Obecnie o wymiarach. W Polsce dostało się, że pechowa jest trzynastka, natomiast niby w harmonogramie trzynastka pojawia się przy piątku, to przesądni wybierają nie robić żadnych wadzie czyli w zespole nie spadać z apartamencie.

We Włoszech za niezwykle nieszczęśliwy dzień stwierdza się jednakże same piątek, ale siedemnastego. Dlatego przesądni obrońcy w Części A, natomiast tych ale nie brakuje, jak pożaru unikają numeru 17, natomiast 13 z włóknem groźnym im się nie kojarzy. Marek Hamsik nierzadko stanowi pytany przez włoskich dziennikarzy, gdy zatem się dzieje, że właściwie wspaniale odbiera z przeklętym żartem na plecach? Dla Słowaka jednak on zupełnie nie jest przeklęty plus nie zawiera żadnych negatywnych skojarzeń, ponieważ wyuczyłem się w słowiańskiej kulturze pechowej trzynastki.
Bez różnicy lub z 13 czy 17 na plecach piłkarze oznaczonymi ostatnimi żartami nigdy nie mieli bajek w Kolejności I (paręnaście lat bieżącemu spośród całkowitych przyczyn, bo przysługiwały one jeno rezerwowym). Co drugiego duża dziesiątka. Wszędzie tej litery stworzono legendy, jej przebywała magia także liczne uwielbienie. Wykonywać z dziesiątką, więc dumanie każdego młodego uganiającego się za kulą oraz śpiącego o ostrej karierze. Z dziesiątką przecież rozgrywały najpopularniejsze fortuny. Odbierając się zaledwie do ligi włoskiej, do góry już przychodzą: Diego Maradona, Michel Platini, Zico, Roberto Baggio, Francesco Totti czy Alessandro Del Piero. Kiedyś tymczasem ci obrońcy również mało odmiennych nienazwanych spośród lat wciąż wcześniejszych rozstrzygało o losach mistrzostwa, nadawało pięknego blasku rozgrywkom, przykuwało powszechną wycieczkę.
Obecne się zmieniło. W współczesnym sezonie jakże w żadnym szczególnym nastąpiła dewaluacja dziesiątki. Jej spadkobiercą została siódemka. To reprezentanci z tymże skeczem świecą najjaśniej (Antonio Di Natale potraktuję jak kawałek z recepty).
W Milanie godnym następcą Andrija Szewczenki (wielokrotnego kata Interu w derbach Mediolanu) został Pato, który w tymże roku zrealizował szybko nadzwyczaj drogo, żeby przestać o czarnym 2010. Wtedy kontuzja goniła kontuzję, złe ścieżki, na które wszedł za kwestią Ronaldinho, doprowadziły do rozwodu. Aktorka Sthefany De Brito jako kobieta piłkarza wytrzymała tylko dziewięć miesięcy. W współczesnym roku Pato wygrał Milanowi co nieco trzy mecze: z Chievo, oraz przede którymkolwiek spośród Napoli i Interem – stanowić że naturalnie zamierzające o scudetto.
Bez takich zawirowań jest kariera Edinsona Cavaniego – u niego więc nieustająca krzywa rosnąca. Jego suma odkryci także jego liczba często przechodzą w kupę. Kiedy przyjeżdżałem do Napoli, wspaniałomyślnie numer 7 dostarczył mu Ezequiel Lavezzi. Właśnie w Neapolu gruchnęła wieść, iż oryginalnym mieszkańcem, dla którego warto zdjąć ograniczenie z skeczu 10, świętego z przebiegów Maradony, stanowi dopiero Cavani. Tylko nie wiem, czyli taki dar aby przyznał.
Z dziesiątki w Sampdorii na materia siódemki z Interze zrezygnował Giampaolo Pazzini. Od 30 stycznia strzelił dla Interu sześć goli, każde w pozostałych połówkach, wszystkie ważne o osiągnięciach. Wolny niego zdobycie szóstego z szeregu mistrzostwa już wtedy pozostałoby w dziedzinie marzeń.
Też pełniejszy skok jakościowy, choć dalej wolny wymiany barw, zrobił Alexis Sanchez, który wielkością daru nie ustępuje ani Pato, ani Cavaniemu. Jednak siódemka napastnika z Udinese już latem potrafi spełnić największą wartość.
A naturalnie dzięki współczesnym siódemkom, a nie przereklamowanym lub właściwie starym dziesiątkom, ostatnich siedem:) kolejek straszy się no ciekawie.
PS. Moc siódemki przeszli nie dopiero we Włoszech. Dodatek na teraźniejszy fakt umiejętnością na komentarz w Liverpoolu: kiedyś Kevin Keegen i Kenny Dalglish, a aktualnie Luis Suarez.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.