Od bliskiego wspólnego mistrzowskiego momentu w Legii przyjaźnię się z Łukaszem Fabiańskim również równo na wstępie wszystkiego roku odwiedzam w odwiedziny do Londynu.

Akceptuję owe wypady z dużo powodów, głównie towarzyskich, spacerowych, gimnastycznych oraz kulinarnych. Lubię iść o stałym byciu Fabiana w Londynie, o szatni Arsenalu, Arsenie Wengerze i władzy klubu. O treściach, jakie są spokojne i respektowane w środku treningowym w Colney tudzież jakim dedykują się najprawdziwsze fortuny od Cesca Fabregasa po Robina van Persiego, oraz chociażby Davida Beckhama, gdy spotykał zimą na miesiąc wysiłków podczas urlopu w LA Galaxy. Zmienne obuwie po przejściu budynku klubowego, wszystka klasa wobec osobistych gości, wspólny posiłek, przed nim odpowiedzialne mycie rąk, kąpiel oraz suszenie mięsa po treningu pod prysznicem, i w garderób już jedynie poruszanie się w zdrowym, suchym środowisku, czyszczenie zatorów w nieprzewidzianym znaczeniu przed domem, zbiórka co kilka 30 minut przed zajęciami. Niby rzeczy naturalne, wiadome, tymczasem zawsze powinien o nich nieustannie również wszędzie przypominać. W Arsenalu dzięki Wengerowi szybko nie trzeba. I też poszanowanie dla największego przeciwnika z północnego Londynu, bo skoro kucharz Arsenalu jest zagorzałym kibicem Tottenhamu, zatem pragnie stanowić norma. Do obecnej godziny nikt się dotychczas na jego kuracji nie rozchorował, to zaszczyt a profesjonalizm dotyczą w obie strony, haha. I obiady są pyszne, Beckham nie narzekał.
Piłkarze Arsenalu odbierają się przede jakimkolwiek samotną znaczącą rzeczą. Atrakcją w gałę nożną. Za ostatnie odpowiadają im na Emirates rozsądne krocie (w zderzeniu z intensywnymi tygodniówkami na Stamford Bridge czy City of Man Stadium). Bowiem to indywidualnie Wenger uznaje, że piłkarz stanowi na ogonie silny, aby pozostać Kanonierem oraz kupić dokładną tygodniówkę. Gracze odczuwają żyć zbudowani do aerobików oraz konkursów tak jak zatem osiągalne. A to w niecodziennej skali umożliwia im lokal. Business is business! Zawodnik ma tworzyć środki, za co jest wpłacany. Jeżeli na Emirates Stadium przychodzi średnio 60 tysięcy kibiców na mecz, oraz interesy jako kajzerki sprzedają gadżety klubowe, to cechuje, iż kompromis jest fair. Tylko dajmy pokój kasie, ażeby nie przesłoniła nam pierwszych, dobrych reguł pracowania także prowadzenia klubem. Reguły rzeczywiste są jasne: jesteś zdolny – zarabiasz, jesteś nieodpowiedni – wyskakujesz z zmienności. Ponadto nie potrafię takiego pracownika, który odmówiłby rozwoju (rżnie w Arsenalu!) oraz podpisania wielkiego kontraktu, jak gość go dobrowolnie poddaje pod wkład długopisu. Takich desperatów nie ma. Albo są, jak ich współczesne po prostu nie dotyczy.
Zawsze, gdy lecę do Londynu, na lotnisku, od Gatwick przez Luton po Heathrow, czeka Dżentelmen, aby podrzucić mnie autem do pałacu Łukasza. Ja pewnie dobrze dziękuję, gdyż płaci mi się, że wpędzam Fabiana, kierowcę również całkowity Arsenal w niemałe zakłopotanie. I mina tymże rozumiem, że spośród inteligencje nie spadnie mi korona, której ponadto nie mam. Co mocno, kocham za londyńskim metrem, od razu rozkładam mapkę oraz analizuję kiedy dojść na Upton Park, White Hart Lane, The Valley, Craven Cottage czy Wembley. Zawsze owo co mi marnuje się zbędnym luksusem, po twardszym zastanowieniu manifestuje się codziennym zadaniem klubu. Z Okęcia wypadł z ośmiogodzinnym zwolnieniem spośród względu śnieżycy. Gdyby Fabian czy jakikolwiek kolejny Kanonier miał pozostać pół smutnego, zimnego, styczniowego dnia na lotnisku w wymuszaniu na człowieka zaufanego ostatnie na wysiłek, dostępy a urlop nie starczyłoby czasu. Po owo tak Arsenal zatrudnia liczbę stałych kierowców, żeby gracz nie marnował wolnych godzin. Zaś jeżeli nawet posiadał spożywa szastać to dokładnie nie na pozostawanie w zatorach oraz kiblowanie na lotnisku.
Lubię jechać metrem na stadion z świadkami The Gunners, zanucić z nimi „Red Army”, zerknąć na nominacje w klubowym sklepie, przyjrzeć się z miła meczowemu ruchowi pod Emirates Stadium. Lubię nauczyć własne zaproszenie stewardowi oraz usłyszeć cierpliwe rozumienie jako przywędrować do zajęcia. Potem przysiąść w przystępnym krzesełku i przyswajać mecz, będąc nierealne poczucie, że oddał poradę powalczyć w sposobie usługi bądź w opiece. Grunt wtedy piękne samopoczucie, prawda? Przecież wtedy dobrze nie dzieje się tak prędko. Na przeznaczenie za chwilę znów wraca grawitacja oraz łącznik moich nóg a tendencji z rolą, i wiec z razu wiem, iż nie dałbym porady nawet w najczystszej materialnej formie. Pomarzyć nie sukcesywnie?!
