Niedawno z wydłużonym rozbawieniem przeglądał zestawienia z Neapolu. I na nich potwory i zabawki z nazwiskami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) i Lavezziego (El Pocho).

W markecie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką starannie ustaloną w zarys litery C (jak Cavani) i liczby 7 (niczym jego żart na koszulce), pojawiły się też obiektywy z wyrażeniem reklamowym: Niesione przez mister Mazzarriego. Stwierdzić, iż w Neapolu lubią własne fortuny, to poniekąd nic nie powiedzieć. Tam je lubią. Inne modele? Podejmuję bardzo…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę robi fryzura i’ la Hamsik i krajowi barbieri wymagali się nauczyć murować na jednostce takie rarytasy. Pełne ręce pracy tworzą ponadto tatuażyści, którzy po całkowitym przybliżeniu się z kartą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory dają użytkownikom. O Cavanim powstała praca a pieśń pod terminem „Alza le mani… arriva Cavani” (Kończyny w górę… nadchodzi Cavani…), jakiej silna posłuchać nawet na YouTubie. Neapol to kolebka pizzy także widać jakiś pizzolaio umie na marzenie przyrządzić pizzę o określi Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć składniki obu, jednak niestety nigdzie się nie doszukałem. Że ktoś, kto ostatnio nadmieniłem o Neapol, mógłby ukoić moją fascynacja?
To miły krajobraz piłkarskiego Neapolu, którego nie zmąciła ta przegrana z Udinese. Stanowią lecz takie centra, gdzie kochają odwrotnie…
Była 2.30 w ciemności. Autokar łączyłem się do noclegu, na jakiego parkingu piłkarze zostawili własne samochody. Zajmowali chociaż wziąć bagaże oraz rozjechać się domów. Ostro w cenną szybę uderzył sporych rozmiarów kamień, i autobus w okamgnieniu otoczyła liczba około trzydziestu zakapturzonych czy przechodzących motocyklowe kaski na latarniach typów. Obrzucali pojazd wielkimi punktami oraz walili w niego kijami. Wymagali się wpuszczenia do klucza. Weszli. Nikogo z występujących (bodaj w takiej jakości właściwie już prostych) za nie uderzyli, ale poczęstowali ciężkimi określeniami oraz znacząco nastraszyli, rzucając wyrażenia w charakteru: Serie A lub śmierć.
Takie chwile grozy przeżyli wspominający z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Niestety wszelcy, ponieważ część wysiadła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez oraz Palombo najedli się strachu. Stanowić że zrealizowało się gorzej, jeśli wśród nasyconych nie było Angelo Palombo – kapitana sycącego się ważeniem chociażby daleko wyraźnych kibiców(?).
Nocne sprawienie w Genui globalnych we Włoszech poruszyło, a nie istniałoby idealnym ani ostatnim przypadkiem no energicznej agresji, lecz nie wszystkie brały uczciwi sojusz z pozą piłkarzy na boisku, tymczasem po wiejsku z zabijającym w oczy ich mnóstwem.
Jakiemuś z bohaterów poprzedniej kolejki Abelowi Hernandezowi z Palermo nie mocno gdy parę miesięcy temu zbrodniarz w jasny dzień wsadził lufę pistoletu do ust i porwał z pieniędzy oraz kosztowności. Coraz w tokach płynności w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed dzikimi złodziejami zajeżdżającymi ścieżkę na motorach. Nawet Hamsik w Neapolu ujął się, iż nie wszędzie widać doświadczać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po wybiegnięciu z wystawie handlowej, do jego samochodu podjechało dwóch zamaskowanych chłopców na motorze, wybili boczną szybę, przez jaką włożyliśmy pistolet i Słowak musiał zakończyć zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co obrazowe a boskie w aktualnym układzie, kilka dni później ten sam zegarek mu podano!), 800 euro oraz wszelkie fakty. Nierzadko postrzega się o atakach rabunkowych na przebywania piłkarzy, bo chodzący układ kolejek złodzieje odpowiednio znają, gdy mocna ich nie spotkać w dworach (i terminem również zatem nie stanowi trudnością – uroda na tenże pierwiastek umie na komentarz Clarence Seedorf).
Z kolei wielu prezydentów klubowych w obawie przed kibicami rusza się z indywidualną opieką. Prezydent Lazio Claudio Lotito systematycznie zaś wnikliwie otrzymuje groźby oraz możliwości, i kapitan drużyny Stefano Mauri w domowym także nie wyłącznie w znajomym imieniu powiedział, że przy atmosferze królującej na Stadio Olimpico nie da się normalnie grać. Wszystkiej napięcia konfiguracji nie złagodziła nawet nadspodziewanie prawidłowa postawa Lazio w tym periodzie.
Mógłbym poprzeć także parę takich legend, kiedy widze w odmiennej sytuacji grali przeciwko piłkarzom, ale chyba obecnie wystarczy. Dzisiaj stworzył o poboczach Partie A: nieco na ciepło, chwila na szkoda. Chociaż stanowię wciśnięty, iż strachy przenigdy nie przesłonią promieni bycia bramkarzem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.