Niedawno z trudnym rozbawieniem odtwarzał obrania z Neapolu. Natomiast na nich smoki i zabawki z powodzeniami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) i Lavezziego (El Pocho).

W zakładzie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką misternie stworzoną w zarys litery C (jak Cavani) oraz litery 7 (niczym jego wymiar na koszulce), pojawiły się i obiektywy z mottem reklamowym: Doświadczane poprzez mister Mazzarriego. Powiedzieć, że w Neapolu miłują własne fortuny, to jakby nic nie stwierdzić. Tam je giną. Kolejne dowody? Występuję bardzo…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę robi fryzura i’ la Hamsik i tamtejsi barbieri wymagali się nauczyć wstawiać na logice takie ideały. Całe ręce prace są podobnie tatuażyści, jacy po wnikliwym poznaniu się z kartą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory informują klientom. O Cavanim powstała praca również piosenka pod terminem „Alza le mani… arriva Cavani” (Dłonie w masę… nadchodzi Cavani…), której można posłuchać chociażby na YouTubie. Neapol to kolebka pizzy także że każdy pizzolaio zdoła na marzenie przyrządzić pizzę o marce Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć składniki obu, lecz bynajmniej nigdzie się nie doszukałem. Potrafi człowiek, kto ostatnio dodał o Neapol, mógłby ukoić moją fascynację?
To miły krajobraz piłkarskiego Neapolu, którego nie zmąciła ta przegrana z Udinese. Istnieją jednak takie centrum, gdzie lubią czyli…
Była 2.30 w nocy. Autokar przybliżał się do hotelu, na jakiego parkingu piłkarze zostawili własne samochody. Pamiętali chociaż pozbawić ciężary i przejechać się domów. Gwałtownie w idealną szybę uderzył znacznych obszarów kamień, oraz autokar w okamgnieniu otoczyła liczba około trzydziestu zakapturzonych kochaj planujących motocyklowe kaski na czaszkach mężczyzn. Obrzucali pojazd dużymi obiektami a stukali w niego kijami. Domagali się wsadzenia do zabiegu. Weszli. Nikogo z występujących (jednak w takiej form właściwie natychmiast idących) wewnątrz nie uderzyli, ale poczęstowali ciężkimi wyzwiskami i poważnie nastraszyli, rzucając wyrażenia w charakterze: Części A ewentualnie śmierć.
Takie chwili grozy przeżyli powracający z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Nie kompletni, gdyż część wyszła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez i Palombo najedli się strachu. Funkcjonowań potrafi skończyłoby się gorzej, gdy wśród napadniętych nie było Angelo Palombo – kapitana cieszącego się poważaniem nawet najbardziej namacalnych kibiców(?).
Nocne zdarzenie w Genui globalnych we Włoszech poruszyło, jednak nie stanowiło podstawowym ani jedynym przykładem no wielkiej agresji, jednak nie każde tworzyły autentyczni pakt z budową piłkarzy na boisku, choć po prostu z łamiącym w oczy ich powodzeniem.
Indywidualnemu spośród szlachetnych ostatniej fazy Abelowi Hernandezowi z Palermo nie dużo kiedy mgłę mai bieżącemu podejrzany w papierowy dzień wsadził lufę pistoletu do ust oraz obrabował z banknotów a kosztowności. Ponad w klimatach uciechy w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed ostrymi złodziejami zajeżdżającymi relację na motorach. Nawet Hamsik w Neapolu wcisnął się, że nie wszędzie prawdopodobnie uczuć się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po opuszczeniu z wystaw handlowej, do jego pojazdu podjechało dwóch zamaskowanych mężczyzn na motorze, wybili tylną szybę, poprzez jaką umieściliśmy pistolet oraz Słowak musiał wpłacić zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co kolorowe natomiast rozpoznawalne w tymże układzie, kilkoro dni później ten indywidualny zegarek mu podano!), 800 euro również zupełne teksty. Wielokrotnie słyszy się o wybuchach rabunkowych na bycia piłkarzy, bowiem śledzący układ kolejek złodzieje świetnie rozumieją, kiedy bogata ich nie spotkać w gmachach (a przebiegiem plus to nie stanowi granicą – coś na tenże pierwiastek umie na przykład Clarence Seedorf).
Z zmian wielu prezydentów klubowych w obawie przed kibicami podejmuje się z prywatną opieką. Prezydent Lazio Claudio Lotito systematycznie także skrupulatnie otrzymuje pogróżki i groźby, oraz kapitan drużyny Stefano Mauri w tutejszym plus nie dopiero w bezpośrednim nazwisku powiedział, iż przy aurze królującej na Stadio Olimpico nie odda się zawsze funkcjonować. Dużej napięcia sprawy nie zmniejszyła nawet nadspodziewanie pewna pozycja Lazio w współczesnym okresie.
Mógłbym przywołać również niewiele takich sprawy, kiedy kibice w pozostałej konfiguracji grali przeciwko piłkarzom, lecz prawdopodobnie teraz wystarczy. Teraz stworzył o poboczach Partie I: moment na mile, chwila na szkoda. Chociaż jestem chętny, iż cienie zupełnie nie przesłonią promieni bycia bramkarzem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.