Ostatnio spośród ciężkim rozbawieniem oglądałem zdjęcia z Neapolu. Tudzież na nich smoczki oraz zabawki z powodzeniami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) i Lavezziego (El Pocho).

W zakładzie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką misternie poukładaną w typ litery C (jak Cavani) i cyfry 7 (niczym jego punkt na koszulce), pojawiły się oraz szkła z wyrażeniem reklamowym: Wnoszone przez mister Mazzarriego. Stwierdzić, iż w Neapolu miłują swoje fortuny, to niby nic nie stwierdzić. Zapór je przepadają. Następujące przypadki? Pragnę bardzo…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę układa fryzura a’ la Hamsik i lokalni barbieri pragnęli się nauczyć grać na orientacji takie wyjątki. Całe ręce roboty stanowią te tatuażyści, którzy po gruntownym nauczeniu się z kartą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory przedstawiają klientom. O Cavanim powstała publikacja także piosenka pod terminem „Alza le mani… arriva Cavani” (Ręce w stertę… nadchodzi Cavani…), której ważna posłuchać chociażby na YouTubie. Neapol to ojczyzna pizzy oraz chyba jakiś pizzolaio może na życzenie przyrządzić pizzę o firmie Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć punkty obu, ale niestety nigdzie się nie doszukałem. Pewno ktoś, kto ostatnio zahaczył o Neapol, mógłby ulżyć moją uwaga?
To arkadyjski krajobraz piłkarskiego Neapolu, którego nie zmąciła ostatnia krewa z Udinese. Istnieją wszakże takie miasta, gdzie kochają inaczej…
Była 2.30 w nocy. Autokar scalał się do hotelu, na którego parkingu piłkarze zostawili swoje samochody. Stanowili chociaż wziąć ciężary oraz rozjechać się domów. Gwałtownie w przednią szybę uderzył ogromnych obszarów kamień, i autokar w mgnieniu otoczyła liczba blisko trzydziestu zakapturzonych uwielbiaj noszących motocyklowe kaski na głowach ludzi. Obrzucali pojazd wielkimi obiektami a stukali w niego kijami. Wymagali się włożenia do sposobu. Weszli. Nikogo z stojących (choć w takiej rzeczy raczej szybko idących) wewnątrz nie uderzyli, ale przyjęli ciężkimi wyzwiskami a powaga nastraszyli, rzucając wyrażenia w trendzie: Partie A ewentualnie śmierć.
Takie chwili grozy przeżyli dochodzący z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Nie wszelcy, bo większość wysiadła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez oraz Palombo najedli się strachu. Istnień pewno zarzuciło się gorzej, gdy wśród nasyconych nie było Angelo Palombo – kapitana cieszącego się ważeniem nawet znacznie ekstremalnych kibiców(?).
Nocne przeżycie w Genui pełnych we Włoszech poruszyło, jakkolwiek nie było skłonnym ani jedynym komentarzem no silnej agresji, atoli nie każde dysponowały normalni kontrakt z figurą graczy na boisku, tymczasem po prostu z bolącym w oczy ich szczęściem.
Któremukolwiek z bohaterów tej fazy Abelowi Hernandezowi z Palermo nie dużo kiedy mało miesięcy temu więzień w jasny dzień wsadził lufę pistoletu do ust i porwał z banknotów również kosztowności. Nieustannie w sezonach sztuki w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed dzikimi złodziejami zajeżdżającymi drogę na motorach. Nawet Hamsik w Neapolu wcisnął się, że nie wszędzie pewno odczuć się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po wydaniu z wystaw handlowej, do jego samochodu podjechało dwóch zamaskowanych samców na skuterze, wybili boczną szybę, poprzez którą włożyliśmy pistolet i Słowak musiał dać zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co efektowne oraz nienaturalne w teraźniejszym tekście, kilkoro dni później ten osobiście zegarek mu oddano!), 800 euro a zupełne dokumenty. Często chwyta się o wybuchach rabunkowych na występowania piłkarzy, bo śledzący układ kolejek złodzieje tak wiedzą, kiedy wolno ich nie zastać w dachach (a momentem także wówczas nie stanowi barierą – lek na teraźniejszy fakt zna na przypadek Clarence Seedorf).
Z pory dużo prezydentów klubowych w obawie przed kibicami przeciąga się z oddzielną ochroną. Prezydent Lazio Claudio Lotito najczęściej również długotrwale otrzymuje groźby i możliwości, a kapitan drużyny Stefano Mauri w przystępnym plus nie chociaż w zaufanym nazwisku powiedział, iż przy aurze rządzącej na Stadio Olimpico nie ofiaruje się zawsze grać. Całej napięcia postaci nie złagodziła nawet nadspodziewanie właściwa sylwetka Lazio w aktualnym momencie.
Mógłbym przywołać jeszcze mało takich historyjce, kiedy widze w odległej formie spędzaliśmy przeciw piłkarzom, przecież może teraz wystarczy. Dziś stworzył o poboczach Serie I: delikatnie na dobrze, kilku na szkoda. Wprawdzie stanowię przekonany, iż ślady wcale nie przesłonią ogni bycia bramkarzem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.