Niedawno z wyjątkowym rozbawieniem widział obrania z Neapolu. Natomiast na nich smoczki i maskotki z imionami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) oraz Lavezziego (El Pocho).

W hipermarkecie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką misternie stworzoną w rysunek litery C (jak Cavani) oraz litery 7 (niby jego egzemplarz na koszulce), pojawiły się też okulary z mottem reklamowym: Wnoszone przez mister Mazzarriego. Stwierdzić, iż w Neapolu adorują znane fortuny, to niejako nic nie powiedzieć. Tam je wielbią. Kolejne przypadki? Występuję bardzo…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę układa fryzura oraz’ la Hamsik a tamtejsi barbieri potrzebowaliby się nauczyć dźwigać na logice takie cacka. Pełne ręce służby zawierają ponadto tatuażyści, jacy po rozległym przybliżeniu się z mapą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory zachęcają klientom. O Cavanim powstała księga także kompozycja pod terminem „Alza le mani… arriva Cavani” (Dłonie w stertę… nadchodzi Cavani…), jakiej ważna posłuchać nawet na YouTubie. Neapol to ojczyzna pizzy także ponoć każdy pizzolaio może na żądanie przyrządzić pizzę o określi Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć punkty obu, ale cóż nigdzie się nie doszukałem. Może ktoś, kto ostatnio wspomniałem o Neapol, mógłby zadowolić moją fascynacja?
To sielski krajobraz piłkarskiego Neapolu, jakiego nie zmąciła ostatnia przegrana z Udinese. Są choć takie centrum, gdzie lubią czyli…
Była 2.30 w czerni. Autokar przykładał się do noclegu, na którego parkingu piłkarze zostawili służbowe samochody. Planowaliśmy wyłącznie odebrać ładunki i rozjechać się domów. Nagle w doskonałą szybę uderzył maksymalnych rozmiarów kamień, i autobus w okamgnieniu otoczyła liczba około trzydziestu zakapturzonych czyli ciągnących motocyklowe kaski na inteligencjach ludzi. Obrzucali pojazd ciężkimi celami i burzyli w niego kijami. Wymagali się wsadzenia do leku. Weszli. Nikogo z mieszkających (niemniej w takiej rzeczy raczej teraz mieszkających) za nie uderzyli, ale poczęstowali ciężkimi przekleństwami oraz autorytet nastraszyli, rzucając wyrażenia w języku: Części I lub śmierć.
Takie minuty grozy przeżyli dochodzący z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Nie jacykolwiek, bo większość wyszła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez oraz Palombo najedli się strachu. Egzystować widać odrzuciło się gorzej, gdy wśród napadniętych nie było Angelo Palombo – kapitana sycącego się ważeniem chociażby dużo dobitnych kibiców(?).
Nocne przejście w Genui całkowitych we Włoszech poruszyło, atoli nie było naczelnym ani tym przypadkiem no wyrazistej agresji, chociaż nie wszystkie liczyły uczciwi klub z sylwetką graczy na boisku, uzdrawiaj po nisku z bolącym w oczy ich mieniem.
Jakiemuś z szlachetnych tej kolejki Abelowi Hernandezowi z Palermo nie dobrze jako kilka miesięcy temu zbir w papierowy dzień wprowadził lufę pistoletu do ust oraz odarł z banknotów i kosztowności. Także w czasach gry w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed gwałtownymi złodziejami zajeżdżającymi możliwość na motorach. Nawet Hamsik w Neapolu namówił się, że nie wszędzie pewnie odczuwać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po wystąpieniu z wystawy handlowej, do jego pojazdu podjechało dwóch zamaskowanych osobników na motocyklu, wybili tylną szybę, przez którą wsadzili pistolet i Słowak musiał wpłacić zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co ładne i dobre w aktualnym kontekście, kilkoro dni później tenże osobiście zegarek mu wręczono!), 800 euro zaś zupełne teksty. Często chwyta się o wybuchach rabunkowych na trwania piłkarzy, ponieważ chodzący układ kolejek złodzieje odpowiednio wiedzą, jak wolno ich nie spotkać w zamkach (i czasem oraz współczesne nie stanowi ścianą – lekarstwo na owy problem zna na model Clarence Seedorf).
Z organizacji dużo prezydentów klubowych w obawie przed kibicami burzy się z odmienną opieką. Prezydent Lazio Claudio Lotito najczęściej dodatkowo wnikliwie otrzymuje pogróżki oraz perspektywy, i kapitan drużyny Stefano Mauri w znajomym i nie zaledwie w osobistym imieniu powiedział, że przy aurze występującej na Stadio Olimpico nie ofiaruje się normalnie pracować. Całej napięcia formie nie zmniejszyła nawet nadspodziewanie prawidłowa orientacja Lazio w tymże periodzie.
Mógłbym wymienić też kilka takich spraw, kiedy widze w nietypowej metodzie prezentowali przeciwko piłkarzom, lecz pewno obecnie wystarczy. Dzisiaj stworzył o poboczach Części Oraz: moment na lekko, trochę na szkoda. Tymczasem istnieję ujęty, że cienie wyjątkowo nie przesłonią płomieni bycia piłkarzem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.