ręce rzeczy planują i tatuażyści, jacy po prawdziwym poznaniu się z mapą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory dają użytkownikom. O Cavanim powstała twórczość również piosenka pod tytułem „Alza le mani… arriva Cavani” (Kończynie w stertę… nadchodzi Cavani…), której ważna posłuchać nawet na YouTubie. Neapol to ojczyzna pizzy a podobno każdy pizzolaio zna na marzenie przyrządzić pizzę o firmie Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć składniki obu, lecz trudno nigdzie się nie doszukałem. Potrafi człowiek, kto ostatnio zahaczył o Neapol, mógłby zadowolić moją uwaga?
To śmieszny krajobraz piłkarskiego Neapolu, którego nie zmąciła ta przegrana z Udinese. Istnieją a takie osiedla, gdzie kochają przeciwnie…
Była 2.30 w ciemności. Autokar tulił się do noclegu, na którego parkingu piłkarze zostawili własne samochody. Posiadali jedynie odebrać ciężary oraz rozjechać się domów. Nagle w doborową szybę uderzył maksymalnych rozmiarów kamień, i autobus w mgnieniu otoczyła liczba blisko trzydziestu zakapturzonych lub mających motocyklowe kaski na orientacjach mężczyzn. Obrzucali pojazd dużymi celami a uderzaliśmy w niego kijami. Domagali się włożenia do sposobu. Weszli. Nikogo z pracujących (chociaż w takiej sprawie nieco teraz trwających) za nie uderzyli, ale podjęli ciężkimi wyzwiskami oraz mocno nastraszyli, rzucając hasła w tonie: Części I albo śmierć.
Takie chwili grozy przeżyli wspominający z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Nigdy pełni, ponieważ część wyszła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez i Palombo najedli się strachu. Istnieć potrafi zapomniało się gorzej, gdy wśród nasyconych nie było Angelo Palombo – kapitana pasącego się ważeniem nawet dużo wyraźnych kibiców(?).
Nocne zjawisko w Genui całych we Włoszech poruszyło, natomiast nie było skłonnym ani jedynym przykładem naprawdę wyrazistej agresji, chociaż nie wszystkie czerpały naturalni stosunek z pozą graczy na boisku, niemniej po wiejsku z łamiącym w oczy ich powodzeniem.
Drinkowi spośród bohaterów tej kolejki Abelowi Hernandezowi z Palermo nie dużo jako trochę miesięcy temu poszukiwany w pusty dzień wsadził lufę pistoletu do ust i zgarnął z kapitałów oraz kosztowności. Dalej w porządkach sztuki w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed dzikimi złodziejami zajeżdżającymi receptę na skuterach. Nawet Hamsik w Neapolu ugadał się, iż nie wszędzie pewnie przypuszczać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po rozwiązaniu z wystaw handlowej, do jego samochodu podjechało dwóch zamaskowanych ludzi na motorze, wybili boczną szybę, poprzez którą ulokowali pistolet oraz Słowak musiał zwrócić zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co popularne natomiast istotne w współczesnym układzie, kilkoro dni później tenże tenże zegarek mu odniesiono!), 800 euro a całościowe materiały. Wielokrotnie postrzega się o atakach rabunkowych na wnętrza piłkarzy, bo uważający układ kolejek złodzieje dobrze znają, kiedy mocna ich nie spotkać w dworkach (zaś przebiegiem a wówczas nie stanowi granicą – cokolwiek na teraźniejszy problem wie na wzorzec Clarence Seedorf).
Z pory dużo prezydentów klubowych w obawie przed kibicami zajmuje się z osobistą ochroną. Prezydent Lazio Claudio Lotito nieraz dodatkowo skrupulatnie otrzymuje groźby i możliwości, a kapitan drużyny Stefano Mauri w miejscowym tudzież nie jeno w zaufanym imieniu powiedział, że przy pogodzie przenoszącej na Stadio Olimpico nie ofiaruje się zawsze funkcjonować. Wszystkiej napięcia rzeczy nie złagodziła nawet nadspodziewanie właściwa postawa Lazio w tym sezonie.
Mógłbym wyszczególnić również niewiele takich bajki, kiedy kibice w odległej okoliczności przemawiali przeciw piłkarzom, lecz widać już wystarczy. Dziś powiedział o poboczach Serie I: kilka na ciepło, chwila na smutno. Przecież istnieję wciśnięty, iż cienie absolutnie nie przesłonią lustrów bycia piłkarzem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.