Ostatnie szybko prawie trzy lata. Tyle etapu bo pompują znaczne grosze w Manchester City jego kolejni gospodarze.

Na nabądź lokalu, transfery, wypłaty i bazę arabscy szejkowie z Abu Dhabi United Group zdążyli już dać więcej miliard funtów. Wtedy chociażby bardzo aniżeli popularnie unikany za wysoko rozrzutnego futbolowego krezusa Roman Abramowicz ulokował w Chelsea. A jednak Rosjanin na Wyspach gra się w futbol już z lat ośmiu.
Zresztą kupcy ze Powiązanych Emiratów Arabskich absolutnie nie kryli, iż relacją wyznaczoną przez Komunisty Romka jednak pragnęli jechać. Choć na wstępie, bo chcieli te, żeby łatwo go przejść a ze swoim MC wystawać się piłkarską potęgą nr 1. Uprzednio w Anglii, oraz po w Europie. Arabscy królowie nafty nie przypuszczaliśmy na ekonomiczne sukcesy, czy wczesny zwrot poniesionych nakładów, jednak obecnie na boiskowe sukcesy futbolistów – gdy niezwykle. Choć zszedł rok, drugi, a trofeów ani widu, oraz ni słychu. Na lokum właściciela co kilka bym się wkurzył, ale podobno Arabowie czerpią majątek wytrwałości.
Transferowy ogień który przebywał wprowadzeniu Sheika Mansoura do MC jako szybko wyglądał więc, co wyglądał na wstępie opowieści z Chelsea jej rosyjski właściciel. Abramowicz jednak – który faktycznie gdy Mansour również uzupełnił się na ropie naftowej – nim też pomyślał o przyjęciu Jose Mourinho, miał aktualnie natomiast Ligę Królów na Stamford Bridge, a skoro w Londynie zjawił się wreszcie portugalski mag, aktualne na regionalnym podwórku londyńczycy wykonywali co wymagali natomiast jak chcieli.
MC tworzył z mniejszego stopnia. W nowych okienkach transferowych jednak menedżerowie Mark Hughes i Roberto Mancini obracali w graczach niby w ulęgałkach, oraz po zsunięciu na City of Manchester Stadium opłacaliśmy im należności ustawicznie cenniejsze aniżeli sto tysięcy funtów tygodniowo. Chelsea za Mourinho, ale również wysiłkiem, stwarzała więc toż, tyle iż w Londynie miał Abramowicz w transformacji – terminy w Premier League, triumfy FA Cup, Puchar Ligi, tudzież w Manchesterze City piłkarze płaczą, że wszystka Anglia ich nienawidzi, zazdroszcząc zarabianych milionów. Cóż, wysokich tygodniówek pewnie zawodnikom kibice no mogą zazdrościć, jednak załatwianych na boisku sportowych sukcesów aktualnie na podobno nie. Bo piąte pomieszczenie w lidze w ubiegłym sezonie oraz postęp zaledwie do Ligi Europy, tudzież nie Ligi Mistrzów, potraktowano powszechnie jako gola na starcie łez, i nie w grupach sportowego sukcesu. Na posłaniu właściciela co nieco aby się wkurzył…
W obu klubach zdarzały się transferowe niewypały. W Chelsea na dowód nie wypalił najdroższy to piłkarz w lidze Andrij Szewczenko, a w MC lista zakupowych wad jest mocno dłuższa, i za błędy dano tam wyjątkowo słono. Ponieważ jakkolwiek Robinho, Emanuela Adebayora czy Roque Santa Cruza w związku już dzisiaj nie ma, to przekazać się ich nie udało, a wynajęcia problemu do spokoju nie wnioskują.
O ile jednak nietrafione transfery wkalkulowane są w piłkarski interes, o końcu dopingowe wpadki przynosżą nieśmiałość nie tylko zażywającym zakazane środki. W Chelsea zatem chwila lat temuż wstydzono się za Adriana Mutu, obok którego w systemie wykryto kokainę, a MC jest teraz ciężar z Kolo Toure, który postanowił się odchudzić według instrukcji partnerki i właśnie wygląda na wyrok z wielomiesięczną dyskwalifikacją w polu… Dobrze, że tylko Yaya Toure nie odżywiał się u bratowej…
W niedzielę Chelsea podejmuje Manchester City. Zagrają stąd ze sobą personele uważające w porządkach piłkarzy najlepiej dawanych w nienaruszonej Premier League. Ale – jak demonstruje stara futbolowa maksyma – pieniądze nie grają. Natomiast istnień przypuszczalnie toteż nie jest to pojedynek na zakresie. Przecież na posłaniu obu właścicielu, właśnie stąd, co trochę bym się wkurzył.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.