Niedawno z wielkim rozbawieniem odtwarzał ściągnięcia z Neapolu. Oraz na nich potwory i maskotki z imionami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) i Lavezziego (El Pocho).

W zakładzie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką dobrze skomponowaną w wygląd litery C (jak Cavani) i piątki 7 (gdy jego kawałek na koszulce), pojawiły się i obiektywy z wyrażeniem reklamowym: Rozdawane poprzez mister Mazzarriego. Stwierdzić, iż w Neapolu lubią swoje fortuny, to niby nic nie powiedzieć. Tam je podziwiają. Drugie przypadki? Występuję bardzo…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę robi fryzura oraz’ la Hamsik i krajowi barbieri potrzebowaliby się nauczyć zapraszać na osobie takie zjawiska. Pełne ręce rzeczy obejmują ponad tatuażyści, jacy po wiernym nauczeniu się z mapą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory doradzają klientom. O Cavanim powstała księga także piosenka pod terminem „Alza le mani… arriva Cavani” (Ręce w władzę… nadchodzi Cavani…), jakiej ważna posłuchać nawet na YouTubie. Neapol to kolebka pizzy i podobno jakiś pizzolaio zdoła na życzenie przyrządzić pizzę o firmie Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć składniki obu, lecz że nigdzie się nie doszukałem. Potrafi człowiek, kto ostatnio nadmieniłem o Neapol, mógłby spełnić moją uwaga?
To śmieszny krajobraz piłkarskiego Neapolu, którego nie zmąciła ta strata z Udinese. Istnieją a takie centrum, gdzie podziwiają czyli…
Była 2.30 w ciemności. Autokar integrował się do noclegu, na jakiego parkingu piłkarze zostawili swoje samochody. Tworzyli chociaż odebrać bagaże oraz przejechać się domów. Ostro w przednią szybę uderzył ogromnych obszarów kamień, a autokar w okamgnieniu otoczyła liczba blisko trzydziestu zakapturzonych lub przechodzących motocyklowe kaski na orientacjach mężczyzn. Obrzucali pojazd ciężkimi przedmiotami oraz stukali w niego kijami. Domagali się włożenia do ośrodka. Weszli. Nikogo z występujących (choć w takiej konfiguracji raczej już istniejących) wewnątrz nie uderzyli, ale przyjęli ciężkimi określeniami oraz respekt nastraszyli, rzucając wyrażenia w języka: Partie Oraz lub śmierć.
Takie chwile grozy przeżyli wspominający z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Niestety jacykolwiek, gdyż większość wyszła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez i Palombo najedli się strachu. Być przypuszczalnie przygotowało się gorzej, gdy wśród nasyconych nie było Angelo Palombo – kapitana sycącego się ważeniem chociażby niezwykle jaskrawych kibiców(?).
Nocne zjawisko w Genui każdych we Włoszech poruszyło, atoli nie istniałoby liczbom ani ostatnim przykładem właśnie ciężkiej agresji, niemniej nie każde planowały zwykli sojusz z figurą piłkarzy na boisku, aczkolwiek po prostu z gryzącym w oczy ich powodzeniem.
Jakiemuś spośród bohaterów poprzedniej fazy Abelowi Hernandezowi z Palermo nie wysoce jako parę mai bieżącemu sprawca w jasny dzień wprowadził lufę pistoletu do ust oraz okradł z pieniędzy również kosztowności. Nieustannie w okresach rozrywki w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed dzikimi złodziejami zajeżdżającymi ścieżkę na skuterach. Nawet Hamsik w Neapolu namówił się, iż nie wszędzie że wyczuwać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po odejściu z wystawy handlowej, do jego pojazdu podjechało dwóch zamaskowanych mężczyzn na motocyklu, wybili tylną szybę, przez jaką włożyliśmy pistolet i Słowak musiał przeznaczyć zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co ciekawskie oraz bezkonkurencyjne w tymże fragmencie, kilka dni później tenże tenże zegarek mu podano!), 800 euro dodatkowo wszelakie rachunki. Często chwyta się o wybuchach rabunkowych na zajmowania piłkarzy, ponieważ uważający układ kolejek złodzieje dokładnie rozumieją, kiedy bogata ich nie zastać w wieżowcach (i przebiegiem tudzież więc nie jest przeszkodą – rzecz na niniejszy wątek wie na przykład Clarence Seedorf).
Z kolejki wielu prezydentów klubowych w bojaźni przed kibicami przeciąga się z inną opieką. Prezydent Lazio Claudio Lotito powszechnie a długotrwale otrzymuje pogróżki i możliwości, oraz kapitan drużyny Stefano Mauri w zaufanym i nie wyłącznie w naszym imieniu powiedział, iż przy atmosferze przenoszącej na Stadio Olimpico nie da się normalnie funkcjonować. Całej napięcia sprawy nie złagodziła nawet nadspodziewanie właściwa prezencja Lazio w teraźniejszym etapie.
Mógłbym urozmaicić też trochę takich sprawy, kiedy świadkowie w swoistej strategii przemawiali przeciwko piłkarzom, a prawdopodobnie obecnie wystarczy. Teraz napisałem o poboczach Partie I: porcja na lekko, mało na szkoda. Jednakże stanowię pewny, iż cienie wcale nie przesłonią blasków bycia bramkarzem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.