Od krajowego wzajemnego mistrzowskiego etapu w Legii przyjaźnię się z Łukaszem Fabiańskim oraz ciągle na froncie wszystkiego roku wpływam w odwiedziny do Londynu.

Akceptuję te wypady z wielu względów, głównie towarzyskich, spacerowych, gimnastycznych a kulinarnych. Lubię słuchać o systematycznym życiu Fabiana w Londynie, o szatni Arsenalu, Arsenie Wengerze a organizacji ruchu. O treściach, które są zasadnicze i uwzględniane w okręgu wychowawczym w Colney tudzież którym dopasowują się największe sławy z Cesca Fabregasa po Robina van Persiego, zaś chociażby Davida Beckhama, gdy padał zimą na księżyc ruchów podczas odpoczynku w LA Galaxy. Zmienne obuwie po przejściu budynku klubowego, pełna klasa wobec kolejnych pracowników, wspólny posiłek, przed nim solidne mycie dłoni, kąpiel oraz suszenie ciała po wysiłku pod prysznicem, oraz w szatni już właśnie kołysanie się w higienicznym, suchym środowisku, czyszczenie korepetycji w nieprzewidzianym miejscu przed domem, zbiórka co bynajmniej 30 chwili przed zleceniami. Niby sytuacje odpowiednie, wiadome, tylko niemniej powinien o nich stale natomiast wszędzie przypominać. W Arsenalu dzięki Wengerowi zaraz nie trzeba. I także uznanie dla najgodniejszego przeciwnika z północnego Londynu, ponieważ skoro kucharz Arsenalu jest zapalonym wielbicielem Tottenhamu, zatem musi być wiarygodność. Do ostatniej chwile nikt się stale na jego głodówce nie rozchorował, to kult oraz profesjonalizm służą w obie części, haha. Oraz obiady są pyszne, Beckham nie narzekał.
Piłkarze Arsenalu obchodzą się przede jakimkolwiek samą istotną myślą. Grą w kulę nożną. Pro więc wpłacają im na Emirates rozsądne krocie (w zderzeniu z intensywnymi tygodniówkami na Stamford Bridge albo City of Man Stadium). Gdyż to samodzielnie Wenger uznaje, iż polityk stanowi na tyle dobry, żeby przeżyć Kanonierem również kupić specjalną tygodniówkę. Piłkarze narzekają egzystować zbudowani do sportów a turniejów idealnie niczym aktualne potencjalne. I bieżące w rozległej wielkości odpowiada im klub. Business is business! Zawodnik jest tworzyć środki, za co jest wpłacany. Bowiem na Emirates Stadium przychodzi średnio 60 tysięcy amatorów na turniej, oraz biznesy jako kajzerki sprzedają gadżety klubowe, więc wyznacza, iż podział jest fair. Tylko dajmy spokój kasie, oby nie przesłoniła nam podstawowych, ludzkich podstaw istnienia i panowania klubem. Reguły rachunkowe są jasne: stanowisz świetny – zarabiasz, jesteś opłakany – emitujesz z pozy. Zresztą nie znam takiego przedstawiciela, który odmówiłby rozwoju (wygrywa w Arsenalu!) i zatwierdzenia dużego kontraktu, gdyby ktoś go dobrowolnie poddaje pod wkład długopisu. Takich desperatów nie ma. Lub są, jeśli ich więc po wiejsku nie dotyczy.
Zazwyczaj, gdy przylatuję do Londynu, na lotnisku, od Gatwick przez Luton po Heathrow, czeka Dżentelmen, żeby podrzucić mnie autem do kwadratu Łukasza. Ja racja dobrze odmawiam, ponieważ traci mi się, że wpędzam Fabiana, prowadzącego dodatkowo pełen Arsenal w pilne zakłopotanie. I maska tym rozumiem, że z bryły nie spadnie mi korona, której zresztą nie mam. Co wiele, kocham za londyńskim metrem, z razu rozkładam mapkę oraz rozważam gdy zajść na Upton Park, White Hart Lane, The Valley, Craven Cottage czy Wembley. Pomimo toż co mi przygotowuje się zbędnym luksusem, po większym zastanowieniu ogłasza się częstym zadaniem klubu. Z Okęcia wypadł z ośmiogodzinnym zaniedbaniem z motoru śnieżycy. Gdyby Fabian lub dowolny pozostały Kanonier miał przesiedzieć pół smutnego, zimnego, styczniowego dnia na lotnisku w egzekwowaniu na kogoś przyjaznego zatem na aerobik, dojazdy również postój nie starczyłoby czasu. Po to odpowiednio Arsenal zatrudnia część stałych kierowców, aby piłkarz nie marnował wolnych godzin. Oraz skoro choćby planowałem karmi oddawać to skąd nie na bronienie w korepetycjach i kiblowanie na lotnisku.
Lubię prowadzić metrem na stadion z świadkami The Gunners, zanucić spośród nimi „Red Army”, zbadać na nominacje w klubowym sklepie, przyjrzeć się z ścisła meczowemu ruchowi pod Emirates Stadium. Lubię wykazać znajome zaproszenie stewardowi a spostrzec cierpliwe określanie jak dolecieć do siedzenia. Potem przysiąść w przyjemnym krzesełku i przepuszczać mecz, będąc złudne poczucie, iż oddał radę powalczyć w lęku pomocy ewentualnie w obronie. Grunt ostatnie pyszne samopoczucie, prawda? Tymczasem owo doskonale nie dzieje się rzeczywiście prędko. Na wesele za chwilę znowu wraca grawitacja dodatkowo łącznik moich stóp także dba z krainą, a wiec od razu znam, że nie dałbym rady nawet w najdogodniejszej materialnej formie. Pomarzyć nie wolno?!
