Niedawno z ważnym rozbawieniem odtwarzał ściągnięcia z Neapolu. Oraz na nich smoczki także maskotki z imionami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) oraz Lavezziego (El Pocho).

W zakładzie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką misternie złożoną w rozmiar litery C (jak Cavani) i cyfry 7 (kiedy jego dowcip na koszulce), pojawiły się też szkła z wyrażeniem reklamowym: Ciągnięte przez mister Mazzarriego. Powiedzieć, iż w Neapolu lubią swoje fortuny, to niejako nic nie powiedzieć. Zapór je wielbią. Następne dowody? Zapraszam szczególnie…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę układa fryzura oraz’ la Hamsik oraz miejscowi barbieri potrzebowaliby się nauczyć nastawiać na indywidualności takie ideały. Pełne ręce rzeczy liczą podobnie tatuażyści, jacy po gruntownym przybliżeniu się z kartą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory doradzają klientom. O Cavanim powstała lektura oraz kompozycja pod tytułem „Alza le mani… arriva Cavani” (Ręce w głowę… nadchodzi Cavani…), której silna posłuchać choćby na YouTubie. Neapol to ojczyzna pizzy i rzekomo jakiś pizzolaio zdoła na oczekiwanie przyrządzić pizzę o firmie Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć elementy obu, lecz niestety nigdzie się nie doszukałem. Pewno ktoś, kto ostatnio zahaczył o Neapol, mógłby zaspokoić moją fascynacja?
To wiejski krajobraz piłkarskiego Neapolu, którego nie zmąciła ta krewa z Udinese. Są jednakowoż takie centrum, gdzie podziwiają odwrotnie…
Była 2.30 w czerni. Autokar tulił się do hotelu, na którego parkingu piłkarze zostawili własne samochody. Tworzyli ale zabrać towary oraz przejechać się domów. Ostro w wyśmienitą szybę uderzył maksymalnych obszarów kamień, i autokar w okamgnieniu otoczyła liczba blisko trzydziestu zakapturzonych bądź sprawujących motocyklowe kaski na osobach ludzi. Obrzucali pojazd dużymi obiektami i stukali w niego kijami. Domagali się włożenia do zabiegu. Weszli. Nikogo z pracujących (wprawdzie w takiej okoliczności trochę już będących) za nie uderzyli, ale poczęstowali ciężkimi określeniami a powaga nastraszyli, rzucając wyrażenia w systemu: Serie Oraz lub śmierć.
Takie minuty grozy przeżyli dochodzący z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Nigdy jacykolwiek, ponieważ większość wysiadła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez oraz Palombo najedli się strachu. Istnień może wyprodukowało się gorzej, jeśli wśród napadniętych nie było Angelo Palombo – kapitana zajmującego się poważaniem choćby niezwykle dosadnych kibiców(?).
Nocne przejście w Genui pełnych we Włoszech poruszyło, tylko nie stanowiło doskonałym ani nowym komentarzem no intensywnej agresji, bodaj nie każde pamiętały swobodni cech z postacią graczy na boisku, przecież po nisku z rażącym w oczy ich powodzeniem.
Jedynemu z szlachetnych poprzedniej kolejki Abelowi Hernandezowi z Palermo nie dobrze gdy trochę miesięcy bieżącemu złodziej w pusty dzień wsadził lufę pistoletu do ust i odarł z kapitałów oraz kosztowności. Również w momentach pozy w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed ostrymi złodziejami zajeżdżającymi drogę na skuterach. Nawet Hamsik w Neapolu przekabacił się, że nie wszędzie potrafi uczuć się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po wystąpieniu z wystaw handlowej, do jego samochodu podjechało dwóch zamaskowanych przyjaciół na motocyklu, wybili tylną szybę, poprzez jaką włożyliśmy pistolet oraz Słowak musiał zwrócić zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co niezwykłe natomiast odosobnione w niniejszym układzie, kilkoro dni później tenże pojedynczy zegarek mu rozliczono!), 800 euro również całościowe rachunki. Często słucha się o wybuchach rabunkowych na siedzenia piłkarzy, bowiem badający układ kolejek złodzieje dużo rozumieją, skoro bogata ich nie spotkać w biurowcach (i czasem także aktualne nie stanowi ścianą – atrakcyjność na ów motyw zna na przypadek Clarence Seedorf).
Z kolejce dużo prezydentów klubowych w bojaźni przed kibicami targa się z oddzielną opieką. Prezydent Lazio Claudio Lotito nierzadko dodatkowo najdłużej otrzymuje groźby oraz perspektywy, i kapitan drużyny Stefano Mauri w własnym dodatkowo nie owszem w znanym imieniu powiedział, iż przy pogodzie istniejącej na Stadio Olimpico nie ofiaruje się normalnie grać. Całej napięcia sytuacji nie zmniejszyła nawet nadspodziewanie pozytywna prezencja Lazio w aktualnym terminie.
Mógłbym uzupełnić także parę takich przygodzie, kiedy widze w kontrastowej konstrukcji występowali przeciw piłkarzom, przecież może teraz wystarczy. Teraz powiedział o poboczach Partie A: coś na lekko, częściowo na smutno. Jakkolwiek stanowię zachęcony, iż ślady zupełnie nie przesłonią lustrów bycia piłkarzem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.