Obecne już tuż trzy lata. Tyle etapu ponieważ pompują wielkie kapitały w Manchester City jego modni właściciele.

Na skup klubu, transfery, wypłaty i infrastrukturę arabscy szejkowie z Abu Dhabi United Group zdążyli już opublikować jeszcze miliard funtów. Wówczas nawet bardzo niż zwykle unikany za wyjątkowo rozrzutnego futbolowego krezusa Roman Abramowicz ulokował w Chelsea. Oraz jednak Rosjanin na Wysepkach cieszy się w futbol teraz z lat ośmiu.
Zresztą kupcy ze Skupionych Emiratów Arabskich nigdy nie kryli, że trasą wytyczoną przez Morza Romka zawsze zależeli iść. Chociaż na początku, ponieważ potrzebowaliby i, żebym wkrótce go uprzedzić a ze tutejszym MC przebywać się piłkarską potęgą nr 1. Początkowo w Anglii, i powoli w Europie. Arabscy królowie nafty nie rozliczali na ekonomiczne sukcesy, czy bliski zwrot poniesionych kosztów, jednakże natychmiast na boiskowe sukcesy futbolistów – kiedy zwłaszcza. Jednak minął rok, drugi, a trofeów ani widu, oraz ni słychu. Na tle właściciela co normalnie aby się wkurzył, ale chyba Arabowie przedstawiają ogrom wytrwałości.
Transferowy ruch jaki prowadził wprowadzeniu Sheika Mansoura do MC jako żywo podkreślał toż, co przetwarzał na przodu miłości z Chelsea jej rosyjski właściciel. Abramowicz jednak – który faktycznie niczym Mansour i podparł się na ropie naftowej – zanim także przemyślałem o utrzymaniu Jose Mourinho, brał zaraz wprawdzie Ligę Mistrzów na Stamford Bridge, a jeśli w Londynie zjawił się wreszcie portugalski mag, zatem na naszym podwórku londyńczycy zarabiali co planowaliśmy plus jako zamierzali.
MC tworzył z głębszego pułapu. W nowych okienkach transferowych jednak menedżerowie Mark Hughes oraz Roberto Mancini poruszali w piłkarzach gdy w ulęgałkach, oraz po przepisaniu na City of Manchester Stadium zapraszali im pensje kilkakrotnie znaczniejsze aniżeli sto tysięcy funtów tygodniowo. Chelsea za Mourinho, tymczasem również potem, realizowałam owo jedyne, tyle że w Londynie miał Abramowicz w przemian – tytuły w Polityk League, triumfy FA Cup, Puchar Ligi, i w Manchesterze City piłkarze płaczą, iż wszystka Anglia ich nienawidzi, zazdroszcząc zarabianych milionów. Cóż, wysokich tygodniówek pewnie zawodnikom kibice no mogą zazdrościć, ale realizowanych na boisku sportowych sukcesów już na bodajże nie. Ponieważ piąte stanowisko w lidze w ubiegłym momencie a awans lecz do Ligi Europy, i nie Ligi Mistrzów, potraktowano powszechnie jako gola na otarcie łez, a nie w grupach sportowego sukcesu. Na siedzeniu właściciela co trochę ażeby się wkurzył…
W obu klubach sprowadzały się transferowe niewypały. W Chelsea na ideał nie wypalił najdroższy wtedy gracz w lidze Andrij Szewczenko, lecz w MC lista zakupowych wad stanowi szereg dłuższa, natomiast za błędy zapłacono tam wyjątkowo słono. Ponieważ chociaż Robinho, Emanuela Adebayora czy Roque Santa Cruza w związku już dzisiaj nie ma, toż odstąpić się ich nie udało, a wynajęcia przedmiotu do skutku nie tłumaczą.
O ile ale nietrafione transfery wkalkulowane są w piłkarski interes, o końcu dopingowe wpadki przynosżą zażenowanie nie tylko używającym niedozwolone środki. W Chelsea a trochę lat temuż wstydzono się za Adriana Mutu, u jakiego w organizmie wykryto kokainę, oraz MC stanowi współcześnie problem z Kolo Toure, który ustanowił się odchudzić wedle zasad partnery i już liczy na osad z wielomiesięczną dyskwalifikacją w tle… Dobrze, że wprawdzie Yaya Toure nie żywiłeś się u bratowej…
W niedzielę Chelsea podejmuje Manchester City. Zagrają dlatego ze sobą światy zawierające w zbiorach piłkarzy najlepiej płaconych w pełnej Premier League. Ale – jak przekazuje stara futbolowa maksyma – kapitały nie grają. Plus istnień może stąd nie jest zatem pojedynek na szczycie. Jakkolwiek na terytorium obu właścicielu, tak dlatego, co kilka bym się wkurzył.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.