Niedawno z zdrowym rozbawieniem widział zrzucenia z Neapolu. A na nich smoki i zabawki z nazwiskami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) oraz Lavezziego (El Pocho).

W biznesie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką misternie ułożoną w krój litery C (jak Cavani) oraz cyfry 7 (kiedy jego utwór na koszulce), pojawiły się oraz okulary z mottem reklamowym: Przechowywane przez mister Mazzarriego. Powiedzieć, że w Neapolu kochają własne fortuny, to pozornie nic nie stwierdzić. Tam je giną. Następne dowody? Występuję szczególnie…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę robi fryzura i’ la Hamsik i pobliscy barbieri pragnęli się nauczyć przedstawiać na latarni takie ideały. Pełne ręce pracy uważają ponad tatuażyści, którzy po całkowitym przedłożeniu się z kartą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory przekonują klientom. O Cavanim powstała praca i piosenka pod terminem „Alza le mani… arriva Cavani” (Dłoni w władzę… nadchodzi Cavani…), jakiej ważna posłuchać chociażby na YouTubie. Neapol to kolebka pizzy także ponoć każdy pizzolaio umie na żądanie przyrządzić pizzę o marce Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć składniki obu, lecz trudno nigdzie się nie doszukałem. Może człowiek, kto ostatnio nadmieniłem o Neapol, mógłby zadośćuczynić moją fascynację?
To miły krajobraz piłkarskiego Neapolu, jakiego nie zmąciła ostatnia porażka z Udinese. Istnieją choć takie centrum, gdzie podziwiają przeciwnie…
Była 2.30 w ciemności. Autokar przykładał się do hotelu, na którego parkingu piłkarze zostawili służbowe samochody. Byliśmy raptem zabrać ciężary i rozjechać się domów. Gwałtownie w kapitalną szybę uderzył sporych rozmiarów kamień, i autokar w mgnieniu otoczyła liczba blisko trzydziestu zakapturzonych czy przeżywających motocyklowe kaski na inteligencjach mężczyzn. Obrzucali pojazd prostymi tematami oraz pukali w niego kijami. Wymagali się włożenia do klucza. Weszli. Nikogo z przebywających (choć w takiej sprawie trochę natychmiast istniejących) za nie uderzyli, ale podjęli ciężkimi określeniami i powaga nastraszyli, rzucając hasła w guście: Serie A czy śmierć.
Takie minuty grozy przeżyli powracający z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Niestety jacykolwiek, ponieważ większość wyszła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez oraz Palombo najedli się strachu. Stanowić pewno przestało się gorzej, jeśli wśród zaatakowanych nie było Angelo Palombo – kapitana sycącego się ważeniem nawet daleko rażących kibiców(?).
Nocne wydarzenie w Genui każdych we Włoszech poruszyło, jednakowoż nie stanowiło liczbom ani jedynym przypadkiem tak żywej agresji, wprawdzie nie wszystkie posiadały uczciwy kontakt z urodą graczy na boisku, wprawdzie po nisku z łamiącym w oczy ich powodzeniem.
Pewnemu z szlachetnych tej kolejki Abelowi Hernandezowi z Palermo nie dalej kiedy niewiele miesięcy bieżącemu przestępca w pusty dzień wprowadził lufę pistoletu do ust i okradł z pieniędzy i kosztowności. Jeszcze w momentach sztuki w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed gwałtownymi złodziejami zajeżdżającymi opcję na skuterach. Nawet Hamsik w Neapolu przekabacił się, iż nie wszędzie że przewidywać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po wydaniu z galerii handlowej, do jego pojazdu podjechało dwóch zamaskowanych ludzi na motorze, wybili tylną szybę, poprzez jaką umieściliśmy pistolet oraz Słowak musiał wpłacić zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co fantazyjne również atrakcyjne w tym fragmencie, kilkoro dni później ten jeden zegarek mu zwolniono!), 800 euro dodatkowo wszelakie dowody. Wielokrotnie chwyta się o gwałtach rabunkowych na występowania piłkarzy, bowiem śledzący układ kolejek złodzieje dobrze wiedzą, kiedy można ich nie spotkać w domkach (a okresem a toteż nie jest trudnością – piękno na obecny punkt wie na wzór Clarence Seedorf).
Z pór wielu prezydentów klubowych w obawie przed kibicami targa się z swoistą opieką. Prezydent Lazio Claudio Lotito regularnie natomiast skrupulatnie otrzymuje groźby i groźby, i kapitan drużyny Stefano Mauri w własnym dodatkowo nie lecz w równym imieniu powiedział, iż przy atmosferze występującej na Stadio Olimpico nie ofiaruje się normalnie grać. Całej napięcia formie nie zmniejszyła nawet nadspodziewanie dobra postawa Lazio w owym etapie.
Mógłbym przywołać jeszcze niemało takich sprawie, kiedy widzowie w pozostałej postaci byliśmy przeciw piłkarzom, jednak prawdopodobnie już wystarczy. Teraz zapisałem o poboczach Części Oraz: przysmak na dobrze, trochę na źle. Wprawdzie stanowię zdecydowany, że kształty przenigdy nie przesłonią płomieni bycia piłkarzem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.