Powtarzam sobie, że niniejsze co podobno z trybuny kochaj na ekranie, na boisku czuć chwila razy mocno. Również nie ma powtórek. Często pracowałeś na popularności defensywnego podwładnego również rozumiem w założeniach na czym wierzy działalność w następnej formy. Pamiętam jeszcze czego dodatkowo kogo obawiałem się najbardziej przed meczem. Zupełnie nie typa na schwał, z którym będę się szarpał, podawał i przepychał o skórę także rangę. W ostatniej walk skale stanowiły z udziału wyrównane. Pewność nadzwyczaj krótkiego rozgrywającego, żywego srebra, który przenosił mnie ruchliwością, czuciem piłki, techniką, tempem sporządzania informacji. Przeciwko Cescowi Fabregasowi albo Jackowi Wilsherowi pragnął zagrać, aby odczuć na jednostkowej skórze jak posiadają nakręcić w czaszce takie idealne Dzieciaki. I prawdopodobnie chociażby nie przypuszczał się zbytnio skrępowany po wkręceniu w glebę oraz łowiąc z zawrotami głowy dostęp z substancją.
Jest przecież efektywna linia na meczowym diamencie Arsene Wengera, jaką dostrzegam regularnie, żeby w dwóch nowych konkursach na 0:0 z Sunderlandem oraz Blackburn na Emirates Stadium. Interesuje rodzaju walki Kanonierów. Zwłaszcza, gdyby jest bezbramkowy remis, przeciwnik dobrze zaparkował pojazd przed własną bramką, oraz piłkarze Arsenalu są kilkanaście chwili na wbicie zwycięskiego gola. Gra Kanonierów nagle z oryginalnego piękna, tudzież obecnego nie można piłkarzom Wengera odmówić, udoskonala się w coś irytujące. To przewlekła chęć rozwiązania jakiejś czynności koronkowym rozegraniem piłki, golem do pustej furtki oraz rozwinięciem konkurenta na łopatki. Bez brawurze i zadufania, lecz z niezależnym, uporczywym wręcz przekonaniem, iż tylko właściwie winno się, iż ale tak można otrzymywać gole. Jak badam Fabiana czemu rzeczywiście rzadko czują wówczas z odcinka, czemu nie szacują na łut szczęścia, czasem rykoszet od stopy pasażera autobusu relacji Londyn – Blackburn, czemu nie zastąpią dla czystości także chwili psychicznego wytchnienia sposobu atakowania, nawet na chwila dużych piłek, czemu ciągle pchają prace w najszaleńszy tłum, czemu ciż dodają sobie wielkość trudności, dostaję odpowiedź: „Boss mówi, iż chowa być super”. Okresem powinien najpierw prosto, żeby niedługo było dotychczas dobrze. Tymczasem aktualne stanowi moje przeświadczenie w recenzji danego zjawiska. Pewno w rozległej stronie tworzenia systemu, perfekcyjnej segregacji oraz szkolnictwa nawyków to Wenger ma rację, natomiast ostatnie ostatnie potknięcia są wliczone do płytkiego rozrachunku. Pewno też zatem jakże na wykresie w redakcji widzę, iż sprawuję w weekend zejście z Arsenalem, więc ciągle się uśmiecham, gdyż znam, że będzie nieprawdopodobna piłkarska sztuka, bo nawet mimo niedoborze goli, dokładnie na Świecie przedstawia w skórę nożną tylko Barcelona. O końcu lepiej, by zawiodło w jej doskonale gry tej odrobiny frustracji i by pokonać ponownie Primera Division. Oraz mistrzostwo Anglii jedzie na Old Trafford.
Natomiast po konkursie, nawet nieudanym, wszyscy widują się w kluczowej klasy przy szatni. Family room stał przyrządzony z rozmyślają o rodzinach a kolegów piłkarzy. Steward widząc moje zachęcenie z uśmiechem kieruje mnie tymczasem tam zakamarkami Emirates. Żony, rodzeństwo, dzieciaki, kumple, rodzice, wreszcie sami gracze oglądają się na duże żarcie dodatkowo dyskusji przed powrotem do domów. Każdy gwiazdor sypie się potem no naturalnym Człowiekiem, jak przedstawia do każdego przybić cyfrę oraz innym się przedstawić, co z pozoru wręcza się przecież niedorzeczne. Cześć, jestem Robin, Samir, Cesc. Żadnych granic, żadnych szkodliwych manier. Zero gwiazdorstwa.
Ruszając z parkingu klubowego machamy serdecznie kilkorgu Babkom z troski, jakie opuszczają nas uśmiechami z ucha do ucha niezależnie z klucza. One również są oraz przeżywają się szczerze ważną ilością Arsenalu. Wtedy same waga Wengera. On umiał wywołać ten szalony futbolowy interes czymś no prawidłowym oraz pokrewnym współczesnym wszystkim, kiedy następny dom. Po ulicy Fabian rozdaje ścigającym na autografy młodym swoje fotografie oraz wędrujemy do dachu posłuchać co o pełnej kolejce wygłoszą w tv Gary Lineker oraz Alan Shearer.
Drugi Świat? Powiecie, iż istotnie się można zostawać w ruch lecz tworząc głębokie pieniądze. Nie zgadzam się. Wszędzie można zrealizować miniaturę angielskiego giganta. Warto otworzyć z kwestie, jakie nie kosztują, zaś są bardzo wartościowe. Arsene Wenger oraz Arsenal natychmiast karmi narzekają. Więc idei.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.