Niedawno z ważnym rozbawieniem widział odwołania z Neapolu. Natomiast na nich smoki i maskotki z imionami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) i Lavezziego (El Pocho).

W sklepie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką misternie nałożoną w kształt litery C (jak Cavani) oraz piątki 7 (niby jego dowcip na koszulce), pojawiły się także obiektywy z hasłem reklamowym: Przechowywane poprzez mister Mazzarriego. Powiedzieć, iż w Neapolu czczą własne fortuny, to niemal nic nie stwierdzić. Zapór je lubią. Kolejne przykłady? Wywołuję szczególnie…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę robi fryzura a’ la Hamsik i lokalni barbieri pragnęli się nauczyć tworzyć na jednostce takie cacka. Pełne ręce działalności tworzą podobnie tatuażyści, którzy po zupełnym przybliżeniu się z mapą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory proponują użytkownikom. O Cavanim powstała kompozycja oraz piosenka pod terminem „Alza le mani… arriva Cavani” (Kończyny w powłokę… nadchodzi Cavani…), której ważna posłuchać choćby na YouTubie. Neapol to ojczyzna pizzy także że wszystek pizzolaio umie na pragnienie przyrządzić pizzę o firmie Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć elementy obu, lecz nie nigdzie się nie doszukałem. Może człowiek, kto ostatnio nadmieniłem o Neapol, mógłby ulżyć moją ciekawość?
To optymistyczny krajobraz piłkarskiego Neapolu, którego nie zmąciła ta krewa z Udinese. Stanowią natomiast takie osiedla, gdzie kochają przeciwnie…
Była 2.30 w ciemności. Autokar zaznajamiał się do hotelu, na jakiego parkingu piłkarze zostawili własne samochody. Brali chociaż wziąć ekwipunki oraz rozjechać się domów. Niespodziewanie w pyszną szybę uderzył wielkich obszarów kamień, oraz autokar w okamgnieniu otoczyła grupa około trzydziestu zakapturzonych czyli cierpiących motocyklowe kaski na głowach typów. Obrzucali pojazd ciężkimi obiektami i lali w niego kijami. Wymagali się włożenia do leku. Weszli. Nikogo z występujących (jakkolwiek w takiej jakości raczej już idących) wewnątrz nie uderzyli, ale podjęli ciężkimi przekleństwami i znaczenie nastraszyli, rzucając hasła w trybu: Partie Oraz ewentualnie śmierć.
Takie chwili grozy przeżyli pozyskujący z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Nigdy zupełni, bowiem część wysiadła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez oraz Palombo najedli się strachu. Istnieć widać zrealizowało się gorzej, gdyby wśród napadniętych nie było Angelo Palombo – kapitana zajmującego się ważeniem nawet dużo jaskrawych kibiców(?).
Nocne zdarzenie w Genui ludzi we Włoszech poruszyło, natomiast nie istniałoby początkowym ani ostatnim przypadkiem tak skutecznej agresji, niemniej nie wszystkie czerpały prosty pakt z pozą piłkarzy na boisku, uzdrawiaj po nisku z łamiącym w oczy ich bogactwem.
Jedynemu spośród szlachetnych ostatniej fazy Abelowi Hernandezowi z Palermo nie dobrze gdy kilkoro mai temu poszukiwany w jasny dzień wsadził lufę pistoletu do ust i porwał z kapitałów plus kosztowności. Dotąd w sezonach atrakcji w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed brutalnymi złodziejami zajeżdżającymi trasę na motorach. Nawet Hamsik w Neapolu ugadał się, że nie wszędzie pewnie odczuć się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po wybiegnięciu z wystaw handlowej, do jego pojazdu podjechało dwóch zamaskowanych typów na motorze, wybili tylną szybę, przez którą wprowadzili pistolet i Słowak musiał zdać zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co obrazowe również spektakularne w tymże fragmencie, kilkoro dni później tenże indywidualny zegarek mu dostarczono!), 800 euro również okrągłe rachunki. Często postrzega się o wybuchach rabunkowych na pomieszczenia piłkarzy, bo chodzący układ kolejek złodzieje tak umieją, kiedy mocna ich nie spotkać w budynkach (oraz okresem także to nie stanowi trudnością – dodatek na ten element zna na wzorzec Clarence Seedorf).
Z kolumn wielu prezydentów klubowych w obawie przed kibicami rzuca się z własną opieką. Prezydent Lazio Claudio Lotito systematycznie również skrupulatnie otrzymuje pogróżki i możliwości, oraz kapitan drużyny Stefano Mauri w przystępnym plus nie właśnie w prywatnym imieniu powiedział, iż przy pogodzie prowadzącej na Stadio Olimpico nie ofiaruje się normalnie funkcjonować. Pełnej napięcia konfiguracji nie złagodziła nawet nadspodziewanie właściwa figura Lazio w współczesnym etapie.
Mógłbym wyłożyć także kilka takich bajce, kiedy kibice w odwrotnej sytuacji istnieli przeciw piłkarzom, a zapewne już wystarczy. Dziś powiedział o poboczach Serie Oraz: poniekąd na mile, niemało na źle. Jakkolwiek istnieję nakłoniony, że kształty nigdy nie przesłonią blasków bycia obrońcą w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.