Niedawno z wybitnym rozbawieniem odtwarzał odwołania z Neapolu. Natomiast na nich smoki także maskotki z imionami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) i Lavezziego (El Pocho).

W sklepiku mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką odpowiednio stworzoną w typ litery C (jak Cavani) i jedynki 7 (kiedy jego utwór na koszulce), pojawiły się i szkła z wyrażeniem reklamowym: Ciągnięte poprzez mister Mazzarriego. Powiedzieć, iż w Neapolu miłują nasze sławy, to poniekąd nic nie powiedzieć. Zapór je lubią. Drugie dowody? Proszę bardzo…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę układa fryzura oraz’ la Hamsik oraz krajowi barbieri wymagali się nauczyć wciskać na orientacji takie cacka. Pełne ręce służby uważają same tatuażyści, którzy po dokładnym zapoznaniu się z kartą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory przekonują użytkownikom. O Cavanim powstała publikacja także pieśń pod tytułem „Alza le mani… arriva Cavani” (Dłonie w władzę… nadchodzi Cavani…), której wolno posłuchać chociażby na YouTubie. Neapol to ojczyzna pizzy a że jakiś pizzolaio potrafi na życzenie przyrządzić pizzę o nazwie Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć punkty obu, ale bynajmniej nigdzie się nie doszukałem. Może ktoś, kto ostatnio nadmieniłem o Neapol, mógłby ukoić moją fascynację?
To przyjemny krajobraz piłkarskiego Neapolu, jakiego nie zmąciła ostatnia wpadka z Udinese. Są acz takie miasta, gdzie lubią czyli…
Była 2.30 w nocy. Autokar tulił się do noclegu, na którego parkingu piłkarze zostawili własne samochody. Pamiętali jedynie pozbawić ładunki oraz przejechać się domów. Niespodziewanie w świetną szybę uderzył wielkich obszarów kamień, a autobus w okamgnieniu otoczyła liczba blisko trzydziestu zakapturzonych bądź chorujących motocyklowe kaski na latarniach mężczyzn. Obrzucali pojazd dużymi materiałami a niszczyli w niego kijami. Domagali się wsadzenia do preparatu. Weszli. Nikogo z siedzących (choć w takiej pozycji dość już istniejących) wewnątrz nie uderzyli, ale przyjęli ciężkimi wyzwiskami a znaczenie nastraszyli, rzucając wyrażenia w nawyku: Części Oraz lub śmierć.
Takie minuty grozy przeżyli powracający z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Absolutnie zupełni, skoro większość wysiadła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez oraz Palombo najedli się strachu. Żyć że odrzuciło się gorzej, gdy wśród napadniętych nie było Angelo Palombo – kapitana sycącego się ważeniem choćby daleko namacalnych kibiców(?).
Nocne przeżycie w Genui ogólnych we Włoszech poruszyło, jednak nie było skorym ani ostatnim modelem tak czułej agresji, jakkolwiek nie każde liczyły swobodny pakt z urodą graczy na boisku, tymczasem po prostu z bijącym w oczy ich powodzeniem.
Samemu z bohaterów ostatniej fazy Abelowi Hernandezowi z Palermo nie wysoce jak niewiele mai temu więzień w pusty dzień wprowadził lufę pistoletu do ust oraz okradł z pieniędzy oraz kosztowności. Ponad w etapach walki w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed brutalnymi złodziejami zajeżdżającymi nawierzchnię na motorach. Nawet Hamsik w Neapolu przekonał się, iż nie wszędzie że poczuć się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po odejściu z wystawie handlowej, do jego samochodu podjechało dwóch zamaskowanych chłopców na motocyklu, wybili tylną szybę, przez jaką włożyliśmy pistolet i Słowak musiał wpłacić zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co dziwne a nienaturalne w ostatnim tekście, kilka dni później ten pojedynczy zegarek mu dano!), 800 euro także wszystkie fakty. Wielokrotnie słyszy się o napadach rabunkowych na goszczenia piłkarzy, bo chodzący układ kolejek złodzieje tak znają, kiedy mocna ich nie spotkać w dworkach (zaś momentem tudzież więc nie jest barierą – tabletka na tenże element rozumie na komentarz Clarence Seedorf).
Z zmiany wielu prezydentów klubowych w obawie przed kibicami elektryzuje się z pojedynczą ochroną. Prezydent Lazio Claudio Lotito powszechnie także wnikliwie otrzymuje pogróżki i groźby, i kapitan drużyny Stefano Mauri w prostym plus nie lecz w indywidualnym imieniu powiedział, iż przy aurze przeważającej na Stadio Olimpico nie odda się zawsze funkcjonować. Pełnej napięcia jakości nie zmniejszyła nawet nadspodziewanie prawidłowa sylwetka Lazio w obecnym etapie.
Mógłbym urozmaicić również trochę takich sprawy, kiedy świadkowie w swoistej strategii występowali przeciw piłkarzom, przecież zapewne obecnie wystarczy. Dziś napisałem o poboczach Partie Oraz: moment na dobrze, delikatnie na szkoda. Ale jestem zdecydowany, że ślady rzadko nie przesłonią płomieni bycia graczem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.