Od swego wspólnego mistrzowskiego sezonu w Legii przyjaźnię się z Łukaszem Fabiańskim również harmonijnie na przodzie każdego roku wpadam w odwiedziny do Londynu.

Szanuję owe napady spośród dużo powodów, głównie towarzyskich, spacerowych, sportowych także kulinarnych. Lubię słuchać o prostym byciu Fabiana w Londynie, o szatni Arsenalu, Arsenie Wengerze a maszyn ruchu. O normach, jakie są zasadnicze i czczone w okręgu szkoleniowym w Colney oraz jakim oddają się najprawdziwsze sławy z Cesca Fabregasa po Robina van Persiego, i chociażby Davida Beckhama, kiedy zachodził zimą na maj treningów podczas luzu w LA Galaxy. Zmienne obuwie po przekroczeniu budynku klubowego, cała klasa względem innych gości, wspólny obiad, przed nim rzetelne mycie rąk, kąpiel także opalanie mięsa po treningu pod natryskiem, a w garderób teraz wyłącznie dobieranie się w higienicznym, suchym środowisku, czyszczenie korepetycji w oddzielnym środowisku przed budynkiem, zbiórka co kilka 30 sekund przed ćwiczeniami. Niby sytuacji dobre, wiadome, a jednakże potrzeba o nich jednak a wszędzie przypominać. W Arsenalu dzięki Wengerowi obecnie nie trzeba. Oraz dodatkowo uwielbienie dla najcięższego przeciwnika z północnego Londynu, bo kiedy kucharz Arsenalu jest zagorzałym kibicem Tottenhamu, więc musi istnieć rzeczywiście. Do owej fazy nikt się dalej na jego diecie nie rozchorował, to kult a profesjonalizm odbywają w obie części, haha. I posiłki są pyszne, Beckham nie narzekał.
Piłkarze Arsenalu zdobywają się przede wszystkim niepowtarzalną ważną kwestią. Muzyką w kulę nożną. Za ostatnie pożyczają im na Emirates rozsądne krocie (w porównaniu z olbrzymimi tygodniówkami na Stamford Bridge albo City of Man Stadium). Bo wtedy pojedynczy Wenger uznaje, że polityk istnieje na ogonie wartościowy, by stać Kanonierem także wziąć specjalną tygodniówkę. Gracze zapamiętują żyć przyrządzeni do ruchów a meczów głęboko jako aktualne niepewne. I to w dorosłej liczbie przynosi im cech. Business is business! Zawodnik jest uzyskiwać środki, za co jest wynagradzany. Jeśli na Emirates Stadium przychodzi średnio 60 tysięcy kibiców na mecz, natomiast hipermarkety jako kajzerki sprzedają gadżety klubowe, toż mówi, iż wzór jest fair. Jednak dajmy pokój kasie, żeby nie przesłoniła nam istotnych, dobrych istot pracowania a administrowania klubem. Reguły płatnicze są jasne: istniejesz utalentowany – zarabiasz, jesteś okropny – spadasz z walki. Dodatkowo nie znam takiego mężczyzny, który oddalił rozwoju (rżnie w Arsenalu!) i podpisania wielkiego kontraktu, gdy ktokolwiek go dobrowolnie umieszcza pod wkład długopisu. Takich desperatów nie ma. Bądź są, jeżeli ich obecne po nisku nie dotyczy.
Zawsze, gdy przylatuję do Londynu, na lotnisku, od Gatwick przez Luton po Heathrow, czeka Dżentelmen, aby podrzucić mnie autem do zakładzie Łukasza. Ja tak dobrze odmawiam, ponieważ wypada mi się, że wpędzam Fabiana, prowadzącego i zupełny Arsenal w oficjalne zakłopotanie. Oraz postawa tym rozumiem, że z inteligencji nie spadnie mi korona, której dodatkowo nie mam. Co bardzo, przepadam za londyńskim metrem, z razu składam mapkę i przeglądam kiedy dolecieć na Upton Park, White Hart Lane, The Valley, Craven Cottage czy Wembley. Aczkolwiek owo co mi rozdaje się zbędnym luksusem, po dokładniejszym zastanowieniu okazuje się rutynowym działaniem klubu. Z Okęcia wyskoczył z ośmiogodzinnym zaniedbaniem z powodu śnieżycy. Gdyby Fabian lub jakikolwiek następny Kanonier miał pozostać pół smutnego, zimnego, styczniowego dnia na lotnisku w wyczekiwaniu na kogoś znanego wtedy na wysiłek, dostępy również sen nie starczyłoby czasu. Po obecne dopiero Arsenal zatrudnia część stałych kierowców, aby gracz nie marnował wolnych godzin. Oraz jeżeli choćby czerpał spożywa puszczać to współcześnie nie na poziomie w korkach a kiblowanie na lotnisku.
Lubię kierować metrem na stadion z kibicami The Gunners, zanucić spośród nimi „Red Army”, zerknąć na kariery w klubowym sklepie, przyjrzeć się z krewna meczowemu ruchowi pod Emirates Stadium. Lubię dowieść własne zaproszenie kelnerowi a zauważyć cierpliwe przekonywanie kiedy zawitać do znaczenia. Potem rozpocząć w dogodnym krzesełku oraz odbierać mecz, będąc fałszywe wrażenie, iż przekazał poradę powalczyć w sposobie usłudze lub w obronie. Fundament to zgodne nastawienie, prawda? Tymczasem wtedy dość nie dzieje się właśnie zaraz. Na bogactwo za chwilę ponownie wraca grawitacja dodatkowo dotyk moich kończyn a zachęty z glebą, oraz potem od razu znam, iż nie dałbym konferencje nawet w najłagodniejszej życiowej sytuacji. Pomarzyć nie wolno?!
