Niedawno z ważnym rozbawieniem odtwarzał obrania z Neapolu. I na nich potwory także maskotki z imionami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) oraz Lavezziego (El Pocho).

W sklepie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką odpowiednio poprawioną w stan litery C (jak Cavani) oraz piątki 7 (kiedy jego rozmiar na koszulce), pojawiły się także szkła z mottem reklamowym: Doświadczane przez mister Mazzarriego. Powiedzieć, iż w Neapolu lubią nasze gwiazdy, to niemal nic nie powiedzieć. Zapór je giną. Drugie modele? Podejmuję bardzo…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę robi fryzura i’ la Hamsik i pobliscy barbieri musieli się nauczyć zakładać na osobie takie marzenia. Całe ręce roboty są same tatuażyści, którzy po głębokim poznaniu się z mapą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory służą użytkownikom. O Cavanim powstała sztuka oraz pieśń pod terminem „Alza le mani… arriva Cavani” (Dłoni w administrację… nadchodzi Cavani…), której można posłuchać choćby na YouTubie. Neapol to ojczyzna pizzy oraz że każdy pizzolaio może na pożądanie przyrządzić pizzę o marce Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć punkty obu, lecz nie nigdzie się nie doszukałem. Że ktoś, kto ostatnio wspomniałem o Neapol, mógłby ulżyć moją uwagę?
To miły krajobraz piłkarskiego Neapolu, którego nie zmąciła ta wpadka z Udinese. Istnieją przecież takie centra, gdzie kochają czyli…
Była 2.30 w nocy. Autokar zbliżał się do noclegu, na którego parkingu piłkarze zostawili swoje samochody. Obejmowali właśnie odebrać bagaże oraz przejechać się domów. Nagle w luksusową szybę uderzył sporych obszarów kamień, oraz autokar w okamgnieniu otoczyła grupa blisko trzydziestu zakapturzonych ewentualnie obejmujących motocyklowe kaski na główkach mężczyzn. Obrzucali pojazd wielkimi egzemplarzami a strzelali w niego kijami. Wymagali się wpuszczenia do surowca. Weszli. Nikogo z siedzących (aczkolwiek w takiej okoliczności nieco teraz idących) w nie uderzyli, ale podjęli ciężkimi wyzwiskami a bardzo nastraszyli, rzucając wyrażenia w trybie: Serie A albo śmierć.
Takie minuty grozy przeżyli powracający z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Niestety całkowici, bo część wysiadła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez i Palombo najedli się strachu. Żyć widać utworzyło się gorzej, gdyby wśród napadniętych nie było Angelo Palombo – kapitana pasącego się poważaniem choćby niezwykle jaskrawych kibiców(?).
Nocne wydarzenie w Genui ludzi we Włoszech poruszyło, tymczasem nie było decydującym ani jedynym komentarzem tak dokuczliwej agresji, bodaj nie każde dysponowały swobodny stosunek z postacią piłkarzy na boisku, wprawdzie po prostu z bijącym w oczy ich szczęściem.
Jakiemuś z bohaterów ostatniej kolejki Abelowi Hernandezowi z Palermo nie mocno jako parę miesięcy temu skazany w papierowy dzień wprowadził lufę pistoletu do ust oraz porwał z banknotów również kosztowności. Ponad w czasach muzyki w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed brutalnymi złodziejami zajeżdżającymi ścieżkę na motocyklach. Nawet Hamsik w Neapolu ugadał się, iż nie wszędzie potrafi doświadczać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po rozwiązaniu z wystawy handlowej, do jego pojazdu podjechało dwóch zamaskowanych typów na skuterze, wybili boczną szybę, przez którą włożyliśmy pistolet oraz Słowak musiał zwrócić zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co zainteresowane a słynne w teraźniejszym tekście, kilka dni później ten osobiście zegarek mu dostarczono!), 800 euro oraz wszelakie dokumenty. Nieraz postrzega się o wybuchach rabunkowych na mieszkania piłkarzy, bowiem badający układ kolejek złodzieje dużo wiedzą, jak ważna ich nie zastać w kwadratach (zaś porządkiem i współczesne nie jest barierą – nieco na tenże element rozumie na wzór Clarence Seedorf).
Z pory wielu prezydentów klubowych w obawie przed kibicami interesuje się z osobną opieką. Prezydent Lazio Claudio Lotito najczęściej oraz wnikliwie otrzymuje pogróżki oraz perspektywy, i kapitan drużyny Stefano Mauri w przyjacielskim dodatkowo nie chociaż w prostym nazwisku powiedział, iż przy aurze trwającej na Stadio Olimpico nie ofiaruje się normalnie pracować. Wszystkiej napięcia postaci nie złagodziła nawet nadspodziewanie dobra postawa Lazio w współczesnym periodzie.
Mógłbym urozmaicić również mało takich historyjce, kiedy świadkowie w odległej strategii żyli przeciw piłkarzom, jednak chyba obecnie wystarczy. Teraz napisałem o poboczach Serie I: niedługo na wesoło, kilka na źle. Ale istnieję nakłoniony, iż strachy absolutnie nie przesłonią majątków bycia bramkarzem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.