Ostatnio spośród całym rozbawieniem odtwarzał zestawienia z Neapolu. Oraz na nich potwory także zabawki z nazwiskami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) i Lavezziego (El Pocho).

W składzie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką odpowiednio ułożoną w krój litery C (jak Cavani) oraz piątki 7 (gdy jego numer na koszulce), pojawiły się także szkła z mottem reklamowym: Przechowywane poprzez mister Mazzarriego. Powiedzieć, że w Neapolu czczą własne gwiazdy, to jakby nic nie powiedzieć. Zapór je lubią. Następne dowody? Występuję bardzo…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę układa fryzura i’ la Hamsik oraz pobliscy barbieri wymagali się nauczyć pisać na czaszce takie marzenia. Całe ręce prace posiadają również tatuażyści, jacy po wyczerpującym wytłumaczeniu się z mapą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory proponują użytkownikom. O Cavanim powstała publikacja również melodia pod terminem „Alza le mani… arriva Cavani” (Dłoni w obfitość… nadchodzi Cavani…), jakiej można posłuchać chociażby na YouTubie. Neapol to ojczyzna pizzy oraz ponoć jakiś pizzolaio zna na pożądanie przyrządzić pizzę o marce Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć składniki obu, a że nigdzie się nie doszukałem. Może ktoś, kto ostatnio wspomniałem o Neapol, mógłby ukoić moją ciekawość?
To pogodny krajobraz piłkarskiego Neapolu, jakiego nie zmąciła ostatnia wpadka z Udinese. Istnieją niemniej takie centrum, gdzie kochają czyli…
Była 2.30 w czerni. Autokar przybliżał się do hotelu, na jakiego parkingu piłkarze zostawili prywatne samochody. Liczyli tylko pozbawić bagaże i rozjechać się domów. Ostro w wyśmienitą szybę uderzył maksymalnych obszarów kamień, oraz autokar w okamgnieniu otoczyła liczba około trzydziestu zakapturzonych czy posiadających motocyklowe kaski na osobach ludzi. Obrzucali pojazd dużymi tematami i grzali w niego kijami. Wymagali się wpuszczenia do klucza. Weszli. Nikogo z trwających (bodaj w takiej sprawie nieco obecnie mieszkających) wewnątrz nie uderzyli, ale przyjęli ciężkimi wyzwiskami oraz poważnie nastraszyli, rzucając wyrażenia w trendu: Partie Oraz albo śmierć.
Takie minuty grozy przeżyli pozyskujący z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Nie kompletni, gdyż część wysiadła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez i Palombo najedli się strachu. Żyć podobno zrealizowało się gorzej, gdy wśród napadniętych nie było Angelo Palombo – kapitana cieszącego się poważaniem choćby dużo namacalnych kibiców(?).
Nocne przeżycie w Genui ludzi we Włoszech poruszyło, jakkolwiek nie stanowiło decydującym ani tym komentarzem naprawdę wyraźnej agresji, choć nie każde miały otwarty sojusz z sylwetką piłkarzy na boisku, ale po prostu z uderzającym w oczy ich mieniem.
Drinkowi z bohaterów tej fazy Abelowi Hernandezowi z Palermo nie bardzo jako niemało miesięcy temu przestępca w biały dzień wsadził lufę pistoletu do ust oraz okradł z pieniędzy i kosztowności. Jeszcze w porządkach atrakcji w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed brutalnymi złodziejami zajeżdżającymi ulicę na skuterach. Nawet Hamsik w Neapolu przekonał się, iż nie wszędzie że odbierać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po wyruszeniu z galerii handlowej, do jego pojazdu podjechało dwóch zamaskowanych panów na skuterze, wybili tylną szybę, poprzez jaką wprowadzili pistolet i Słowak musiał zakończyć zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co udane natomiast niepowtarzalne w niniejszym układzie, kilkoro dni później tenże indywidualnie zegarek mu odesłano!), 800 euro dodatkowo całkowite teksty. Wielokrotnie chwyta się o atakach rabunkowych na utrzymania piłkarzy, bowiem chodzący układ kolejek złodzieje doskonale wiedzą, gdy można ich nie spotkać w apartamentach (natomiast okresem i to nie jest przeszkodą – dodatek na teraźniejszy pierwiastek umie na dowód Clarence Seedorf).
Z pory wielu prezydentów klubowych w obawie przed kibicami przenosi się z odmienną opieką. Prezydent Lazio Claudio Lotito najczęściej a wiecznie otrzymuje groźby oraz groźby, oraz kapitan drużyny Stefano Mauri w naszym tudzież nie jedynie w znajomym imieniu powiedział, iż przy aurze kierującej na Stadio Olimpico nie da się zawsze pracować. Całej napięcia spraw nie złagodziła nawet nadspodziewanie pewna sylwetka Lazio w aktualnym sezonie.
Mógłbym wyłożyć też chwila takich scen, kiedy kibice w przeciwnej strategii byliśmy przeciw piłkarzom, przecież prawdopodobnie już wystarczy. Teraz zapisałem o poboczach Serie I: grosze na dobrze, niemało na smutno. Lecz stanowię gotowy, iż strachy zupełnie nie przesłonią płomieni bycia graczem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.