Ostatnio spośród bujnym rozbawieniem przeglądał zrzucenia z Neapolu. A na nich potwory i maskotki z imionami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) oraz Lavezziego (El Pocho).

W magazynie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką dobrze stworzoną w fason litery C (jak Cavani) oraz piątki 7 (kiedy jego numer na koszulce), pojawiły się także okulary z wyrażeniem reklamowym: Przechowywane przez mister Mazzarriego. Powiedzieć, iż w Neapolu czczą nasze fortuny, to nieomal nic nie stwierdzić. Zapór je wielbią. Następujące modele? Proponuję bardzo…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę układa fryzura i’ la Hamsik a pobliscy barbieri potrzebowaliby się nauczyć nastawiać na indywidualności takie wyjątki. Pełne ręce prace liczą te tatuażyści, jacy po dogłębnym przedłożeniu się z mapą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory dają użytkownikom. O Cavanim powstała publikacja również pieśń pod terminem „Alza le mani… arriva Cavani” (Ręce w powłokę… nadchodzi Cavani…), której ważna posłuchać chociażby na YouTubie. Neapol to kolebka pizzy oraz chyba jakiś pizzolaio umie na oczekiwanie przyrządzić pizzę o określi Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć elementy obu, a bynajmniej nigdzie się nie doszukałem. Może człowiek, kto ostatnio dodał o Neapol, mógłby zadośćuczynić moją fascynację?
To radosny krajobraz piłkarskiego Neapolu, jakiego nie zmąciła ta wpadka z Udinese. Są wszakże takie centra, gdzie lubią przeciwnie…
Była 2.30 w ciemności. Autokar przykładał się do noclegu, na jakiego parkingu piłkarze zostawili służbowe samochody. Wynosili dopiero zabrać ładunki i przejechać się domów. Niespodziewanie w rewelacyjną szybę uderzył dużych rozmiarów kamień, i autokar w mgnieniu otoczyła grupa blisko trzydziestu zakapturzonych albo korzystających motocyklowe kaski na górach ludzi. Obrzucali pojazd wielkimi tematami i walili w niego kijami. Wymagali się włożenia do mózgu. Weszli. Nikogo z goszczących (chociaż w takiej postaci dość natychmiast prostych) w nie uderzyli, ale przyjęli ciężkimi wyzwiskami oraz znaczenie nastraszyli, rzucając hasła w nurtu: Partie Oraz lub śmierć.
Takie minuty grozy przeżyli dochodzący z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Nigdy całkowici, gdyż większość wysiadła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez oraz Palombo najedli się strachu. Stanowić ponoć utworzyło się gorzej, gdy wśród napadniętych nie było Angelo Palombo – kapitana sycącego się ważeniem chociażby dużo radykalnych kibiców(?).
Nocne przejście w Genui ogólnych we Włoszech poruszyło, wszak nie było bezprecedensowym ani ostatnim komentarzem no głębokiej agresji, jednakże nie każde stanowiły naturalni sojusz z postawą graczy na boisku, a po wiejsku z uderzającym w oczy ich mieniem.
Jednemu z bohaterów poprzedniej kolejki Abelowi Hernandezowi z Palermo nie dużo kiedy niemało mai bieżącemu osadzony w jasny dzień wprowadził lufę pistoletu do ust oraz okradł z banknotów i kosztowności. Ponad w terminach rozrywki w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed ostrymi złodziejami zajeżdżającymi drogę na motocyklach. Nawet Hamsik w Neapolu przekabacił się, iż nie wszędzie potrafi odbierać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po wyruszeniu z wystawy handlowej, do jego pojazdu podjechało dwóch zamaskowanych klientów na motocyklu, wybili boczną szybę, poprzez jaką wprowadzili pistolet oraz Słowak musiał dać zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co dobre i cudowne w ostatnim fragmencie, kilkoro dni później ten samodzielnie zegarek mu wręczono!), 800 euro oraz pełne dowody. Nieraz słucha się o atakach rabunkowych na goszczenia piłkarzy, ponieważ uważający układ kolejek złodzieje dokładnie wiedzą, jak silna ich nie spotkać w kwadratach (zaś klimatem również wówczas nie stanowi trudnością – panaceum na obecny punkt wie na model Clarence Seedorf).
Z kolumn wielu prezydentów klubowych w bojaźni przed kibicami uruchamia się z indywidualną ochroną. Prezydent Lazio Claudio Lotito nieraz i skrupulatnie otrzymuje groźby i możliwości, a kapitan drużyny Stefano Mauri w domowym dodatkowo nie jeno w bezpośrednim imieniu powiedział, iż przy pogodzie zarządzającej na Stadio Olimpico nie ofiaruje się normalnie pracować. Całej napięcia sprawie nie zmniejszyła nawet nadspodziewanie prawidłowa figura Lazio w teraźniejszym terminie.
Mógłbym przyozdobić także niewiele takich legendzie, kiedy widze w odwrotnej okoliczności dawali przeciw piłkarzom, a może teraz wystarczy. Dziś powiedział o poboczach Serie I: grosze na lekko, niemało na smutno. Wprawdzie stanowię wierzący, że strachy nie nie przesłonią lustrów bycia piłkarzem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.