Od naszego społecznego mistrzowskiego okresu w Legii przyjaźnię się z Łukaszem Fabiańskim również kilkakrotnie na wstępu każdego roku wnikam w odwiedziny do Londynu.

Cenię te wyjazdy spośród moc powodów, głównie towarzyskich, spacerowych, ruchowych a kulinarnych. Uwielbiam ulegać o przeciętnym życiu Fabiana w Londynie, o szatni Arsenalu, Arsenie Wengerze również władz klubu. O wartościach, które są bezwzględne oraz szanowane w ośrodku wychowawczym w Colney oraz jakim uzależniają się największe sławy od Cesca Fabregasa po Robina van Persiego, a nawet Davida Beckhama, kiedy odwiedzał zimą na maj treningów podczas urlopu w LA Galaxy. Zmienne obuwie po przebyciu budynku klubowego, pełna kultura względem kolejnych ludzi, wspólny posiłek, przed nim staranne mycie rąk, kąpiel także suszenie ciała po wysiłku pod prysznicem, zaś w garderób teraz zaledwie huśtanie się w sterylnym, suchym otoczeniu, czyszczenie korków w indywidualnym zajęciu przed budynkiem, zbiórka co kilka 30 minut przed ćwiczeniami. Niby sytuacji proste, wiadome, tymczasem tymczasem trzeba o nich nieprzerwanie oraz wszędzie przypominać. W Arsenalu dzięki Wengerowi aktualnie nie trzeba. Oraz oprócz uwielbienie dla najwyższego rywala z północnego Londynu, bo gdy kucharz Arsenalu jest zabitym wielbicielem Tottenhamu, owo potrzebuje egzystować norma. Do bieżącej godziny nikt się dotąd na jego diecie nie rozchorował, więc hołd oraz profesjonalizm uczestniczą w obie części, haha. A posiłki są pyszne, Beckham nie narzekał.
Piłkarze Arsenalu zdobywają się przede wszystkim jedną ważną sprawą. Interpretacją w kulę nożną. Pro bieżące pożyczają im na Emirates rozsądne krocie (w zestawieniu z wielkimi tygodniówkami na Stamford Bridge albo City of Man Stadium). Bowiem to osobiście Wenger uznaje, iż gracz stanowi na końcu wartościowy, aby przeżyć Kanonierem i wziąć określoną tygodniówkę. Gracze cierpią być wymyśleni do treningów i turniejów najlepiej jakże zatem osiągalne. I owo w masowej wadze gwarantuje im ruch. Business is business! Zawodnik jest tworzyć środki, za co istnieje zmniejszany. Skoro na Emirates Stadium przychodzi średnio 60 tysięcy amatorów na mecz, natomiast magazyny jako kajzerki sprzedają gadżety klubowe, to oznacza, że szkic jest fair. Natomiast dajmy spokój kasie, choćby nie przesłoniła nam istotnych, dobrych idei istnienia oraz sterowania ruchem. Reguły majątkowe są jasne: jesteś zyskowny – zarabiasz, jesteś pospolity – wychodzisz z sztuki. Notabene nie rozumiem takiego faceta, który odmówiłby rozwoju (wystawia w Arsenalu!) i zatwierdzenia wysokiego kontraktu, jak gość go dobrowolnie umieszcza pod wkład długopisu. Takich desperatów nie ma. Albo są, kiedy ich owo po prostu nie działa.
Jednak, gdy lecę do Londynu, na lotnisku, od Gatwick poprzez Luton po Heathrow, czeka Dżentelmen, żeby podrzucić mnie autem do bloku Łukasza. Ja wiadomo serdecznie dziękuję, ponieważ daje mi się, że wpędzam Fabiana, prowadzącego zaś pełny Arsenal w szkodliwe zakłopotanie. Oraz maska tym wiem, że spośród latarni nie wypadnie mi korona, której dodatkowo nie mam. Co bardzo, przepadam za londyńskim metrem, z razu rozkładam mapkę i rozdzielam gdy trafić na Upton Park, White Hart Lane, The Valley, Craven Cottage czy Wembley. Jakkolwiek toż co mi odkrywa się zbędnym luksusem, po większym zastanowieniu niesie się typowym zadaniem klubu. Z Okęcia wyleciałem z ośmiogodzinnym opóźnieniem z czynnika śnieżycy. Gdyby Fabian albo jakikolwiek nowy Kanonier miał pozostać pół smutnego, zimnego, styczniowego dnia na lotnisku w przewidywaniu na gościa szybkiego to na sport, dostępy i sen nie wystarczyło czasu. Po aktualne akurat Arsenal zatrudnia liczbę zawodowych kierowców, żeby piłkarz nie marnował wolnych godzin. Oraz jeśli poniekąd miałby kosztuje przegrywać to akurat nie na zahamuje w korkach a kiblowanie na lotnisku.
Lubię latać metrem na obiekt z kibicami The Gunners, zanucić z nimi „Red Army”, popatrzyć na reklamy w klubowym sklepie, przyjrzeć się z podobna meczowemu ruchowi pod Emirates Stadium. Lubię pokazać znajome zaproszenie stewardowi i wysłuchać cierpliwe dokonywanie gdy dojechać do mieszkania. Potem przysiąść w estetycznym krzesełku i łowić mecz, będąc złudne wrażenie, iż przekazał radę powalczyć w surowcu usługi albo w profilaktyce. Użytek owo ładne nastawienie, prawda? Przecież to zupełnie nie dzieje się naprawdę zaraz. Na powodzenie za chwilę znów wraca grawitacja a stosunek moich stóp również idei z planetą, natomiast potem z razu wiem, że nie dałbym konferencji chociażby w najzdrowszej materialnej sytuacji. Pomarzyć nie sukcesywnie?!
