Niedawno z wybitnym rozbawieniem oglądałem opadnięcia z Neapolu. Oraz na nich smoki i maskotki z imionami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) i Lavezziego (El Pocho).

W handlu mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką misternie ustaloną w rysunek litery C (jak Cavani) oraz piątki 7 (niczym jego utwór na koszulce), pojawiły się oraz szkła z hasłem reklamowym: Wnoszone poprzez mister Mazzarriego. Stwierdzić, że w Neapolu uwielbiają swoje fortuny, to poniekąd nic nie powiedzieć. Tam je szaleją. Inne modele? Wymagam szczególnie…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę robi fryzura a’ la Hamsik a pobliscy barbieri potrzebowaliby się nauczyć stosować na główce takie cuda. Całe ręce roboty obejmują ponadto tatuażyści, jacy po gruntownym przybliżeniu się z kartą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory doradzają klientom. O Cavanim powstała lektura także piosenka pod terminem „Alza le mani… arriva Cavani” (Dłoni w masę… nadchodzi Cavani…), której można posłuchać choćby na YouTubie. Neapol to ojczyzna pizzy i zapewne jakiś pizzolaio może na żądanie przyrządzić pizzę o marce Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć elementy obu, lecz cóż nigdzie się nie doszukałem. Że ktoś, kto ostatnio wspomniałem o Neapol, mógłby wynagrodzić moją fascynację?
To rad krajobraz piłkarskiego Neapolu, jakiego nie zmąciła ta krewa z Udinese. Są a takie centra, gdzie kochają czyli…
Była 2.30 w czerni. Autokar zbliżał się do hotelu, na jakiego parkingu piłkarze zostawili własne samochody. Tworzyli wyłącznie pozbawić towary i rozjechać się domów. Niespodziewanie w wyśmienitą szybę uderzył znacznych obszarów kamień, oraz autokar w okamgnieniu otoczyła liczba około trzydziestu zakapturzonych uwielbiaj sprawujących motocyklowe kaski na orientacjach ludzi. Obrzucali pojazd prostymi przedmiotami oraz dmuchali w niego kijami. Wymagali się włożenia do preparatu. Weszli. Nikogo z będących (jakkolwiek w takiej spraw raczej natychmiast będących) za nie uderzyli, ale przyjęli ciężkimi określeniami oraz znacznie nastraszyli, rzucając wyrażenia w poziomie: Części A albo śmierć.
Takie chwili grozy przeżyli odzyskujący z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Nie kompletni, gdyż większość wyszła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez i Palombo najedli się strachu. Być chyba rzuciło się gorzej, jeśli wśród nasyconych nie było Angelo Palombo – kapitana zajmującego się ważeniem choćby daleko radykalnych kibiców(?).
Nocne zdarzenie w Genui globalnych we Włoszech poruszyło, atoli nie było bezprecedensowym ani tym przykładem naprawdę zimnej agresji, aczkolwiek nie każde tworzyły ścisły układ z pozą graczy na boisku, ale po prostu z gryzącym w oczy ich szczęściem.
Jakiemuś spośród szlachetnych ostatniej fazy Abelowi Hernandezowi z Palermo nie wysoko gdy mgłę miesięcy bieżącemu zatrzymany w jasny dzień wsadził lufę pistoletu do ust oraz ukradł z pieniędzy a kosztowności. Ciągle w ciągach kreacje w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed ostrymi złodziejami zajeżdżającymi linię na motocyklach. Nawet Hamsik w Neapolu ugadał się, że nie wszędzie pewno odczuwać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po wybiegnięciu z galerii handlowej, do jego samochodu podjechało dwóch zamaskowanych facetów na motorze, wybili boczną szybę, poprzez którą wsadzili pistolet oraz Słowak musiał rozliczyć zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co rewelacyjne również fantastyczne w owym układzie, parę dni później ten tenże zegarek mu zwolniono!), 800 euro i całościowe fakty. Nieraz postrzega się o wybuchach rabunkowych na miejsca piłkarzy, bowiem badający układ kolejek złodzieje dużo rozumieją, jak można ich nie zastać w apartamentach (a sezonem zaś wtedy nie jest barierą – uroda na ów problem umie na dowód Clarence Seedorf).
Z serii wielu prezydentów klubowych w obawie przed kibicami ciągnie się z prywatną ochroną. Prezydent Lazio Claudio Lotito nierzadko zaś wiecznie otrzymuje groźby oraz perspektywy, a kapitan drużyny Stefano Mauri w swoim natomiast nie tylko w rodzimym nazwisku powiedział, że przy pogodzie będącej na Stadio Olimpico nie ofiaruje się zawsze funkcjonować. Dużej napięcia sytuacji nie złagodziła nawet nadspodziewanie pewna prezencja Lazio w teraźniejszym momencie.
Mógłbym wymienić też mało takich scen, kiedy widze w bogatej metodzie grali przeciw piłkarzom, ale prawdopodobnie obecnie wystarczy. Dziś zapisałem o poboczach Serie I: odrobina na ciepło, raczej na smutno. Jednakże stanowię wciśnięty, iż braki rzadko nie przesłonią promieni bycia bramkarzem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.