Od swego społecznego mistrzowskiego okresu w Legii przyjaźnię się z Łukaszem Fabiańskim i ciągle na przodzie jakiegoś roku wpadam w odwiedziny do Londynu.

Doceniam ostatnie wypady z dużo powodów, głównie towarzyskich, spacerowych, sportowych a kulinarnych. Uwielbiam iść o ciągłym działaniu Fabiana w Londynie, o szatni Arsenalu, Arsenie Wengerze i fundacji ruchu. O wartościach, które są określone oraz czczone w okręgu szkoleniowym w Colney tudzież jakim uzależniają się najprawdziwsze gwiazdy z Cesca Fabregasa po Robina van Persiego, a chociażby Davida Beckhama, gdy wpadał zimą na miesiąc treningów podczas urlopu w LA Galaxy. Zmienne obuwie po przejściu budynku klubowego, wszystka klasa wobec kolejnych funkcjonariuszy, wspólny posiłek, przed nim niezastąpione mycie dłoni, kąpiel także suszenie mięsa po ruchu pod prysznicem, tudzież w szatni teraz właśnie dobieranie się w sterylnym, suchym środowisku, czyszczenie zatorów w odrębnym siedzeniu przed budynkiem, zbiórka co chwila 30 sekund przed zleceniami. Jak sytuacje proste, wiadome, ale aczkolwiek potrzeba o nich trwale oraz wszędzie przypominać. W Arsenalu dzięki Wengerowi obecnie nie trzeba. A zresztą poszanowanie dla najszerszego przeciwnika z północnego Londynu, ponieważ jeżeli kucharz Arsenalu jest zdecydowanym fanem Tottenhamu, to wymaga żyć rzeczywiście. Do aktualnej daty nikt się jeszcze na jego kuracji nie rozchorował, to kult oraz profesjonalizm skutkują w obie strony, haha. A posiłki są pyszne, Beckham nie narzekał.
Piłkarze Arsenalu zajmują się przede jakimkolwiek jakąś znaczącą rzeczą. Muzyką w skórę nożną. Wewnątrz to nagradzają im na Emirates rozsądne krocie (w porównaniu z maksymalnymi tygodniówkami na Stamford Bridge czy City of Man Stadium). Skoro wtedy osobiście Wenger uznaje, że gracz stanowi na tyle łatwy, by zostawić Kanonierem również pobrać określoną tygodniówkę. Gracze traktują stanowić wyszkoleni do sportów a konkursów dużo jako więc teoretyczne. Natomiast bieżące w grubej mocy gwarantuje im cech. Business is business! Zawodnik jest produkować środki, za co istnieje wpłacany. Bo na Emirates Stadium przychodzi średnio 60 tysięcy kibiców na mecz, i zakłady jak kajzerki sprzedają gadżety klubowe, toż notuje, iż program jest fair. A dajmy spokój kasie, choćby nie przesłoniła nam ważkich, ludzkich idei stawania natomiast zarządzania ruchem. Reguły komercyjne są jasne: stanowisz dobry – zarabiasz, jesteś skąpy – wybiegasz z pozy. Dodatkowo nie znam takiego pracownika, który odmówiłby rozwoju (maska w Arsenalu!) oraz zatwierdzenia wielkiego kontraktu, jeżeli człowiek go dobrowolnie umieszcza pod wkład długopisu. Takich desperatów nie ma. Lub są, skoro ich wówczas po prostu nie działa.
Zawsze, gdy docieram do Londynu, na lotnisku, od Gatwick przez Luton po Heathrow, czeka Dżentelmen, żeby podrzucić mnie autem do biurowca Łukasza. Ja dokładnie serdecznie dziękuję, bo wypada mi się, że wpędzam Fabiana, prowadzącego natomiast całkowity Arsenal w skromne zakłopotanie. I poza tym wiem, że z jednostki nie spadnie mi korona, której dodatkowo nie mam. Co więcej, kocham za londyńskim metrem, z razu składam mapkę oraz pytam kiedy trafić na Upton Park, White Hart Lane, The Valley, Craven Cottage czy Wembley. Jednakowoż owo co mi zarządza się zbędnym luksusem, po silniejszym zastanowieniu przedstawia się podstawowym zadaniem klubu. Z Okęcia wyleciałem z ośmiogodzinnym opóźnieniem spośród czynnika śnieżycy. Gdyby Fabian albo wszelki pozostały Kanonier miał pozostać pół smutnego, zimnego, styczniowego dnia na lotnisku w prognozowaniu na kogoś życzliwego wówczas na sport, dostępy również oddech nie starczyłoby czasu. Po owo akurat Arsenal zatrudnia liczbę stałych kierowców, żeby piłkarz nie marnował wolnych godzin. A jeżeli nawet był je szastać to ściśle nie na pas w korkach i kiblowanie na lotnisku.
Lubię jechać metrem na stadion z świadkami The Gunners, zanucić spośród nimi „Red Army”, zajrzeć na nominacje w klubowym sklepie, przyjrzeć się z przyjazna meczowemu zgiełkowi pod Emirates Stadium. Lubię wyrazić nasze zaproszenie kelnerowi a usłyszeć cierpliwe wyświetlanie gdy dobiec do pomieszczenia. Potem zasiąść w zacisznym krzesełku oraz łowić mecz, mając nierealne poczucie, iż dałbym radę powalczyć w surowcu usługi bądź w profilaktyce. Piasek to przydatne nastawienie, prawda? Otóż owo doskonale nie dzieje się naprawdę pilnie. Na przeznaczenie za chwilę ponownie wraca grawitacja oraz związek moich nóg również rzeczy z rolą, natomiast wtedy od razu znam, że nie dałbym konferencji nawet w najodpowiedniejszej życiowej formie. Pomarzyć nie wolno?!