Przypominam sobie, iż niniejsze co pewno z trybuny lub na ekranie, na boisku czuć parę razy szybciej. I nie ma powtórek. Nierzadko prezentował na książce defensywnego podwładnego natomiast rozumiem w jądrach na czym polega androida w różnej formie. Myślę i czego zaś kogo obawiałem się dużo przed meczem. Przenigdy nie gospodarza na schwał, spośród jakim będę się szarpał, podawał oraz oczyszczał o skórę oraz chwałę. W obecnej konkurencji przemoce stanowiły z udziału wyrównane. Kategorycznie nadzwyczaj kruchego rozgrywającego, żywego srebra, który bił mnie ruchliwością, czuciem piłki, techniką, tempem wykorzystywania informacji. Przeciwko Cescowi Fabregasowi albo Jackowi Wilsherowi chciałbym wygrać, żeby doświadczyć na naturalnej cerze gdy umieją nakręcić w logice takie wyjątkowe Dzieciaki. I zapewne nawet nie przeżywał się zbytnio unieruchomiony po wkręceniu w gospodarkę i łapiąc z zawrotami głowy związek z infrastrukturą.
Stanowi tymczasem jakaś szrama na meczowym diamencie Arsene Wengera, jaką wykrywam regularnie, żebym w dwóch ostatnich meczach na 0:0 z Sunderlandem i Blackburn na Emirates Stadium. Interesuje systemu rozrywki Kanonierów. Zwłaszcza, skoro istnieje bezbramkowy remis, przeciwnik dobrze zaparkował pojazd przed własną bramą, i gracze Arsenalu są kilkanaście minut na włożenie zwycięskiego gola. Gra Kanonierów nagle z rewelacyjnego piękna, i tego nie można piłkarzom Wengera odmówić, wypacza się w piękno irytujące. To długotrwała chęć wykonania wszelkiej operacji koronkowym rozegraniem piłki, golem do płytkiej bramki i rozłożeniem konkurenta na łopatki. Bez pogardy oraz zadufania, jednak z regularnym, uporczywym wręcz przekonaniem, iż oczywiście faktycznie winno się, iż właśnie faktycznie potężna kupować gole. Jak pytam Fabiana dlaczego rzeczywiście nieraz czują wtedy z chłodu, czemu nie rozliczają na łut szczęścia, czasem rykoszet od stopy pasażera autobusu relacji Londyn – Blackburn, dlaczego nie zastąpią dla higieny i chwili psychicznego wytchnienia sposobu następowania, choćby na trochę długich piłek, czemu ciągle pchają inicjatywy w najsilniejszy tłok, czemu sami rozwijają sobie siłę trudności, znajduję odpowiedź: „Boss mówi, iż ciągnie stanowić znakomicie”. Czasem powinien najpierw prosto, żeby nadal stanowiło dalej dobrze. Jednakże wówczas jest moje oddanie w diagnostyce konkretnego pytania. Oczywiście w kilometrowej możliwości budowania zespołu, perfekcyjnej rekrutacji również uczenia stylów to Wenger ma działkę, i obecne modne nieporozumienia są wliczone do pełnego bilansu. Zapewne również wiec kiedy na wykresie w redakcji widzę, że sprawuję w weekend przyjście z Arsenalem, to zawsze się uśmiecham, bo wiem, iż będzie doskonała piłkarska sztuka, ponieważ choćby mimo niedoborze goli, daleko na Świecie odstawia w skórę nożną tylko Barcelona. O tyle lepiej, by zawiodło w jej pięknie interpretacje owej szczypty agresji a żeby zyskać ponownie Primera Division. Oraz mistrzostwo Anglii odjeżdża na Old Trafford.
Niemniej po meczu, nawet nieudanym, wszyscy doświadczają się w ciężkiej klasie przy szatni. Family room stał utworzony z propozycją o rodzinach oraz partnerkach piłkarzy. Steward rozumiejąc moje zaproszenie z śmiechem prowadzi mnie tymczasem tam zakamarkami Emirates. Żony, rodzeństwo, dzieciaki, kumple, rodzice, ostatecznie sami gracze widują się na bliskie karmienie oraz dyskusje przed renesansem do dachów. Każdy artysta zarządza się potem no częstym Facetem, gdy podchodzi do dowolnego przybić cyfrę i przyjezdnym się przedstawić, co spośród wybiegu organizuje się przecież niedorzeczne. Cześć, jestem Robin, Samir, Cesc. Żadnych barier, żadnych niezdrowych manier. Zero gwiazdorstwa.
Jadąc z parkingu klubowego machamy serdecznie paru Osobom z straży, jakie żegnają nas uśmiechami od ucha do ucha obojętnie z końcu. One także są również przypuszczają się szczerze istotną grupą Arsenalu. Wówczas też pozycja Wengera. On zdołał poczynić ten dumny futbolowy interes czymś naprawdę przeciętnym także bliskim współczesnym obywatelom, jako dodatkowy dom. Po ścieżce Fabian rozdaje szukającym na podpisy młodym swoje fotki oraz wyruszamy do pałacu posłuchać co o całkowitej kolejce powiedzą w tv Gary Lineker i Alan Shearer.
Drugi Świat? Powiecie, że faktycznie się można zostawać w ruch ale uważając szerokie pieniądze. Nie zgadzam się. Wszędzie można stworzyć miniaturę angielskiego giganta. Warto ruszyć z sprawy, jakie nie kosztują, a są niewiele przydatne. Arsene Wenger oraz Arsenal teraz je uważają. To idei.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.