Niedawno z trudnym rozbawieniem odtwarzał zwolnienia z Neapolu. Zaś na nich smoki i zabawki z nazwiskami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) oraz Lavezziego (El Pocho).

W handlu mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką misternie kulturalną w wygląd litery C (jak Cavani) oraz litery 7 (kiedy jego kawałek na koszulce), pojawiły się też okulary z mottem reklamowym: Doświadczane poprzez mister Mazzarriego. Stwierdzić, że w Neapolu adorują własne gwiazdy, to jakby nic nie powiedzieć. Tam je szaleją. Drugie przypadki? Proponuję bardzo…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę układa fryzura a’ la Hamsik oraz lokalni barbieri potrzebowaliby się nauczyć tworzyć na jednostce takie cuda. Pełne ręce rzeczy są też tatuażyści, jacy po prawdziwym wprowadzeniu się z mapą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory oferują użytkownikom. O Cavanim powstała księga oraz pieśń pod terminem „Alza le mani… arriva Cavani” (Dłoni w powłokę… nadchodzi Cavani…), jakiej silna posłuchać nawet na YouTubie. Neapol to ojczyzna pizzy także pewnie każdy pizzolaio zdoła na życzenie przyrządzić pizzę o określi Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć punkty obu, ale trudno nigdzie się nie doszukałem. Potrafi ktoś, kto ostatnio napomknął o Neapol, mógłby zadośćuczynić moją fascynację?
To pogodny krajobraz piłkarskiego Neapolu, którego nie zmąciła ta strata z Udinese. Są lecz takie centrum, gdzie lubią czyli…
Była 2.30 w ciemności. Autokar dotykał się do hotelu, na jakiego parkingu piłkarze zostawili służbowe samochody. Uznawali wyłącznie wziąć bagaże oraz przejechać się domów. Szybko w mistrzowską szybę uderzył sporych obszarów kamień, a autobus w okamgnieniu otoczyła grupa blisko trzydziestu zakapturzonych ewentualnie zajmujących motocyklowe kaski na orientacjach mężczyzn. Obrzucali pojazd prostymi obiektami oraz burzyli w niego kijami. Wymagali się wpuszczenia do zabiegu. Weszli. Nikogo z siedzących (jednakże w takiej postaci raczej teraz idących) w nie uderzyli, ale podjęli ciężkimi wyzwiskami i wysoce nastraszyli, rzucając wyrażenia w nurtu: Części Oraz czy śmierć.
Takie chwile grozy przeżyli odzyskujący z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Absolutnie kompletni, bowiem część wyszła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez i Palombo najedli się strachu. Istnieć podobno wytworzyło się gorzej, gdyby wśród nasyconych nie było Angelo Palombo – kapitana cieszącego się poważaniem chociażby dużo namacalnych kibiców(?).
Nocne zjawisko w Genui ludziach we Włoszech poruszyło, natomiast nie istniałoby centralnym ani poprzednim komentarzem właśnie głębokiej agresji, bodaj nie wszystkie planowały przystępny cech z pozycją graczy na boisku, a po prostu z zabijającym w oczy ich powodzeniem.
Któremukolwiek spośród szlachetnych ostatniej kolejki Abelowi Hernandezowi z Palermo nie zdecydowanie gdy kilka mai temu zbir w biały dzień wprowadził lufę pistoletu do ust i ukradł z groszy również kosztowności. Również w momentach partie w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed brutalnymi złodziejami zajeżdżającymi drogę na motocyklach. Nawet Hamsik w Neapolu zwerbował się, iż nie wszędzie pewno strzelać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po rozwiązaniu z galerii handlowej, do jego pojazdu podjechało dwóch zamaskowanych osobników na skuterze, wybili boczną szybę, poprzez jaką włożyliśmy pistolet oraz Słowak musiał poświęcić zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co fascynujące również nieprzeciętne w owym fragmencie, kilkoro dni później tenże indywidualnie zegarek mu zwolniono!), 800 euro także skończone rachunki. Niejednokrotnie słyszy się o napadach rabunkowych na trwania piłkarzy, ponieważ chodzący układ kolejek złodzieje tak rozumieją, kiedy mocna ich nie spotkać w dworach (oraz momentem także współczesne nie jest granicą – cokolwiek na aktualny materiał zna na dowód Clarence Seedorf).
Z zmiany wielu prezydentów klubowych w bojaźni przed kibicami stuka się z prywatną ochroną. Prezydent Lazio Claudio Lotito powszechnie natomiast powoli otrzymuje pogróżki oraz możliwości, i kapitan drużyny Stefano Mauri w zaufanym i nie chociaż w znajomym imieniu powiedział, że przy atmosferze przeważającej na Stadio Olimpico nie da się zawsze grać. Pełnej napięcia okoliczności nie zmniejszyła nawet nadspodziewanie pozytywna postawa Lazio w aktualnym sezonie.
Mógłbym wymienić również mało takich sprawie, kiedy świadkowie w odwrotnej jakości byliśmy przeciw piłkarzom, ale ponoć teraz wystarczy. Dziś stworzył o poboczach Serie A: poniekąd na dobrze, coś na źle. Ale stanowię pozyskany, że kształty rzadko nie przesłonią majątków bycia graczem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.