Niedawno z znacznym rozbawieniem przeglądał zwolnienia z Neapolu. Tudzież na nich potwory i zabawki z imionami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) oraz Lavezziego (El Pocho).

W handlu mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką dobrze ustaloną w układ litery C (jak Cavani) oraz litery 7 (jako jego żart na koszulce), pojawiły się też obiektywy z mottem reklamowym: Noszone poprzez mister Mazzarriego. Powiedzieć, że w Neapolu lubią nasze fortuny, to pozornie nic nie powiedzieć. Zapór je pożądają. Kolejne przykłady? Pytam szczególnie…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę robi fryzura a’ la Hamsik oraz miejscowi barbieri musieli się nauczyć wykładać na główce takie marzenia. Pełne ręce czynności tworzą ponadto tatuażyści, jacy po dogłębnym wytłumaczeniu się z kartą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory zachęcają użytkownikom. O Cavanim powstała twórczość oraz pieśń pod terminem „Alza le mani… arriva Cavani” (Dłoni w górę… nadchodzi Cavani…), której silna posłuchać nawet na YouTubie. Neapol to kolebka pizzy a chyba jakiś pizzolaio może na wymaganie przyrządzić pizzę o nazwie Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć elementy obu, ale że nigdzie się nie doszukałem. Może ktoś, kto ostatnio nadmieniłem o Neapol, mógłby zadowolić moją fascynację?
To optymistyczny krajobraz piłkarskiego Neapolu, jakiego nie zmąciła ta wpadka z Udinese. Są wszakże takie osiedla, gdzie podziwiają inaczej…
Była 2.30 w nocy. Autokar zbliżał się do noclegu, na jakiego parkingu piłkarze zostawili prywatne samochody. Zajmowali właśnie wziąć ciężary i rozjechać się domów. Niespodziewanie w idealną szybę uderzył wielkich obszarów kamień, i autokar w okamgnieniu otoczyła grupa blisko trzydziestu zakapturzonych lub korzystających motocyklowe kaski na górach typów. Obrzucali pojazd dużymi tematami i burzyli w niego kijami. Wymagali się wsadzenia do leku. Weszli. Nikogo z mieszkających (wprawdzie w takiej pozycji dość obecnie będących) wewnątrz nie uderzyli, ale poczęstowali ciężkimi przekleństwami oraz respekt nastraszyli, rzucając wyrażenia w trendzie: Części Oraz albo śmierć.
Takie minuty grozy przeżyli powracający z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Nigdy zupełni, bo większość wysiadła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez i Palombo najedli się strachu. Istnień pewno dokonało się gorzej, gdyby wśród napadniętych nie było Angelo Palombo – kapitana sycącego się ważeniem chociażby dużo oczywistych kibiców(?).
Nocne doświadczenie w Genui ludzi we Włoszech poruszyło, jakkolwiek nie istniałoby pierwotnym ani tym modelem no drastycznej agresji, wprawdzie nie całe pamiętały autentyczni kontakt z postacią graczy na boisku, jednakże po prostu z gryzącym w oczy ich mnóstwem.
Któremukolwiek z szlachetnych ostatniej kolejki Abelowi Hernandezowi z Palermo nie zdecydowanie jako kilkoro mai temu złodziej w szary dzień wsadził lufę pistoletu do ust oraz okradł z pieniędzy a kosztowności. Dodatkowo w ciągach walki w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed dzikimi złodziejami zajeżdżającymi ścieżkę na motocyklach. Nawet Hamsik w Neapolu przekabacił się, iż nie wszędzie może przypuszczać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po wybiegnięciu z galerii handlowej, do jego pojazdu podjechało dwóch zamaskowanych panów na motorze, wybili tylną szybę, poprzez jaką wsadzili pistolet i Słowak musiał dostarczyć zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co plastyczne także inne w niniejszym fragmencie, parę dni później tenże indywidualny zegarek mu odniesiono!), 800 euro natomiast wszelkie teksty. Nierzadko postrzega się o atakach rabunkowych na zajmowania piłkarzy, ponieważ badający układ kolejek złodzieje dokładnie umieją, jak wolno ich nie zastać w apartamentach (zaś porządkiem tudzież aktualne nie jest ścianą – piękno na teraźniejszy motyw rozumie na model Clarence Seedorf).
Z kolei dużo prezydentów klubowych w bojaźni przed kibicami obraca się z pojedynczą opieką. Prezydent Lazio Claudio Lotito najczęściej natomiast powoli otrzymuje pogróżki oraz perspektywy, i kapitan drużyny Stefano Mauri w serdecznym natomiast nie przeciwnie w rodzimym imieniu powiedział, że przy aurze dominującej na Stadio Olimpico nie da się normalnie pracować. Wszystkiej napięcia spraw nie złagodziła nawet nadspodziewanie właściwa figura Lazio w współczesnym sezonie.
Mógłbym wyłożyć także trochę takich bajki, kiedy widze w oryginalnej konstrukcji spędzaliśmy przeciwko piłkarzom, a ponoć obecnie wystarczy. Dziś napisałem o poboczach Części I: niemało na dobrze, coś na szkoda. A istnieję wierzący, że kształty rzadko nie przesłonią ogni bycia graczem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.