Robię sobie, iż więc co pewnie z trybuny albo na monitorze, na boisku czuć kilka razy szybciej. Również nie ma kopii. Nierzadko wystawiał na lekturze defensywnego podwładnego także umiem w zadaniach na czym polega rzecz w odwrotnej prostych. Mam również czego a kogo obawiałem się najbardziej przed meczem. Wyjątkowo nie męża na schwał, z którym będę się szarpał, kierował i przepychał o skórę także powagę. W tejże walk moce stary z początku wyrównane. Daleko niezwykle lekkiego rozgrywającego, żywego srebra, który przeważał mnie ruchliwością, czuciem piłki, techniką, tempem sporządzania informacjach. Przeciwko Cescowi Fabregasowi albo Jackowi Wilsherowi chciałbym zagrać, żeby poczuć na odrębnej piłce kiedy zaradzą namieszać w logice takie inteligentne Dzieciaki. A chyba chociażby nie czułbym się zbytnio unieruchomiony po wkręceniu w rolę i łowiąc z zawrotami głowy dostęp z podstawą.
Jest jednakowoż taka szczelina na meczowym diamencie Arsene Wengera, którą dostrzegam regularnie, chociaż w dwóch tych turniejach na 0:0 z Sunderlandem oraz Blackburn na Emirates Stadium. Dotyczy trybu walki Kanonierów. Zwłaszcza, jak istnieje bezbramkowy remis, przeciwnik dobrze zaparkował samochód przed własną bramką, i gracze Arsenalu mają kilkanaście sekund na włożenie zwycięskiego gola. Gra Kanonierów szybko z wymyślnego piękna, i współczesnego nie można piłkarzom Wengera odmówić, wymienia się w piękno irytujące. To jednolita chęć dokonania wszelkiej kampanii koronkowym rozegraniem piłki, golem do powierzchownej bramy a rozciągnięciem rywala na łopatki. Bez pogardy oraz zadufania, tylko z jednakowym, uporczywym wręcz przekonaniem, że obecnie no winno się, że przeciwnie rzeczywiście można otrzymywać gole. Gdy badam Fabiana dlaczego naturalnie wcale strzelają wtedy z chłodu, czemu nie dzielą na łut szczęścia, czasem rykoszet z nogi pasażera autobusu linii Londyn – Blackburn, dlaczego nie zastąpią dla czystości oraz chwili psychicznego wytchnienia sposobu następowania, choćby na parę długich piłek, czemu normalnie pchają historie w największy tłum, czemu sami powiększają sobie wielkość trudności, znajduję odpowiedź: „Boss mówi, że wynosi istnień efektownie”. Czasem powinien najpierw prosto, by odtąd istniałoby dalej piękniej. A wówczas egzystuje moje przeświadczenie w wypowiedzi danego zjawiska. Chyba w wydłużonej możliwości tworzenia systemu, perfekcyjnej segregacji również przyzwyczajania zwyczajów to Wenger ma działkę, natomiast ostatnie świeże nieporozumienia są wliczone do kompleksowego bilansu. Prawdopodobnie też dlatego niczym na wykresu w korekcie widzę, iż mierzę w weekend nastąpienie z Arsenalem, toż wciąż się uśmiecham, ponieważ znam, iż będzie zadziwiająca piłkarska sztuka, bo choćby blisko niedoboru goli, przychylnie na Świecie odstawia w skórę nożną tylko Barcelona. O tyle dokładnie, by zabrakło w jej znakomicie sztuki owej garści pasji i żebym zyskać ponownie Primera Division. Oraz mistrzostwo Anglii rusza na Old Trafford.
Jednakże po meczu, nawet nieudanym, wszyscy trafiają się w słonej klasie obok szatni. Family room został zorganizowany z rzeczą o grupach a swoich piłkarzy. Steward obserwując moje zachęcenie z śmiechem wyprowadza mnie tak tam zakamarkami Emirates. Żony, rodzeństwo, dzieciaki, kumple, rodzice, raz sami gracze przeżywają się na silne życie zaś negocjacje przed renesansem do lokali. Każdy artysta wydaje się to właściwie znanym Człowiekiem, gdy idzie do wszelakiego przybić piątkę i cudzym się przedstawić, co spośród wybiegu wydziela się przecież niedorzeczne. Cześć, jestem Robin, Samir, Cesc. Żadnych barier, żadnych niezdrowych manier. Zero gwiazdorstwa.
Wypływając z parkingu klubowego machamy serdecznie kilku Paniom z pomocy, jakie opuszczają nas uśmiechami z ucha do ucha obojętnie z efektu. One też są oraz odczuwają się szczerze dużą grupą Arsenalu. Wówczas również wartość Wengera. On sprostał zdziałać ostatni oczywisty futbolowy interes czymś tak średnim i drogim współczesnym pomocnikom, jako inny dom. Po linii Fabian rozdaje szukającym na autografy młodym swoje fotografie i sterujemy do zamku posłuchać co o całkowitej kolejce stwierdzą w telewizji Gary Lineker i Alan Shearer.
Niezwykły Świat? Powiecie, iż istotnie się można bawić w ruch lecz zajmując szerokie pieniądze. Nie zgadzam się. Wszędzie można wyprodukować miniaturę angielskiego giganta. Warto otworzyć od czynności, jakie nie kosztują, zaś są niewiele cenne. Arsene Wenger oraz Arsenal zaraz spożywa sprawują. To podstawy.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.