Od własnego ogólnego mistrzowskiego okresu w Legii przyjaźnię się z Łukaszem Fabiańskim oraz prosto na przodu wszystkiego roku znajduję w odwiedziny do Londynu.

Uwielbiam te wypady z dużo względów, głównie towarzyskich, spacerowych, sportowych również kulinarnych. Uwielbiam słuchać o dziennym życiu Fabiana w Londynie, o szatni Arsenalu, Arsenie Wengerze również koordynacji klubu. O zasadach, jakie są pewne oraz wyznawane w środku treningowym w Colney natomiast którym przystosowują się największe gwiazdy z Cesca Fabregasa po Robina van Persiego, i nawet Davida Beckhama, gdy wchodziłem zimą na maj wysiłków podczas spoczynku w LA Galaxy. Zmienne obuwie po przejściu budynku klubowego, wszystka kultura wobec nowych ludzi, wspólny obiad, przed nim rzetelne mycie rąk, kąpiel i wysuszanie mięsa po ruchu pod natryskiem, i w garderoby obecnie zaledwie kruszenie się w higienicznym, suchym otoczeniu, czyszczenie korków w fachowym mieszkaniu przed pałacem, zbiórka co bynajmniej 30 minut przed zatrudnieniami. Jak sytuacje proste, wiadome, ale natomiast powinien o nich zazwyczaj oraz wszędzie przypominać. W Arsenalu dzięki Wengerowi teraz nie trzeba. A również uznanie dla największego rywala z północnego Londynu, ponieważ kiedyś kucharz Arsenalu jest upartym sympatykiem Tottenhamu, wtedy potrzebuje być istotnie. Do obecnej fazy nikt się też na jego wypłacie nie rozchorował, więc podziw oraz profesjonalizm wpływają w obie części, haha. A obiady są pyszne, Beckham nie narzekał.
Piłkarze Arsenalu poruszają się przede wszelkim indywidualną bieżącą rzeczą. Sztuką w kulę nożną. Zbytnio ostatnie zakładają im na Emirates rozsądne krocie (w zderzeniu z silnymi tygodniówkami na Stamford Bridge czy City of Man Stadium). Ponieważ toż goły Wenger uznaje, iż polityk jest na rewersie niezawodny, żeby pozostać Kanonierem również odebrać dokładną tygodniówkę. Piłkarze pamiętają istnieć wymyśleni do aerobików a turniejów odpowiednio jak owo dopuszczalne. Zaś ostatnie w wielkiej rozpiętości obiecuje im związek. Business is business! Zawodnik ma tworzyć środki, za co jest wpłacany. Skoro na Emirates Stadium przychodzi średnio 60 tysięcy kibiców na mecz, natomiast biznesy jak kajzerki sprzedają gadżety klubowe, to notuje, że organizm jest fair. Ale dajmy pokój kasie, iżby nie przesłoniła nam głównych, ludzkich reguł funkcjonowania oraz aplikowania klubem. Reguły pieniężne są jasne: istniejesz wspaniały – zarabiasz, jesteś niedobry – wyruszasz z rozrywki. Notabene nie znam takiego kogoś, który odmówiłby rozwoju (rżnie w Arsenalu!) oraz zatwierdzenia wysokiego kontraktu, kiedy ktokolwiek go dobrowolnie poddaje pod wkład długopisu. Takich desperatów nie ma. Ewentualnie są, jeśli ich bieżące po nisku nie działa.
Jednak, gdy lecę do Londynu, na lotnisku, od Gatwick poprzez Luton po Heathrow, czeka Dżentelmen, żeby podrzucić mnie autem do kwadratu Łukasza. Ja tak dobrze dziękuję, bo opowiada mi się, iż gromadzę Fabiana, prowadzącego oraz skończony Arsenal w dorosłe zakłopotanie. Oraz wyjąwszy tym znam, iż spośród orientacji nie wypadnie mi korona, której ponadto nie mam. Co więcej, szaleję za londyńskim metrem, z razu stawiam mapkę oraz komentuję jak dojść na Upton Park, White Hart Lane, The Valley, Craven Cottage czy Wembley. Jednak zatem co mi sypie się zbędnym luksusem, po głębszym zastanowieniu ujawnia się zasadniczym działaniem klubu. Z Okęcia wyleciałem z ośmiogodzinnym zaniedbaniem z początku śnieżycy. Gdyby Fabian czy każdy nowy Kanonier miał przesiedzieć pół smutnego, zimnego, styczniowego dnia na lotnisku w egzekwowaniu na kogoś naszego ostatnie na ruch, dostępy a sen nie wystarczyło czasu. Po toż akurat Arsenal zatrudnia część stałych kierowców, aby gracz nie marnował wolnych godzin. Natomiast skoro poniekąd zapamiętywał je sypać to ściśle nie na goszczenie w zatorach oraz kiblowanie na lotnisku.
Lubię kierować metrem na stadion z świadkami The Gunners, zanucić spośród nimi „Red Army”, spojrzeć na popularyzacje w klubowym sklepie, przyjrzeć się z zaufana meczowemu ruchowi pod Emirates Stadium. Lubię przedstawić proste zaproszenie kelnerowi i pojąć cierpliwe informowanie kiedy zawędrować do pomieszczenia. Potem przysiąść w dostępnym krzesełku oraz wchłaniać mecz, mając fałszywe poczucie, że dałbym konferencję powalczyć w materiale ochrony albo w profilaktyce. Teren toż wyborne nastawienie, prawda? Ale owo wcale nie dzieje się tak już. Na dobro za chwilę ponownie wraca grawitacja i stosunek moich kończyn również nauki z glebą, oraz potem od razu wiem, że nie dałbym porady choćby w najłatwiejszej życiowej formie. Pomarzyć nie sukcesywnie?!
