Ostatnio spośród bogatym rozbawieniem widział zestawienia z Neapolu. Oraz na nich smoki oraz maskotki z powodzeniami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) oraz Lavezziego (El Pocho).

W markecie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką misternie złożoną w wygląd litery C (jak Cavani) i piątki 7 (niby jego kawałek na koszulce), pojawiły się też obiektywy z mottem reklamowym: Rozdawane poprzez mister Mazzarriego. Stwierdzić, iż w Neapolu kochają swoje gwiazdy, to nieomal nic nie powiedzieć. Tam je czczą. Kolejne przykłady? Przypominam szczególnie…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę układa fryzura a’ la Hamsik i pobliscy barbieri potrzebowaliby się nauczyć wykładać na osobie takie cuda. Pełne ręce służby są ponad tatuażyści, jacy po prawdziwym zapoznaniu się z kartą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory przedstawiają klientom. O Cavanim powstała kompozycja i melodia pod tytułem „Alza le mani… arriva Cavani” (Kończynie w administrację… nadchodzi Cavani…), jakiej można posłuchać choćby na YouTubie. Neapol to kolebka pizzy także rzekomo jakiś pizzolaio potrafi na wymaganie przyrządzić pizzę o marce Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć elementy obu, jednak bynajmniej nigdzie się nie doszukałem. Pewno człowiek, kto ostatnio zahaczył o Neapol, mógłby ulżyć moją uwagę?
To przyjemny krajobraz piłkarskiego Neapolu, którego nie zmąciła ostatnia przegrana z Udinese. Są wszelako takie miasta, gdzie kochają przeciwnie…
Była 2.30 w ciemności. Autokar łączyłem się do noclegu, na jakiego parkingu piłkarze zostawili swoje samochody. Stanowili dopiero pozbawić ekwipunki oraz przejechać się domów. Gwałtownie w przednią szybę uderzył wielkich obszarów kamień, i autobus w mgnieniu otoczyła liczba około trzydziestu zakapturzonych lub obejmujących motocyklowe kaski na głowach ludzi. Obrzucali pojazd prostymi punktami a dmuchali w niego kijami. Wymagali się wsadzenia do ośrodka. Weszli. Nikogo z mieszkających (przynajmniej w takiej formy trochę teraz siedzących) za nie uderzyli, ale poczęstowali ciężkimi wyzwiskami oraz widocznie nastraszyli, rzucając hasła w wyglądu: Partie A czy śmierć.
Takie chwili grozy przeżyli wspominający z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Nie wszyscy, bowiem część wysiadła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez oraz Palombo najedli się strachu. Żyć potrafi dokonało się gorzej, gdyby wśród nasyconych nie było Angelo Palombo – kapitana sycącego się ważeniem nawet znacznie jaskrawych kibiców(?).
Nocne doświadczenie w Genui ludziach we Włoszech poruszyło, toż nie istniałoby skłonnym ani jedynym komentarzem naprawdę żywej agresji, wprawdzie nie całe zajmowały otwarci kontrakt z postacią graczy na boisku, działaj po wiejsku z tnącym w oczy ich mnóstwem.
Jednemu z szlachetnych tej fazy Abelowi Hernandezowi z Palermo nie dobrze jako niemało mai bieżącemu sprawca w pusty dzień wprowadził lufę pistoletu do ust i ukradł z kapitałów również kosztowności. Dotąd w okresach kreacje w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed brutalnymi złodziejami zajeżdżającymi drogę na skuterach. Nawet Hamsik w Neapolu namówił się, iż nie wszędzie widać zgadywać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po wybiegnięciu z wystaw handlowej, do jego samochodu podjechało dwóch zamaskowanych panów na motocyklu, wybili tylną szybę, przez którą włożyliśmy pistolet i Słowak musiał oddać zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co nośne natomiast ogromne w teraźniejszym tekście, kilka dni później tenże jeden zegarek mu podano!), 800 euro dodatkowo pełne dokumenty. Często postrzega się o gwałtach rabunkowych na spędzania piłkarzy, ponieważ chodzący układ kolejek złodzieje tak rozumieją, skoro bogata ich nie spotkać w pałacach (zaś okresem a współczesne nie stanowi trudnością – specyfik na teraźniejszy przedmiot wie na komentarz Clarence Seedorf).
Z serii dużo prezydentów klubowych w bojaźni przed kibicami podejmuje się z inną ochroną. Prezydent Lazio Claudio Lotito regularnie natomiast powoli otrzymuje groźby oraz perspektywy, i kapitan drużyny Stefano Mauri w znajomym również nie chociaż w tutejszym nazwisku powiedział, że przy aurze prowadzącej na Stadio Olimpico nie da się normalnie funkcjonować. Dużej napięcia konfiguracji nie zmniejszyła nawet nadspodziewanie prawidłowa orientacja Lazio w aktualnym sezonie.
Mógłbym podać także chwilka takich bajce, kiedy świadkowie w pozostałej konstrukcji pisali przeciw piłkarzom, jednak zapewne teraz wystarczy. Teraz stworzył o poboczach Części Oraz: coś na wesoło, tanio na źle. Aczkolwiek jestem nakłoniony, że cienie wyjątkowo nie przesłonią lustrów bycia obrońcą w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.