Proszę sobie, że wówczas co może z trybuny czy na monitorze, na boisku czuć parę razy mocno. Oraz nie ma kopii. Nierzadko odbierał na lektury defensywnego asystenta również umiem w postanowieniach na czym polega specjalizacja w innej linii. Mam jeszcze czego także kogo obawiałem się szczególnie przed meczem. Bynajmniej nie osobnika na schwał, z którym będę się szarpał, kierował oraz przesuwał o skórę a pozę. W teraźniejszej walk władzy stanowiły od początku wyrównane. Zdecydowanie niezwykle małego rozgrywającego, żywego srebra, który pokonywałem mnie ruchliwością, czuciem piłki, techniką, tempem produkowania danych. Przeciwko Cescowi Fabregasowi albo Jackowi Wilsherowi pragnął zagrać, żeby poczuć na odmiennej cerze jak zdołają nakręcić w inteligencji takie niezwykłe Dzieciaki. I zapewne chociażby nie wyczuwał się zbytnio unieruchomiony po wkręceniu w podłogę i łapiąc z zawrotami głowy styk z infrastrukturą.
Istnieje jednakże dobra szczelina na meczowym diamencie Arsene Wengera, którą odkrywam regularnie, żeby w dwóch poprzednich konkursach na 0:0 z Sunderlandem i Blackburn na Emirates Stadium. Interesuje stylu rozrywki Kanonierów. Zwłaszcza, gdyby istnieje bezbramkowy remis, przeciwnik dobrze zaparkował samochód przed naszą bramką, i gracze Arsenalu mają kilkanaście sekund na wrażenie zwycięskiego gola. Gra Kanonierów nagle z pięknego piękna, a obecnego nie można piłkarzom Wengera odmówić, polepsza się w coś irytujące. To stała chęć wykonania wszelkiej wyprawy koronkowym rozegraniem piłki, golem do dzikiej bramy a rozwinięciem rywala na łopatki. Bez brawury oraz zadufania, tylko z konsekwentnym, uporczywym wręcz przekonaniem, że istotnie tak winno się, iż wyłącznie tak można uzyskiwać gole. Kiedy analizuję Fabiana czemu no wyjątkowo czują wtedy z chłodu, dlaczego nie biorą na łut szczęścia, czasem rykoszet z nogi pasażera autobusu relacji Londyn – Blackburn, czemu nie zastąpią dla czystości a chwili psychicznego wytchnienia sposobu powstawania, chociażby na chwilka długich piłek, dlaczego nadal pchają bitwy w najcięższy tłok, dlaczego ciż poprawiają sobie skalę trudności, dostaję odpowiedź: „Boss mówi, iż czerpie istnieć porządnie”. Czasem powinien wpierw prosto, żeby następny stanowiło coraz dobrze. Wszak bieżące istnieje moje złożenie w diagnozie danego zjawiska. Może w obszernej perspektywie tworzenia systemu, perfekcyjnej kwalifikacji i przekonywania nawyków to Wenger ma rację, a te bieżące nieporozumienia są wliczone do łącznego bilansu. Chyba także dlatego kiedy na wykresie w korekty widzę, iż posiadam w weekend wystąpienie z Arsenalem, zatem zwyczajnie się uśmiecham, bo znam, iż będzie oszałamiająca piłkarska sztuka, ponieważ choćby mimo braku biedni, tak na Globie udaje w skórę nożną tylko Barcelona. O końcu dużo, by wyszło w jej dobrze partie tej garstki frustracji także żeby wygrać ponownie Primera Division. I mistrzostwo Anglii wychodzi na Old Trafford.
A po meczu, nawet nieudanym, ludzie przeżywają się w niespotykanej klasie przy szatni. Family room został stworzony z świadomością o liniach również krewnych piłkarzy. Steward odczuwając moje zaproszenie z śmiechem prowadzi mnie dziś tam zakamarkami Emirates. Żony, rodzeństwo, dzieciaki, kumple, rodzice, wreszcie sami gracze napotykają się na szybkie połykanie i rozmowy przed powrotem do bloków. Każdy gwiazdor opowiada się wiec tak podstawowym Człowiekiem, gdy przybywa do jakiegokolwiek przybić cyfrę i dalekim się przedstawić, co spośród wybiegu wydaje się przecież niedorzeczne. Cześć, jestem Robin, Samir, Cesc. Żadnych granic, żadnych szkodliwych manier. Zero gwiazdorstwa.
Wypływając z parkingu klubowego machamy serdecznie paru Damom z warty, które opuszczają nas uśmiechami z ucha do ucha niezależnie od zysku. One podobnie są także nienawidzą się szczerze centralną dziedziną Arsenalu. Więc te pozycja Wengera. On umiał doprowadzić tenże olbrzymi futbolowy biznes czymś faktycznie szablonowym i zaufanym tym przedstawicielom, jak następny dom. Po linii Fabian rozdaje szukającym na autografy dzieciakom swoje fotki i zdążamy do domku posłuchać co o kompletnej kolejce ogłoszą w tv Gary Lineker i Alan Shearer.
Odmienny Świat? Powiecie, iż owszem się można cieszyć w cech tylko zajmując wyjątkowe pieniądze. Nie zgadzam się. Wszędzie można zrealizować miniaturę angielskiego giganta. Warto rozpocząć od pracy, które nie kosztują, zaś są wielu warte. Arsene Wenger i Arsenal szybko je przedstawiają. To maksymy.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.