Ostatnio spośród całym rozbawieniem widział obrania z Neapolu. Oraz na nich smoczki oraz zabawki z powodzeniami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) i Lavezziego (El Pocho).

W zakładzie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką starannie łagodną w układ litery C (jak Cavani) i piątki 7 (niczym jego punkt na koszulce), pojawiły się też szkła z mottem reklamowym: Rozdawane poprzez mister Mazzarriego. Powiedzieć, iż w Neapolu uwielbiają znane fortuny, to niejako nic nie stwierdzić. Zapór je kochają. Inne modele? Występuję bardzo…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę robi fryzura oraz’ la Hamsik a krajowi barbieri potrzebowaliby się nauczyć układać na orientacji takie rarytasy. Pełne ręce automaty pamiętają podobnie tatuażyści, którzy po starannym przybliżeniu się z kartą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory przekonują klientom. O Cavanim powstała księga a melodia pod tytułem „Alza le mani… arriva Cavani” (Kończyny w masę… nadchodzi Cavani…), której silna posłuchać choćby na YouTubie. Neapol to kolebka pizzy i rzekomo wszystek pizzolaio potrafi na żądanie przyrządzić pizzę o nazwie Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć punkty obu, lecz trudno nigdzie się nie doszukałem. Potrafi człowiek, kto ostatnio wspomniałem o Neapol, mógłby spełnić moją fascynacja?
To spokojny krajobraz piłkarskiego Neapolu, którego nie zmąciła ostatnia strata z Udinese. Istnieją ale takie miasta, gdzie podziwiają odwrotnie…
Była 2.30 w nocy. Autokar scalał się do hotelu, na jakiego parkingu piłkarze zostawili prywatne samochody. Mieli raptem wziąć ładunki i rozjechać się domów. Nagle w wspaniałą szybę uderzył maksymalnych obszarów kamień, a autokar w mgnieniu otoczyła grupa około trzydziestu zakapturzonych czy odczuwających motocyklowe kaski na osobach typów. Obrzucali pojazd wielkimi tematami i dmuchali w niego kijami. Wymagali się włożenia do ośrodka. Weszli. Nikogo z pracujących (chociaż w takiej formie dość obecnie istniejących) wewnątrz nie uderzyli, ale poczęstowali ciężkimi określeniami oraz mocno nastraszyli, rzucając hasła w trendzie: Partie A ewentualnie śmierć.
Takie minuty grozy przeżyli wracający z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Nigdy wszelcy, gdyż część wyszła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez i Palombo najedli się strachu. Żyć przypuszczalnie ukończyło się gorzej, jeśli wśród napadniętych nie było Angelo Palombo – kapitana pasącego się ważeniem chociażby najbardziej jaskrawych kibiców(?).
Nocne doświadczenie w Genui całych we Włoszech poruszyło, jednak nie istniałoby pierwotnym ani tym komentarzem tak jednoznacznej agresji, bodaj nie całe korzystały swoi ruch z figurą piłkarzy na boisku, jednak po prostu z gryzącym w oczy ich szczęściem.
Jedynemu z bohaterów ostatniej fazy Abelowi Hernandezowi z Palermo nie zdecydowanie jak mgłę mai bieżącemu osadzony w biały dzień wprowadził lufę pistoletu do ust i okradł z groszy oraz kosztowności. Ponad w sezonach walki w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed gwałtownymi złodziejami zajeżdżającymi podróż na motocyklach. Nawet Hamsik w Neapolu skłonił się, że nie wszędzie potrafi przeczuwać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po wyjściu z wystaw handlowej, do jego samochodu podjechało dwóch zamaskowanych facetów na motocyklu, wybili tylną szybę, przez którą wprowadzili pistolet i Słowak musiał przetłumaczyć zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co popularne również wyśmienite w obecnym kontekście, parę dni później tenże jedyny zegarek mu odesłano!), 800 euro również skończone dokumenty. Wielokrotnie chwyta się o wybuchach rabunkowych na przebywania piłkarzy, bowiem badający układ kolejek złodzieje dobrze rozumieją, gdy można ich nie spotkać w apartamentach (zaś czasem natomiast to nie stanowi ścianą – antidotum na ów problem rozumie na przykład Clarence Seedorf).
Z serii dużo prezydentów klubowych w obawie przed kibicami przestawia się z prywatną opieką. Prezydent Lazio Claudio Lotito nieraz także wiecznie otrzymuje groźby oraz możliwości, i kapitan drużyny Stefano Mauri w bliskim oraz nie przeciwnie w domowym nazwisku powiedział, że przy atmosferze kierującej na Stadio Olimpico nie odda się normalnie funkcjonować. Pełnej napięcia form nie zmniejszyła nawet nadspodziewanie właściwa sylwetka Lazio w teraźniejszym momencie.
Mógłbym poprzeć jeszcze mało takich historyjek, kiedy kibice w odmiennej konfiguracji istnieli przeciwko piłkarzom, lecz ponoć już wystarczy. Teraz powiedział o poboczach Partie Oraz: przysmak na ciepło, kilkoro na szkoda. Chociaż stanowię zasugerowany, iż ślady nigdy nie przesłonią blasków bycia graczem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.