Niedawno z ważnym rozbawieniem widział obrania z Neapolu. Oraz na nich potwory oraz zabawki z nazwiskami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) oraz Lavezziego (El Pocho).

W supermarkecie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką odpowiednio skomponowaną w zarys litery C (jak Cavani) oraz liczby 7 (niczym jego egzemplarz na koszulce), pojawiły się i szkła z wyrażeniem reklamowym: Doświadczane poprzez mister Mazzarriego. Stwierdzić, iż w Neapolu czczą znane gwiazdy, to prawie nic nie stwierdzić. Zapór je miłują. Inne dowody? Proszę bardzo…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę układa fryzura oraz’ la Hamsik oraz lokalni barbieri wymagali się nauczyć montować na latarni takie cacka. Całe ręce prace pamiętają także tatuażyści, jacy po szczegółowym przybliżeniu się z kartą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory doradzają klientom. O Cavanim powstała twórczość oraz kompozycja pod tytułem „Alza le mani… arriva Cavani” (Dłoni w powłokę… nadchodzi Cavani…), której można posłuchać choćby na YouTubie. Neapol to kolebka pizzy a widocznie wszystek pizzolaio może na marzenie przyrządzić pizzę o określi Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć elementy obu, ale że nigdzie się nie doszukałem. Pewno człowiek, kto ostatnio zahaczył o Neapol, mógłby wynagrodzić moją ciekawość?
To wesoły krajobraz piłkarskiego Neapolu, jakiego nie zmąciła ta porażka z Udinese. Istnieją wszak takie osiedla, gdzie lubią czyli…
Była 2.30 w czerni. Autokar dotykał się do hotelu, na którego parkingu piłkarze zostawili prywatne samochody. Byliśmy wyłącznie zabrać ekwipunki oraz rozjechać się domów. Niespodziewanie w wspaniałą szybę uderzył pokaźnych rozmiarów kamień, i autokar w okamgnieniu otoczyła grupa blisko trzydziestu zakapturzonych czy zawierających motocyklowe kaski na jednostkach mężczyzn. Obrzucali pojazd ciężkimi przedmiotami a lali w niego kijami. Domagali się włożenia do specyfiku. Weszli. Nikogo z pracujących (przynajmniej w takiej formy nieco obecnie idących) za nie uderzyli, ale podjęli ciężkimi wyzwiskami a autorytet nastraszyli, rzucając wyrażenia w wyglądzie: Serie Oraz lub śmierć.
Takie chwile grozy przeżyli powracający z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Absolutnie całkowici, bowiem większość wyszła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez i Palombo najedli się strachu. Żyć widocznie oddało się gorzej, gdyby wśród zaatakowanych nie było Angelo Palombo – kapitana sycącego się ważeniem choćby dużo ekstremalnych kibiców(?).
Nocne doświadczenie w Genui globalnych we Włoszech poruszyło, lecz nie było początkowym ani jedynym komentarzem właśnie pikantnej agresji, wprawdzie nie każde posiadały łatwy kontrakt z urodą piłkarzy na boisku, jednak po nisku z kłującym w oczy ich mnóstwem.
Indywidualnemu spośród szlachetnych ostatniej kolejki Abelowi Hernandezowi z Palermo nie dużo jak mgłę miesięcy temu sprawca w jasny dzień wsadził lufę pistoletu do ust oraz zgarnął z groszy również kosztowności. Także w porządkach interpretacje w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed brutalnymi złodziejami zajeżdżającymi ścieżkę na motocyklach. Nawet Hamsik w Neapolu ugadał się, że nie wszędzie pewno odczuć się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po wystąpieniu z galerii handlowej, do jego pojazdu podjechało dwóch zamaskowanych gości na skuterze, wybili boczną szybę, przez jaką ulokowali pistolet i Słowak musiał zakończyć zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co fajne natomiast oryginalne w ostatnim fragmencie, parę dni później tenże samodzielnie zegarek mu przekazano!), 800 euro również globalne listy. Nierzadko postrzega się o gwałtach rabunkowych na mieszkania piłkarzy, ponieważ śledzący układ kolejek złodzieje dobrze rozumieją, gdy można ich nie spotkać w dworkach (oraz sezonem oraz więc nie jest przeszkodą – nieco na bieżący temat wie na wzór Clarence Seedorf).
Z zmian wielu prezydentów klubowych w bojaźni przed kibicami pasjonuje się z prywatną ochroną. Prezydent Lazio Claudio Lotito nierzadko zaś skrupulatnie otrzymuje pogróżki i groźby, oraz kapitan drużyny Stefano Mauri w zaufanym plus nie zaledwie w własnym nazwisku powiedział, że przy pogodzie zalegającej na Stadio Olimpico nie odda się zawsze grać. Pełnej napięcia sytuacji nie zmniejszyła nawet nadspodziewanie odpowiednia orientacja Lazio w owym etapie.
Mógłbym przywołać także mało takich legendy, kiedy kibice w przeróżnej organizacji dawali przeciw piłkarzom, jednak może teraz wystarczy. Teraz powiedział o poboczach Partie I: trochę na wesoło, przysmak na źle. Jakkolwiek jestem zdecydowany, że braki przenigdy nie przesłonią promieni bycia graczem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.