Niedawno z zdrowym rozbawieniem odtwarzał zrzucenia z Neapolu. Zaś na nich smoki oraz zabawki z nazwiskami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) i Lavezziego (El Pocho).

W sklepiku mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką dobrze ustaloną w zarys litery C (jak Cavani) oraz cyfry 7 (niczym jego utwór na koszulce), pojawiły się oraz szkła z wyrażeniem reklamowym: Niesione przez mister Mazzarriego. Stwierdzić, że w Neapolu uwielbiają znane sławy, to niby nic nie powiedzieć. Tam je pożądają. Następne przypadki? Podejmuję bardzo…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę robi fryzura i’ la Hamsik a tamtejsi barbieri wymagali się nauczyć proponować na inteligencji takie zjawiska. Całe ręce pracy zamierzają więcej tatuażyści, którzy po zupełnym przedstawieniu się z mapą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory przekonują użytkownikom. O Cavanim powstała pozycja także kompozycja pod terminem „Alza le mani… arriva Cavani” (Kończyny w administrację… nadchodzi Cavani…), jakiej silna posłuchać choćby na YouTubie. Neapol to ojczyzna pizzy oraz rzekomo wszystek pizzolaio może na pragnienie przyrządzić pizzę o określi Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć elementy obu, a cóż nigdzie się nie doszukałem. Pewno człowiek, kto ostatnio zahaczył o Neapol, mógłby ukoić moją uwagę?
To arkadyjski krajobraz piłkarskiego Neapolu, jakiego nie zmąciła ta krewa z Udinese. Są tymczasem takie osiedla, gdzie podziwiają przeciwnie…
Była 2.30 w nocy. Autokar zaznajamiał się do noclegu, na jakiego parkingu piłkarze zostawili swoje samochody. Dysponowalibyśmy tylko pozbawić bagaże i rozjechać się domów. Niespodziewanie w świetną szybę uderzył ogromnych obszarów kamień, a autokar w okamgnieniu otoczyła liczba około trzydziestu zakapturzonych czyli korzystających motocyklowe kaski na czaszkach ludzi. Obrzucali pojazd wielkimi przedmiotami a burzyli w niego kijami. Wymagali się włożenia do surowca. Weszli. Nikogo z stojących (natomiast w takiej form właściwie obecnie mieszkających) wewnątrz nie uderzyli, ale podjęli ciężkimi określeniami i naprawdę nastraszyli, rzucając wyrażenia w poziomu: Partie I ewentualnie śmierć.
Takie chwili grozy przeżyli odzyskujący z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Niestety zupełni, ponieważ część wysiadła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez oraz Palombo najedli się strachu. Żyć może zakończyło się gorzej, jeśli wśród zaatakowanych nie było Angelo Palombo – kapitana bawiącego się poważaniem nawet najbardziej jaskrawych kibiców(?).
Nocne doświadczenie w Genui każdych we Włoszech poruszyło, jednak nie było priorytetowym ani ostatnim modelem naprawdę jednoznacznej agresji, chociaż nie każde czerpały przystępny cech z pozycją graczy na boisku, natomiast po wiejsku z rażącym w oczy ich mieniem.
Jednemu z bohaterów tej kolejki Abelowi Hernandezowi z Palermo nie dalej gdy parę miesięcy bieżącemu sprawca w papierowy dzień wprowadził lufę pistoletu do ust oraz odarł z groszy a kosztowności. Jeszcze w klimatach walki w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed gwałtownymi złodziejami zajeżdżającymi ulicę na motocyklach. Nawet Hamsik w Neapolu ugadał się, że nie wszędzie że doświadczać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po podejściu z wystawy handlowej, do jego samochodu podjechało dwóch zamaskowanych klientów na motorze, wybili tylną szybę, przez jaką wprowadzili pistolet i Słowak musiał przekazać zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co ciekawe także mocne w teraźniejszym układzie, kilkoro dni później tenże sam zegarek mu przekazano!), 800 euro oraz pełne materiały. Często słyszy się o atakach rabunkowych na goszczenia piłkarzy, ponieważ chodzący układ kolejek złodzieje doskonale rozumieją, jak mocna ich nie zastać w blokach (oraz okresem a obecne nie stanowi trudnością – antidotum na ostatni materiał wie na komentarz Clarence Seedorf).
Z kolei dużo prezydentów klubowych w obawie przed kibicami pobudza się z swoją opieką. Prezydent Lazio Claudio Lotito regularnie dodatkowo powoli otrzymuje pogróżki oraz możliwości, i kapitan drużyny Stefano Mauri w miejscowym oraz nie właśnie w zaufanym imieniu powiedział, iż przy atmosferze prowadzącej na Stadio Olimpico nie da się normalnie funkcjonować. Dużej napięcia formie nie zmniejszyła nawet nadspodziewanie odpowiednia sylwetka Lazio w współczesnym etapie.
Mógłbym poprzeć także parę takich historyjki, kiedy widzowie w drugiej organizacji dawali przeciwko piłkarzom, lecz chyba już wystarczy. Dzisiaj stworzył o poboczach Serie I: chwila na ciepło, tanio na szkoda. Zawsze istnieję przekonany, iż kształty nigdy nie przesłonią promieni bycia piłkarzem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.