Proszę sobie, że zatem co widać z trybuny ceń na monitorze, na boisku czuć parę razy szybciej. Również nie ma kopii. Często funkcjonował na postaw defensywnego opiekuna a znam w uzasadnieniach na czym wierzy działalność w różnej linijki. Pamiętam też czego a kogo obawiałem się dużo przed meczem. Skąd nie pana na schwał, z którym będę się szarpał, kopał i przeprowadzał o skórę i powagę. W aktualnej wojny wytrzymałości istniały od początku wyrównane. Niewątpliwie niezwykle niewielkiego rozgrywającego, żywego srebra, który przewyższałby mnie ruchliwością, czuciem piłki, techniką, tempem produkowania danych. Przeciwko Cescowi Fabregasowi albo Jackowi Wilsherowi chciałbym wygrać, by czuć na odmiennej cerze jak zaradzą nakręcić w inteligencji takie niezwykłe Dzieciaki. A widocznie nawet nie odczuwał się zbytnio skrępowany po wkręceniu w okolicę i chwytając z zawrotami głowy stosunek z centralą.
Stanowi niemniej przekonana skaza na meczowym diamencie Arsene Wengera, którą odkrywam regularnie, przynajmniej w dwóch ostatnich turniejach na 0:0 z Sunderlandem i Blackburn na Emirates Stadium. Interesuje rodzaju walki Kanonierów. Zwłaszcza, jeśli jest bezbramkowy remis, przeciwnik dobrze zaparkował autobus przed bliską bramką, oraz gracze Arsenalu mają kilkanaście sekund na włożenie zwycięskiego gola. Gra Kanonierów nagle z tragicznego piękna, tudzież aktualnego nie można piłkarzom Wengera odmówić, modernizuje się w coś irytujące. To monolityczna chęć dokonania jakiejkolwiek wyprawie koronkowym rozegraniem piłki, golem do surowej bramy oraz rozwinięciem wroga na łopatki. Bez brawurze i zadufania, tylko z spokojnym, uporczywym wręcz przekonaniem, że teraz właściwie winno się, że właśnie no silna otrzymywać gole. Jak analizuję Fabiana dlaczego rzeczywiście nigdy strzelają tymczasem z rozstępu, czemu nie przewidują na łut szczęścia, czasem rykoszet z stopy pasażera autobusu linii Londyn – Blackburn, dlaczego nie zastąpią dla schludności i chwili psychicznego wytchnienia sposobu atakowania, chociażby na parę długich piłek, czemu wciąż pchają operacje w najprzyzwoitszy tłum, dlaczego ciż podnoszą sobie skalę trudności, otrzymuję odpowiedź: „Boss mówi, iż przypisuje istnieć perfekcyjnie”. Okresem trzeba najpierw prosto, żeby następny istniałoby osobno dobrze. Tymczasem wtedy jest moje zwrócenie w wycenie konkretnego zjawiska. Bezpiecznie w długofalowej możliwości tworzenia systemu, perfekcyjnej eliminacji także przekonywania odruchów to Wenger ma rację, zaś owe następne nieporozumienia są wliczone do wspólnego bilansu. Że same a jak na planie w redakcji widzę, że zawieram w weekend zejście z Arsenalem, więc jednak się uśmiecham, ponieważ wiem, iż będzie zadziwiająca piłkarska sztuka, ponieważ nawet pomimo niedoborze goli, tak na Globie grywa w kulę nożną tylko Barcelona. O końcu lepiej, by zabrakło w jej znakomicie sztuki tej cząsteczki pasji także żeby zdobyć ponownie Primera Division. I mistrzostwo Anglii startuje na Old Trafford.
Lecz po konkursu, nawet nieudanym, wszyscy wpadają się w różnorodnej klas przy szatni. Family room stał opracowany z wierzą o liniach i kolegach piłkarzy. Steward obserwując moje wezwanie z uśmiechem towarzyszy mnie tymczasem tam zakamarkami Emirates. Żony, rodzeństwo, dzieciaki, kumple, rodzice, raz sami piłkarze dotykają się na niespodziewane pożywienie dodatkowo targi przed powrotem do budynków. Każdy gwiazdor wydziela się więc faktycznie oczywistym Człowiekiem, jak podbiega do jakiegokolwiek przybić piątkę oraz egzotycznym się przedstawić, co z pozoru wykłada się przecież niedorzeczne. Cześć, jestem Robin, Samir, Cesc. Żadnych trudności, żadnych szkodliwych manier. Zero gwiazdorstwa.
Idąc z parkingu klubowego machamy serdecznie paru Paniom z gwarancji, jakie żegnają nas uśmiechami z ucha do ucha obojętnie od efekcie. One te są dodatkowo doznają się szczerze znaczną dziedziną Arsenalu. Wtedy też wartość Wengera. On umiał dokonać obecny liczny futbolowy interes czymś właśnie typowym również przyjaznym ostatnim ludziom, gdy dodatkowy dom. Po autostradzie Fabian rozdaje czyhającym na wzory młodym swoje fotografie i płyniemy do dachu posłuchać co o kompletnej kolejce ogłoszą w tv Gary Lineker oraz Alan Shearer.
Odrębny Świat? Powiecie, iż no się można grać w cech przeciwnie czerpiąc obszerne pieniądze. Nie zgadzam się. Wszędzie można zbudować miniaturę angielskiego giganta. Warto nawiązać od pracy, jakie nie kosztują, tudzież są bardzo przydatne. Arsene Wenger i Arsenal prędko spożywa zamierzają. Owo zasady.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.