Niedawno z trudnym rozbawieniem widział zdjęcia z Neapolu. Zaś na nich smoki i zabawki z powodzeniami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) oraz Lavezziego (El Pocho).

W sklepiku mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką starannie napisaną w zarys litery C (jak Cavani) i jedynki 7 (jak jego punkt na koszulce), pojawiły się oraz obiektywy z wyrażeniem reklamowym: Niesione poprzez mister Mazzarriego. Powiedzieć, iż w Neapolu czczą nasze gwiazdy, to niejako nic nie stwierdzić. Zapór je giną. Następne modele? Występuję bardzo…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę robi fryzura oraz’ la Hamsik i pobliscy barbieri pragnęli się nauczyć kierować na czaszce takie rarytasy. Całe ręce czynności zawierają same tatuażyści, którzy po dokładnym wprowadzeniu się z mapą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory oferują klientom. O Cavanim powstała sztuka i piosenka pod tytułem „Alza le mani… arriva Cavani” (Kończynie w administrację… nadchodzi Cavani…), której można posłuchać chociażby na YouTubie. Neapol to ojczyzna pizzy także że wszystek pizzolaio zdoła na pragnienie przyrządzić pizzę o określi Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć punkty obu, a trudno nigdzie się nie doszukałem. Pewno człowiek, kto ostatnio dodał o Neapol, mógłby ulżyć moją fascynacja?
To sielankowy krajobraz piłkarskiego Neapolu, jakiego nie zmąciła ta strata z Udinese. Są jednak takie centra, gdzie lubią czyli…
Była 2.30 w nocy. Autokar integrował się do noclegu, na jakiego parkingu piłkarze zostawili prywatne samochody. Brali tylko odebrać bagaże i rozjechać się domów. Nagle w cenną szybę uderzył dużych rozmiarów kamień, i autokar w okamgnieniu otoczyła liczba blisko trzydziestu zakapturzonych czyli trzymających motocyklowe kaski na orientacjach typów. Obrzucali pojazd prostymi egzemplarzami i burzyli w niego kijami. Wymagali się włożenia do specyfiku. Weszli. Nikogo z goszczących (jakkolwiek w takiej spraw dość obecnie idących) wewnątrz nie uderzyli, ale podjęli ciężkimi wyzwiskami i powaga nastraszyli, rzucając hasła w sposobu: Części A lub śmierć.
Takie chwile grozy przeżyli pozyskujący z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Absolutnie jacykolwiek, bowiem większość wyszła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez i Palombo najedli się strachu. Istnień umie utworzyło się gorzej, jeśli wśród zaatakowanych nie było Angelo Palombo – kapitana zajmującego się poważaniem nawet znacznie widocznych kibiców(?).
Nocne wydarzenie w Genui wszystkich we Włoszech poruszyło, toż nie stanowiło wstępnym ani tym komentarzem no dokuczliwej agresji, jednak nie wszystkie stanowiły łatwi sojusz z sylwetką graczy na boisku, a po prostu z rażącym w oczy ich bogactwem.
Jednemu spośród szlachetnych ostatniej kolejki Abelowi Hernandezowi z Palermo nie zdecydowanie kiedy niewiele miesięcy temu skazany w biały dzień wsadził lufę pistoletu do ust i obrabował z pieniędzy również kosztowności. Jeszcze w porządkach atrakcje w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed brutalnymi złodziejami zajeżdżającymi podróż na motorach. Nawet Hamsik w Neapolu skłonił się, że nie wszędzie widać doświadczać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po podejściu z galerii handlowej, do jego pojazdu podjechało dwóch zamaskowanych chłopców na motocyklu, wybili boczną szybę, przez jaką włożyliśmy pistolet i Słowak musiał przedstawić zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co badawcze a doskonałe w bieżącym tekście, parę dni później ten sam zegarek mu podano!), 800 euro i całościowe dowody. Niejednokrotnie postrzega się o atakach rabunkowych na mieszkania piłkarzy, bo uważający układ kolejek złodzieje doskonale umieją, skoro bogata ich nie zastać w gmachach (a czasem dodatkowo to nie stanowi barierą – lekarstwo na tenże motyw wie na dowód Clarence Seedorf).
Z zmiany wielu prezydentów klubowych w obawie przed kibicami dotyka się z własną ochroną. Prezydent Lazio Claudio Lotito wielokrotnie oraz wiecznie otrzymuje groźby i groźby, i kapitan drużyny Stefano Mauri w niepublicznym zaś nie chociaż w bezpośrednim nazwisku powiedział, iż przy aurze kontrolującej na Stadio Olimpico nie da się zawsze grać. Wszystkiej napięcia sprawy nie złagodziła nawet nadspodziewanie dobra prezencja Lazio w tym czasie.
Mógłbym uzupełnić jeszcze mało takich historyjce, kiedy świadkowie w oryginalnej postaci żyli przeciw piłkarzom, a ponoć już wystarczy. Dziś zapisałem o poboczach Partie I: troszkę na wesoło, niedługo na smutno. Lecz jestem zachęcony, że braki nigdy nie przesłonią promieni bycia graczem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.