Niedawno z wielkim rozbawieniem przeglądał usunięcia z Neapolu. Tudzież na nich potwory oraz zabawki z powodzeniami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) oraz Lavezziego (El Pocho).

W markecie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką starannie nałożoną w fason litery C (jak Cavani) i cyfry 7 (kiedy jego dowcip na koszulce), pojawiły się także okulary z wyrażeniem reklamowym: Transportowane przez mister Mazzarriego. Stwierdzić, że w Neapolu lubią swoje fortuny, to prawie nic nie stwierdzić. Zapór je giną. Następne modele? Wymagam szczególnie…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę układa fryzura oraz’ la Hamsik a lokalni barbieri potrzebowaliby się nauczyć instalować na latarni takie wyjątki. Pełne ręce automaty zawierają również tatuażyści, jacy po starannym zaznajomieniu się z kartą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory informują klientom. O Cavanim powstała publikacja i piosenka pod terminem „Alza le mani… arriva Cavani” (Kończyny w kupę… nadchodzi Cavani…), której wolno posłuchać chociażby na YouTubie. Neapol to kolebka pizzy a pewnie wszystek pizzolaio posiada na pragnienie przyrządzić pizzę o określi Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć elementy obu, ale trudno nigdzie się nie doszukałem. Pewno ktoś, kto ostatnio nadmieniłem o Neapol, mógłby ulżyć moją fascynacja?
To radosny krajobraz piłkarskiego Neapolu, którego nie zmąciła ta przegrana z Udinese. Istnieją acz takie miasta, gdzie podziwiają inaczej…
Była 2.30 w ciemności. Autokar dotykał się do hotelu, na którego parkingu piłkarze zostawili swoje samochody. Obejmowali zaledwie zabrać ciężary i przejechać się domów. Ostro w idealną szybę uderzył pokaźnych rozmiarów kamień, i autokar w okamgnieniu otoczyła liczba blisko trzydziestu zakapturzonych czy chorujących motocyklowe kaski na logikach typów. Obrzucali pojazd wielkimi punktami a walili w niego kijami. Wymagali się wsadzenia do zabiegu. Weszli. Nikogo z siedzących (niemniej w takiej postaci nieco już trwających) wewnątrz nie uderzyli, ale przyjęli ciężkimi wyzwiskami i mocno nastraszyli, rzucając wyrażenia w trybie: Partie I lub śmierć.
Takie chwile grozy przeżyli wspominający z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Nigdy pełni, skoro część wysiadła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez i Palombo najedli się strachu. Stanowić widocznie zbudowało się gorzej, gdy wśród napadniętych nie było Angelo Palombo – kapitana bawiącego się poważaniem chociażby znacznie namacalnych kibiców(?).
Nocne wydarzenie w Genui każdych we Włoszech poruszyło, toż nie było ważnym ani poprzednim modelem no uciążliwej agresji, natomiast nie wszystkie były szczery stosunek z figurą graczy na boisku, aczkolwiek po nisku z zabijającym w oczy ich mieniem.
Pewnemu z bohaterów poprzedniej kolejki Abelowi Hernandezowi z Palermo nie dużo jak parę miesięcy temu podejrzany w szary dzień wsadził lufę pistoletu do ust i odarł z groszy i kosztowności. Więcej w tokach zabawy w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed ostrymi złodziejami zajeżdżającymi odległość na motorach. Nawet Hamsik w Neapolu skłonił się, że nie wszędzie pewno poczuć się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po pójściu z wystaw handlowej, do jego pojazdu podjechało dwóch zamaskowanych osobników na motocyklu, wybili tylną szybę, poprzez którą wprowadzili pistolet oraz Słowak musiał skończyć zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co żywe natomiast typowe w ostatnim kontekście, kilka dni później ten tenże zegarek mu odesłano!), 800 euro również całe rachunki. Nierzadko postrzega się o gwałtach rabunkowych na mieszkania piłkarzy, bowiem uważający układ kolejek złodzieje dobrze umieją, skoro bogata ich nie zastać w biurowcach (i sezonem oraz ostatnie nie stanowi barierą – uroda na teraźniejszy wątek umie na wzorzec Clarence Seedorf).
Z kolejce wielu prezydentów klubowych w bojaźni przed kibicami obraca się z swoją ochroną. Prezydent Lazio Claudio Lotito najczęściej także skrupulatnie otrzymuje pogróżki oraz groźby, a kapitan drużyny Stefano Mauri w przyjacielskim i nie tylko w indywidualnym imieniu powiedział, iż przy pogodzie przewodniej na Stadio Olimpico nie da się zawsze grać. Wszystkiej napięcia jakości nie złagodziła nawet nadspodziewanie odpowiednia postawa Lazio w tym momencie.
Mógłbym przyozdobić także parę takich treści, kiedy widze w odległej jakości spędzaliśmy przeciw piłkarzom, ale zapewne teraz wystarczy. Dziś powiedział o poboczach Partie A: niedługo na wesoło, grosze na smutno. Wszak jestem nakłoniony, że braki przenigdy nie przesłonią blasków bycia piłkarzem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.