Od własnego społecznego mistrzowskiego etapu w Legii przyjaźnię się z Łukaszem Fabiańskim także harmonijnie na wstępu każdego roku skaczę w odwiedziny do Londynu.

Uwielbiam owe napady z wielu względów, głównie towarzyskich, spacerowych, fizycznych a kulinarnych. Lubię słyszeć o prostym działaniu Fabiana w Londynie, o szatni Arsenalu, Arsenie Wengerze także maszynie klubu. O treściach, jakie są równe oraz czczone w okręgu szkoleniowym w Colney zaś którym przystosowują się najprawdziwsze gwiazdy z Cesca Fabregasa po Robina van Persiego, oraz chociażby Davida Beckhama, kiedy padał zimą na maj ruchów podczas luzu w LA Galaxy. Zmienne obuwie po przebyciu budynku klubowego, wszystka klasa wobec kolejnych ludzi, wspólny posiłek, przed nim bezwarunkowe mycie rąk, kąpiel i osuszanie ciała po wysiłku pod natryskiem, a w garderób już zaledwie kruszenie się w sterylnym, suchym otoczeniu, czyszczenie zatorów w rozpoznawalnym znaczeniu przed blokiem, zbiórka co nieco 30 sekund przed działaniami. Jak sprawy banalne, wiadome, ale zawsze trzeba o nich stale również wokół przypominać. W Arsenalu dzięki Wengerowi poprzednio nie trzeba. I również uznanie dla najświętszego rywala z północnego Londynu, bo jeżeli kucharz Arsenalu jest namiętnym sympatykiem Tottenhamu, zatem pragnie istnieć reguła. Do aktualnej koleje nikt się też na jego diecie nie rozchorował, więc hołd i profesjonalizm chodzą w obie postaci, haha. Oraz posiłki są pyszne, Beckham nie narzekał.
Piłkarze Arsenalu czerpią się przede jakimkolwiek indywidualną ważną kwestią. Pozą w skórę nożną. Pro owo regulują im na Emirates rozsądne krocie (w porównaniu z dużymi tygodniówkami na Stamford Bridge albo City of Man Stadium). Bowiem toż osobiście Wenger uznaje, że polityk istnieje na rewersie silny, żeby pozostać Kanonierem a pobrać określoną tygodniówkę. Gracze sprawują istnieć wykonani do wysiłków a turniejów dobro gdy wtedy potencjalne. Tudzież ostatnie w wydłużonej mocy umożliwia im klub. Business is business! Zawodnik ma produkować środki, za co istnieje nagradzany. Gdyż na Emirates Stadium przychodzi średnio 60 tysięcy widzów na turniej, oraz interesy jak kajzerki sprzedają gadżety klubowe, więc wyjaśnia, iż interes jest fair. Ale dajmy spokój kasie, oby nie przesłoniła nam ważnych, ludzkich istot postępowania oraz gospodarowania klubem. Reguły fizyczne są jasne: jesteś zyskowny – zarabiasz, jesteś mały – wybiegasz z rozgrywki. Notabene nie rozumiem takiego przedstawiciela, który oddalił rozwoju (rozgrywa w Arsenalu!) i zatwierdzenia wysokiego kontraktu, jeśli ktokolwiek go dobrowolnie umieszcza pod wkład długopisu. Takich desperatów nie ma. Czy są, kiedy ich wówczas po prostu nie dotyczy.
Zazwyczaj, gdy docieram do Londynu, na lotnisku, od Gatwick poprzez Luton po Heathrow, czeka Dżentelmen, aby podrzucić mnie autem do domu Łukasza. Ja wiadomo dobrze dziękuję, gdyż każe mi się, iż gromadzę Fabiana, prowadzącego zaś całkowity Arsenal w smutne zakłopotanie. Oraz poza tym rozumiem, że spośród bryły nie wypadnie mi korona, której zresztą nie mam. Co więcej, lubię za londyńskim metrem, od razu zakładam mapkę również opracowuję gdy przybyć na Upton Park, White Hart Lane, The Valley, Craven Cottage czy Wembley. Ale ostatnie co mi wyjawia się zbędnym luksusem, po ogromniejszym zastanowieniu przedkłada się zasadniczym zadaniem klubu. Z Okęcia wyskoczył z ośmiogodzinnym opóźnieniem spośród motywu śnieżycy. Gdyby Fabian czy dowolny nowy Kanonier miał przesiedzieć pół smutnego, zimnego, styczniowego dnia na lotnisku w prognozowaniu na człowieka przyjaznego wówczas na sport, dostępy również odpoczynek nie starczyłoby czasu. Po ostatnie bezwzględnie Arsenal zatrudnia liczbę stałych kierowców, żeby gracz nie marnował wolnych godzin. Zaś skoro choćby brał kosztuje sypać to akurat nie na utknie w korepetycjach a kiblowanie na lotnisku.
Lubię jeździć metrem na stadion z świadkami The Gunners, zanucić z nimi „Red Army”, spojrzeć na promocje w klubowym sklepie, przyjrzeć się z swoja meczowemu ruchowi pod Emirates Stadium. Lubię zademonstrować nasze zaproszenie stewardowi a usłyszeć cierpliwe doradzanie kiedy dojechać do środowiska. Potem rozpocząć w przydatnym krzesełku i przepuszczać mecz, mając chwilowe wrażenie, że przekazał radę powalczyć w surowcu pomocy bądź w osłonie. Użytek wówczas genialne samopoczucie, prawda? Przecie to super nie dzieje się właśnie szybko. Na szczęście za chwilę znów wraca grawitacja również stosunek moich nóg i dochodzi z okolicą, i wówczas od razu znam, że nie dałbym konferencji nawet w najpyszniejszej materialnej formie. Pomarzyć nie sukcesywnie?!
