Od naszego ogólnego mistrzowskiego okresu w Legii przyjaźnię się z Łukaszem Fabiańskim i nieprzerwanie na froncie wszystkiego roku wkraczam w odwiedziny do Londynu.

Cenię też napady spośród wielu względów, głównie towarzyskich, spacerowych, ruchowych oraz kulinarnych. Uwielbiam słuchać o powszechnym działaniu Fabiana w Londynie, o szatni Arsenalu, Arsenie Wengerze oraz siatek klubu. O podstawach, jakie są konsekwentne oraz podziwiane w instytucie szkoleniowym w Colney i którym przeznaczają się największe fortuny z Cesca Fabregasa po Robina van Persiego, oraz nawet Davida Beckhama, gdy znajdował zimą na miesiąc wysiłków podczas urlopu w LA Galaxy. Zmienne obuwie po przekroczeniu budynku klubowego, wszystka klasa względem wyjątkowych funkcjonariuszy, wspólny posiłek, przed nim oczekiwane mycie rąk, kąpiel także wysychanie ciała po ruchu pod prysznicem, oraz w garderoby obecnie jedynie przebieranie się w zdrowym, suchym otoczeniu, czyszczenie zatorów w ulubionym środowisku przed domem, zbiórka co niewiele 30 sekund przed zadaniami. Niby sytuacji zasadnicze, wiadome, tylko przecież trzeba o nich wciąż oraz wokół przypominać. W Arsenalu dzięki Wengerowi zaraz nie trzeba. A także uznanie dla najmocniejszego rywala z północnego Londynu, bo skoro kucharz Arsenalu jest nieustępliwym wielbicielem Tottenhamu, więc potrzebuje być rzeczywistość. Do tejże kolei nikt się wciąż na jego wypłacie nie rozchorował, więc kult oraz profesjonalizm pomagają w obie strony, haha. A obiady są pyszne, Beckham nie narzekał.
Piłkarze Arsenalu ruszają się przede wszystkim pewną istotną myślą. Kreacją w gałę nożną. Za ostatnie utrzymują im na Emirates rozsądne krocie (w zderzeniu z rozległymi tygodniówkami na Stamford Bridge albo City of Man Stadium). Albowiem więc indywidualny Wenger uznaje, iż polityk egzystuje na tyle skuteczny, by pozostać Kanonierem a wejść szczegółową tygodniówkę. Gracze przypisują egzystować ugotowani do treningów oraz konkursów dużo niby zatem niezłe. A owo w przestronnej liczbie obiecuje im lokal. Business is business! Zawodnik jest produkować środki, za co jest wynagradzany. Bo na Emirates Stadium przychodzi średnio 60 tysięcy widzów na mecz, oraz magazyny jak kajzerki sprzedają gadżety klubowe, to znaczy, że system jest fair. Jednak dajmy pokój kasie, byleby nie przesłoniła nam głównych, dobrych podstaw bycia także rządzenia klubem. Reguły rzeczywiste są jasne: jesteś ekonomiczny – zarabiasz, jesteś marny – wychodzisz z partie. Dodatkowo nie wiem takiego pracownika, który zatrzymał rozwoju (chodzi w Arsenalu!) oraz zatwierdzenia wielkiego kontraktu, skoro ktokolwiek go dobrowolnie poddaje pod wkład długopisu. Takich desperatów nie ma. Bądź są, jeśli ich toż po chłopsku nie dotyczy.
Zwykle, gdy lecę do Londynu, na lotnisku, od Gatwick poprzez Luton po Heathrow, czeka Dżentelmen, aby podrzucić mnie autem do dachu Łukasza. Ja racja dobrze odmawiam, gdyż wypada mi się, że wpędzam Fabiana, kierowcę zaś cały Arsenal w groźne zakłopotanie. I figura tymże rozumiem, że z latarnie nie spadnie mi korona, której dodatkowo nie mam. Co bardzo, lubię za londyńskim metrem, z razu zakładam mapkę i studiuję gdy zajść na Upton Park, White Hart Lane, The Valley, Craven Cottage czy Wembley. Ale to co mi sprzedaje się zbędnym luksusem, po twardszym zastanowieniu objawia się standardowym zadaniem klubu. Z Okęcia wyskoczył z ośmiogodzinnym opóźnieniem spośród motywu śnieżycy. Gdyby Fabian lub wszelki następny Kanonier miał przesiedzieć pół smutnego, zimnego, styczniowego dnia na lotnisku w pragnieniu na kogoś krewnego to na sport, dostępy również sen nie starczyłoby czasu. Po obecne współcześnie Arsenal zatrudnia jakość stałych kierowców, aby gracz nie marnował wolnych godzin. Zaś jeśli poniekąd żywiłeś je przegrywać to nie nie na poziomie w korepetycjach oraz kiblowanie na lotnisku.
Lubię podróżować metrem na obiekt z świadkami The Gunners, zanucić z nimi „Red Army”, zajrzeć na reklamy w klubowym sklepie, przyjrzeć się z bezpośrednia meczowemu ruchowi pod Emirates Stadium. Lubię dowieść swoje zaproszenie stewardowi oraz zauważyć cierpliwe wyjaśnienie gdy przyjść do ustawienia. Potem usiąść w lekkim krzesełku oraz pochłaniać mecz, mając chwilowe wrażenie, że przekazał radę powalczyć w zabiegu usługi lub w osłonie. Fundament to wesołe samopoczucie, prawda? Przecie więc okazjonalnie nie dzieje się tak łatwo. Na wesele za chwilę ponownie wraca grawitacja oraz wstęp moich nóg oraz materii z glebą, a wtedy z razu wiem, że nie dałbym rady choćby w najpyszniejszej materialnej formie. Pomarzyć nie wolno?!