Proszę sobie, że wtedy co pewno z trybuny pożądaj na monitorze, na boisku czuć parę razy już. Także nie ma kopii. Nierzadko przegrywał na wielkości defensywnego obrońcy także rozumiem w stworzeniach na czym liczy posada w przeciwnej formie. Mam dodatkowo czego oraz kogo obawiałem się daleko przed meczem. Zupełnie nie chłopa na schwał, spośród którym będę się szarpał, kierował oraz przepychał o skórę oraz kondycję. W tejże rozgrywki presji stanowiły od początku wyrównane. Zdecydowanie niezwykle małego rozgrywającego, żywego srebra, który dominował mnie ruchliwością, czuciem piłki, techniką, tempem wykorzystywania informacjach. Przeciwko Cescowi Fabregasowi albo Jackowi Wilsherowi pragnął zagrać, by uczuć na subiektywnej postaci jak sprostają namieszać w inteligencji takie dobre Dzieciaki. A podobno nawet nie wyczuwał się zbytnio unieruchomiony po wkręceniu w krainę i łapiąc z zawrotami głowy łącznik z substancją.
Jest zawsze prawdziwa usterka na meczowym diamencie Arsene Wengera, którą patrzę regularnie, żeby w dwóch nowych pojedynkach na 0:0 z Sunderlandem i Blackburn na Emirates Stadium. Dotyczy środka walki Kanonierów. Zwłaszcza, jak istnieje bezbramkowy remis, przeciwnik dobrze zaparkował pojazd przed bliską bramą, oraz piłkarze Arsenalu posiadają kilkanaście sekund na wbicie zwycięskiego gola. Gra Kanonierów nagle z tragicznego piękna, oraz obecnego nie można piłkarzom Wengera odmówić, dostosowuje się w piękno irytujące. To chroniczna chęć wykończenia wszystkiej akcji koronkowym rozegraniem piłki, golem do naturalnej furtki a rozwinięciem rywala na łopatki. Bez nonszalancji oraz zadufania, przecież z równym, uporczywym wręcz przekonaniem, że odpowiednio tak winno się, że zaledwie naturalnie potężna uzyskiwać gole. Kiedy analizuję Fabiana czemu tak wcale czują to z rozstępu, czemu nie biorą na łut szczęścia, czasem rykoszet od nogi pasażera autobusu linii Londyn – Blackburn, czemu nie zastąpią dla schludności i chwili psychicznego wytchnienia sposobu następowania, nawet na parę dużych piłek, dlaczego ciągle pchają akcje w najstraszniejszy tłok, czemu jedni powiększają sobie moc trudności, otrzymuję odpowiedź: „Boss mówi, że cierpi istnień rewelacyjnie”. Okresem potrzeba wpierw dokładnie, aby po było wiecznie piękniej. Ale zatem jest moje oddanie w diagnozie konkretnego wydarzenia. Może w cienkiej możliwości budowania systemu, perfekcyjnej rekrutacji i dowodzenia nałogów to Wenger ma rację, zaś ostatnie kolejne potknięcia są wliczone do całkowitego bilansu. Widać same więc jak na planu w korekty widzę, iż wynoszę w weekend widzenie z Arsenalem, toż niezmiennie się uśmiecham, ponieważ wiem, że będzie niewiarygodna piłkarska sztuka, bowiem choćby pomimo niedoborze biedni, daleko na Świecie gra w piłkę nożną tylko Barcelona. O tyle daleko, by zabrakło w jej super partii tej szczypty irytacji a by zdobyć ponownie Primera Division. A mistrzostwo Anglii startuje na Old Trafford.
Tymczasem po konkursu, nawet nieudanym, ludzie widzą się w przestronnej klas obok szatni. Family room stał sprawiony z sądzą o liniach również towarzyszy piłkarzy. Steward rozumiejąc moje wezwanie z śmiechem towarzyszy mnie tak tam zakamarkami Emirates. Żony, rodzeństwo, dzieciaki, kumple, rodzice, wreszcie sami piłkarze przeżywają się na natychmiastowe kosztowanie również układy przed renesansem do kwadratów. Każdy gwiazdor płaci się następnie tak podstawowym Facetem, jak prowokuje do jakiegokolwiek przybić cyfrę i obojętnym się przedstawić, co z wybiegu wychodzi się przecież niedorzeczne. Cześć, jestem Robin, Samir, Cesc. Żadnych trudności, żadnych niezdrowych manier. Zero gwiazdorstwa.
Wyjeżdżając z parkingu klubowego machamy serdecznie kilku Babkom z straże, jakie żegnają nas uśmiechami od ucha do ucha obojętnie z sukcesu. One oraz są i przewidują się naprawdę pokaźną częścią Arsenalu. Więc tamte waga Wengera. On władał zrobić obecny zdrowy futbolowy interes czymś właśnie codziennym także przyjaznym owym starcom, gdy tamten dom. Po drodze Fabian rozdaje polującym na oryginały dzieciakom swoje fotki oraz latamy do kwadratu posłuchać co o całej kolejce napiszą w tv Gary Lineker oraz Alan Shearer.
Różny Świat? Powiecie, iż właśnie się można grać w ruch lecz odczuwając niesamowite pieniądze. Nie zgadzam się. Wszędzie można zbudować miniaturę angielskiego giganta. Warto otworzyć od dziedzin, które nie kosztują, oraz są nic cenne. Arsene Wenger i Arsenal poprzednio je władają. To treści.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.