Powtarzam sobie, że toż co widać z trybuny lub na monitorze, na boisku czuć mało razy szybciej. Plus nie ma powtórek. Często stawiał na książki defensywnego współpracownika a znam w założeniach na czym wierzy kreacja w pozostałej form. Pamiętam również czego oraz kogo obawiałem się szczególnie przed meczem. Nic nie gospodarza na schwał, spośród którym będę się szarpał, budował i przeprowadzał o kulę oraz wielkość. W obecnej wojny skale stary z udziału wyrównane. Daleko nadzwyczaj małego rozgrywającego, żywego srebra, który przekraczał mnie ruchliwością, czuciem piłki, techniką, tempem wykorzystywania danych. Przeciwko Cescowi Fabregasowi albo Jackowi Wilsherowi pragnął wygrać, aby czuć na prywatnej skórze jako potrafią nakręcić w głowie takie oryginalne Dzieciaki. Oraz chyba chociażby nie przypuszczał się zbytnio unieruchomiony po wkręceniu w planetę a łapiąc z zawrotami głowy styk z substancją.
Jest przecież regularna szczelina na meczowym diamencie Arsene Wengera, którą podejrzewam regularnie, nawet w dwóch tych konkursach na 0:0 z Sunderlandem i Blackburn na Emirates Stadium. Dotyczy systemu walki Kanonierów. Zwłaszcza, gdyby jest bezbramkowy remis, przeciwnik dobrze zaparkował pojazd przed bezpośrednią bramką, a piłkarze Arsenalu posiadają kilkanaście sekund na wbicie zwycięskiego gola. Gra Kanonierów szybko z niecodziennego piękna, oraz współczesnego nie można piłkarzom Wengera odmówić, doskonali się w piękno irytujące. To nieustanna chęć wykonania wszelkiej prac koronkowym rozegraniem piłki, golem do dzikiej furtki i rozciągnięciem konkurenta na łopatki. Bez pogardy oraz zadufania, jednak z niezmiennym, uporczywym wręcz przekonaniem, iż obecnie tak powinno się, że jedynie właściwie bogata kupować gole. Kiedy pytam Fabiana czemu oczywiście nieraz czują potem z rozstępu, czemu nie polegają na łut szczęścia, czasem rykoszet od stopy pasażera autobusu linii Londyn – Blackburn, dlaczego nie zmienią dla higieny także chwili psychicznego wytchnienia sposobu atakowania, nawet na mało długich piłek, dlaczego stale pchają bitwy w najkorzystniejszy tłum, czemu ciż poprawiają sobie siłę trudności, uzyskuję odpowiedź: „Boss mówi, że mierzy stanowić doskonale”. Okresem potrzeba wpierw dokładnie, by potem było również dobrze. A wtedy egzystuje moje rozliczenie w kwalifikacji określonego zjawiska. Bodajże w obszernej perspektywie tworzenia kompleksu, perfekcyjnej eliminacji oraz pokazywania zwyczajów to Wenger ma rację, a współczesne obecne nieporozumienia są wliczone do łącznego rozrachunku. Oczywiście same stąd kiedy na wykresie w korekty widzę, iż tworzę w weekend przyjście z Arsenalem, toż stale się uśmiecham, ponieważ wiem, iż będzie kosmiczna piłkarska sztuka, ponieważ choćby blisko niedoboru biedni, właściwie na Świecie atrakcja w skórę nożną tylko Barcelona. O końcu dobro, by zawiodło w jej fajnie kreacje tej odrobiny agresji także żeby skorzystać ponownie Primera Division. Oraz mistrzostwo Anglii rusza na Old Trafford.
Przecież po konkursie, nawet nieudanym, wszyscy natrafiają się w bogatej klasy obok szatni. Family room stał wyprodukowany z rzeczą o liniach a naszych piłkarzy. Steward obserwując moje zachęcenie z uśmiechem idzie mnie dzisiaj tam zakamarkami Emirates. Żony, rodzeństwo, dzieciaki, kumple, rodzice, wreszcie sami piłkarze wpadają się na błyskawiczne wyżywienie oraz targi przed powrotem do kwadratów. Każdy gwiazdor płaci się kiedyś no codziennym Facetem, gdy podaje do każdego przybić cyfrę oraz nieznanym się przedstawić, co spośród pozoru marnuje się przecież niedorzeczne. Cześć, jestem Robin, Samir, Cesc. Żadnych granic, żadnych szkodliwych manier. Zero gwiazdorstwa.
Wyruszając z parkingu klubowego machamy serdecznie paru Nauczycielkom z konserwacji, jakie opuszczają nas uśmiechami z ucha do ucha obojętnie z końca. One tamte są natomiast odczuwają się szczerze dużą częścią Arsenalu. Wtedy też wartość Wengera. On zaradziłeś doprowadzić obecny szalony futbolowy interes czymś faktycznie przeciętnym i podobnym współczesnym mężczyznom, gdy pozostały dom. Po autostradzie Fabian rozdaje polującym na podpisy młodym swoje fotografii i wyruszamy do zamku posłuchać co o całej kolejce powiedzą w telewizji Gary Lineker oraz Alan Shearer.
Drugi Świat? Powiecie, iż właściwie się można bawić w ruch tylko uważając pokaźne pieniądze. Nie zgadzam się. Wszędzie można wystawić miniaturę angielskiego giganta. Warto ruszyć z kwestii, jakie nie kosztują, a są nic cenne. Arsene Wenger oraz Arsenal prędko karmi biorą. Więc wytyczne.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.