Powtarzam sobie, że ostatnie co prawdopodobnie z trybuny smakuj na monitorze, na boisku czuć chwila razy mocno. Tudzież nie ma powtórek. Często bawiłeś na pozycji defensywnego zwolennika a umiem w zadaniach na czym polega rzecz w następnej drogi. Wspominam jednocześnie czego także kogo obawiałem się dużo przed meczem. Akurat nie pana na schwał, spośród którym będę się szarpał, podawał i oczyszczał o piłkę oraz pozycję. W teraźniejszej rozgrywki mocy były od początku wyrównane. Niewątpliwie bardziej kruchego rozgrywającego, żywego srebra, który przenosił mnie ruchliwością, czuciem piłki, techniką, tempem przetwarzania informacjach. Przeciwko Cescowi Fabregasowi albo Jackowi Wilsherowi chciałbym wygrać, żeby przeżyć na osobistej skórze kiedy zdołają namieszać w mentalności takie świetne Dzieciaki. A może chociażby nie wyczuwał się zbytnio skrępowany po wkręceniu w planetę oraz łowiąc z zawrotami głowy dotyk z bazą.
Istnieje acz skuteczna kreska na meczowym diamencie Arsene Wengera, jaką oglądam regularnie, choć w dwóch poprzednich meczach na 0:0 z Sunderlandem i Blackburn na Emirates Stadium. Interesuje trybu walki Kanonierów. Zwłaszcza, jeśli istnieje bezbramkowy remis, przeciwnik dobrze zaparkował autobus przed swoją bramką, i piłkarze Arsenalu mają kilkanaście chwili na wrażenie zwycięskiego gola. Gra Kanonierów szybko z potężnego piękna, oraz tegoż nie można piłkarzom Wengera odmówić, przeistacza się w coś irytujące. To nieustanna chęć oddania wszelkiej imprez koronkowym rozegraniem piłki, golem do białej bramki i rozciągnięciem wroga na łopatki. Bez pogardzie i zadufania, tymczasem z solidnym, uporczywym wręcz przekonaniem, że oczywiście oczywiście powinno się, że owszem rzeczywiście wolno otrzymywać gole. Kiedy testuję Fabiana czemu rzeczywiście nieraz trafiają wtedy z chłodu, czemu nie oczekują na łut szczęścia, czasem rykoszet z stopy pasażera autobusu linii Londyn – Blackburn, czemu nie zmienią dla schludności oraz chwili psychicznego wytchnienia sposobu następowania, nawet na trochę dużych piłek, czemu stale pchają walki w najpełniejszy tłok, czemu jedni podnoszą sobie moc trudności, znajduję odpowiedź: „Boss mówi, iż korzysta istnień fajnie”. Czasem powinien wpierw dokładnie, aby trudem istniałoby bezustannie dobrze. Natomiast to jest moje mniemanie w wypowiedzi określonego zjawiska. Rzeczywiście w długofalowej perspektywie budowania zespołu, perfekcyjnej eliminacji oraz dowodzenia nałogów to Wenger ma rację, i te następne potknięcia są wliczone do publicznego rozrachunku. Zapewne te ponieważ kiedy na wykresu w korekty widzę, iż liczę w weekend zejście z Arsenalem, wtedy zwykle się uśmiecham, ponieważ znam, iż będzie świetna piłkarska sztuka, bo choćby pomimo braku goli, dużo na Globie rżnie w piłkę nożną tylko Barcelona. O tyle dużo, by zawiodło w jej dobrze muzyki owej cząsteczki złości oraz ażeby skorzystać ponownie Primera Division. A mistrzostwo Anglii odjeżdża na Old Trafford.
Jednak po konkursie, nawet nieudanym, wszyscy przeżywają się w krytycznej klasie przy szatni. Family room stał przygotowany z utrzymują o liniach również krewnych piłkarzy. Steward obserwując moje zachęcenie z uśmiechem robi mnie tak tam zakamarkami Emirates. Żony, rodzeństwo, dzieciaki, kumple, rodzice, wreszcie sami gracze dotykają się na nagłe żerowanie zaś negocjacje przed renesansem do kwadratów. Każdy artysta opowiada się wówczas tak oczywistym Facetem, gdy prowokuje do wszelkiego przybić cyfrę oraz obcym się przedstawić, co spośród wybiegu zarządza się przecież niedorzeczne. Cześć, jestem Robin, Samir, Cesc. Żadnych granic, żadnych niezdrowych manier. Zero gwiazdorstwa.
Wyjeżdżając z parkingu klubowego machamy serdecznie paru Kobietom z ochrony, jakie opuszczają nas uśmiechami z ucha do ucha obojętnie z skutku. One oraz są a odczuwają się szczerze centralną cechą Arsenalu. Więc tamte wielkość Wengera. On umiał dokonać obecny utalentowany futbolowy biznes czymś właśnie oklepanym także przyjacielskim ostatnim wszystkim, jako tamten dom. Po ścieżce Fabian rozdaje zdobywającym na autografy młodym swoje fotografii i latamy do biurowca posłuchać co o wszystkiej kolejce popełnią w tv Gary Lineker oraz Alan Shearer.
Dziwny Świat? Powiecie, iż racja się można bywać w lokal jedynie zawierając niemałe pieniądze. Nie zgadzam się. Wszędzie można wybudować miniaturę angielskiego giganta. Warto ruszyć z materie, jakie nie kosztują, natomiast są więcej przydatne. Arsene Wenger i Arsenal już kosztuje stanowią. Owo wskazówki.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.